پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       

gitionline.ir

ویروس هلندی هم آمد

ویروس هلندی هم آمد

سیاست ارزی بانک مرکزی در حال ایجاد دور جدیدی از بیماری هلندی در اقتصاد ایران است.
کمک پنهان ایران به آمریکا و حیرت چین و روسیه
التماس دولت به طرف هندی برای حضور در بندر انحصاری چابهار باعث بدبینی روزافزوین متحدان ایران مانند چین و روسیه شده است.
ایران چین را دور زد، واکنش پکن چه خواهد بود؟
درحالیکه در دوران تحریم تنها کشوری که از ایران علنا نفت خریداری کرده چین است، ایران روابط با پکن را به ترکمانچای چابهار به هندی ها فروخت.
متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در کمیسیون تلفیق تصویب شد
حمیدرضا حاجی بابایی از تصویب پیشنهاد امروز، خود در کمیسیون تلفیق مبنی بر حقوق بازنشستگان ومستمری بگیران خبر داد.
روسیه جایگزین ایران در قرارداد ۲۵ ساله با چین شد
چین با امضای قرارداد نفتی ۲۵ ساله نفتی به ارزش ۲۶۰ میلیارد دلار با روسیه، مسکو را جایگزین تهران کرد. این در حالی است که چین برای امضای قراردادی مشابه پیشنهاد بی سابقه و خیره کننده سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد دلاری را به تهران ارائه کرده بود.
استدلال های دولت، مجمع تشخیص را برای تصویب FATF قانع کرد؟
استدلال های دولت، مجمع تشخیص را برای تصویب دو لایحه باقی مانده از FATF قانع نکرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش نگاه تربیتی و رویکرد انقلابی دارد که به کل مجموعه آموزش و پرورش تسری پیدا کرده است...
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه مدیر کل آموزش و پرورش استان را دارای نگاهی انقلابی دانست که به کل مجموعه آموزش و پرورش تسری پیدا کرده است.
اخبار پیشنهادی
سخنرانی رییس جمهور چین در مباحثات هیئت مغولستان داخلی در حاشیه نشست سالانه مجلس ملی
بعد از ظهر روز جمعه 5 مارس 15 اسفند، شی جین پینگ رهبر چین در حاشیه چهارمین نشست سیزدهمین دوره مجلس ملی نمایندگان خلق چین در مباحثات هیئت مغولستان داخلی کشور شرکت کرد.
«مدیریت هنگ کنگ به دست میهن پرستانَ» کلید نظام انتخاباتی هنگ کنگ است
وانگ چن معاون کمیته دایمی مجلس ملی نمایندگان خلق چین روز جمعه 5 مارس 15 اسفند در نشست افتتاحیه نشست سالانه مجلس ملی درباره «(پیشنویس) تصمیم مجلس ملی نمایندگان خلق چین درباره تکمیل نظام انتخابات منطقه اداری ویژه هنگ کنگ» اعلام کرد که این سند به وضوح اصول و اندیشه کلی عالیترین نهاد قانونگذاری چین درباره تکمیل نظام انتخاباتی در هنگ کنگ را نشان داده است.
تاثیر واکسیناسیون اعضای «دو نشست» چین با واکسن «سینوفارم» در جلب اعتماد جهان
نشست سالانه مجلس چین در پکن در حال برگزاری است؛ آقای «یو چینگ مینگ» رئیس هیئت مدیره شرکت داروسازی «سینوفارم» چین، که واکسن های ضد کرونای تولیدی آن در حال توزیع در کل دنیاست، نیز به عنوان یکی از نمایندگان مجلس چین در این نشست حضور دارد؛
برگزاری کارگاه طراحی تمرین جهت ارتقاء مربیان آمادگی جسمانی در لرستان
کارگاه طراحی تمرین با هدف ارتقاء مربیان آمادگی جسمانی در لرستان با تدریس محمد حیدری نیا مدرس بومی برگزار شد .
برنامه ریزی کشور باید بر فرض ماندگاری تحریم ها انجام شود 
بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره تصمیم گیری شورای مصلحت نظام در مورد اقدام ویژه مالی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام شد.
وزیر کشور: در شهرهایی که قرمز، نارنجی و زرد شود ممنوعیت سفر نوروزی اعمال خواهد شد
عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: در شهرهایی که قرمز، نارنجی و زرد شود ممنوعیت سفر نوروزی اعمال خواهد شد. یکسال است که مردم مواجه با کرونا هستند.
شرکت های خلاق از تسهیلات بانکی بهره مند می شوند/ استان هایی که از نظر زیرساخت ها مشکل دارند در اولویت گرفتن فاینانس قرارمی گیرند/مهار سیلاب ها و طرح های ریلی در اولویت قرارمی گیرد
یوسفی عضو کمیسیون عمران پیشنهاد کرد برای تامین مشکلات زیرساختی برای استان هایی که تا به حال از ظرفیت فاینانس استفاده نکرده اند اولویت داشته باشند. این پیشنهاد با 116 رای موافق ، 55 رای مخالف و 17 رای ممتنع به تصویب اکثریت رسید.
صدای تاکسیرانان شنیده می‌شود
سامانه تلفنی باشماره ۱۸۰۰ صبح امروز با حضور مصطفی کاظمی اسفه مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران و مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک راه اندازی شد.
آیا شهردار خرم آباد در محاسبات خود اشتباه کرد
آیا رستم کوشکی درخواست های مردمی را می پذیرد به کارزار انتخابات دور ششم می آید ؟
کمیسیون اقتصاد درباره تصمیمات شورای عالی بورس در مورد سهام عدالت نگران است
تصمیماتی که شورای عالی بورس برای تشکیل مجامع استانی گرفته کمیسیون اقتصادی را نگران کرده که منافع مردم در مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت تامین نشود.
تجربه جایزه کتاب ماه و سال کانون مستندسازی شود
عبدالمجید نجفی پیشنهاد کرد فرآیند برگزاری جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون پرورش فکری مدون و مکتوب شود تا تجربه‌ی این جریان فرهنگی به دیگران هم انتقال یابد.
تقدیر معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از مهرداد سیاهپور
مهرداد سیاهپور مورد تقدیر معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار گرفت؛ در متن این تقدیر آمده :
تأکید رهبر چین بر پیشبرد اصلاحات و گسترش درهای باز
چندی پیش چین میزان رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2020 را 2.3 درصد اعلام کرد که نشان می دهد در میان اقتصادهای عمده جهان نخستین کشوری است که شاهد رشد مثبت اقتصادی بوده و از همین رو پیشبرد مستمر درهای باز چین در سطح بالاتر مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.
یت تبریک‌ سفارت ایران در ریشه کن کردن فقر و بازتاب کاربران چینی
رهبر چین در مراسمی در تاریخ 25 فوریه/ 7 اسفند، پیروزی کامل چین در ریشه کن کردن فقر در این کشور را اعلام کرد.در پی آن، سفارت ایران در چین در حساب ویبو (sina weibo) خود که حدود 400 هزار فالوور دارد، با انتشار توییتری با انتشار عکسی از سریال چینی «عشق کوه و دریا» که موضوع آن درباره فقرزدایی در چین است، موفقیت چین در این زمینه را تبریک گفت که بازتاب گسترده ای از سوی کاربران چینی داشت.
«سازمان دیده بان حقوق بشر»، ابزار سیاسی کاری موضوعات حقوق بشری
چندی پیش، سازمان «دیده بان حقوق بشر» گزارش «حقوق بشر جهانی ۲۰۲۱» را در ۷۶۱ صفحه منتشر و بار دیگر شایعات کهنه و اتهامات بی اساس و مطلوب غربی ها درباره «هنگ کنگ» و «شین جیانگ» را تکرار کرد. اخیرا این سازمان همچنین گزارش دیگری را به طور خاص برای سیاهنمایی علیه چین در خصوص مسئله شین جیانگ منتشر کرده بود. موضوعات مرتبط به شین جیانگ به یک ابزار مهم دیده بان حقوق بشر برای هماهنگی با برخی از کشورها در اتهام زنی به چین تبدیل شده است.
الگوسازی سران جهان با تزریق واکسن کرونا جهت اعتمادسازی مردمی
خبرگزاری «شین هوا» نوشت تعداد زیادی از سران جهان واکسن ضد کرونای چین را دریافت و تزریق کرده اند و با این رویکرد، به صورت متفق القول این پیام را به جهان مخابره کرده اند که دریافت واکسن کرونا به منظور حفاظت فردی و مردمی امری ضروری است و واکسن ضد کرونایی که در حال حاضر وجود دارد، قابل اعتماد است.
خانواده، مأمنی امن برای کودکان توانخواه و معلول
گيتي آنلاين - كرمانشاه - کودک توانخواه به کودکی گفته می شود که دارای نقایص طولانی مدت جسمی، ذهنی یا حسی است و با این نقایص در انجام فعالیت های مرتبط با سن، جنس و عوامل اجتماعی و فرهنگی، دچار محدودیت است. این معلولیت ها می تواند به علل ژنتیکی- وراثتی مانند عقب ماندگی های ذهنی، سوانح مربوط به رانندگی و محل کار و جنگ و خشونت ها، شرایط اجتماعی، فرهنگی و محیطی نامناسب مانند فقر و تنگدستی، خرافه پرستی، سوءاستفاده از مواد مخدر و الکل ایجاد شود.
روحانی: دلار را کاهش دهید/ همتی: دلار را افزایش دهید/ زور کدامیک می چربد؟
قیمت دلار با مداخله بانک مرکزی که قیمت ارز را با اخبار سیاسی پیوند داده است اندکی کاهش یافت.
معلمان چشم انتظار حقوق ناچیز و استخدام
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مروری بر پرونده جذب معلمان حق‌التدریس، نشان می‌دهد که بنا بر قانون ششم توسعه، باید تا پایان این برنامه تعیین و تکلیف شود ...
تقدیر خانواده شهید عزیزالله بهاروند از رئیس سازمان فرهنگی شهرداری خرم آباد
بهزاد رضوانی پس از مراسم باشکوه تشییع پیکر پاک شهید عزیزالله بهاروند، مورد تقدیر خانواده معزز این شهید والامقام قرار گرفت؛ متن تقدیر بدین شرح است:
نیروهای
رستم کوشکی در یکصد و سی و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر خرم آباد در صحن علنی بیان داشت: نیروهای زحمتکش سی ان جی را دریابید که مشکلاتشان سر به فلک کشیده .
‍ شورای شهر خرم آباد پناهی بد برای دانشجویان علمی کاربردی شهرداری
دانشجویان بی پناه علمی کاربردی شهرداری به شورا پناه آوردند
شهردار کجاست
رستم کوشکی در یکصد و سی و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر خرم آباد ،گفت : شهردار شهر کجاست ؟ برای چندمین بار است که محمد شریفی مقدم به خود اجازه نمی دهد در جلسات شورا حضور پیدا کند .
رپورتاژ آگهی موسسه آمریکایی برای عبدالناصر همتی
موسسه غربی فارین پالیسی در یک رپورتاژ آگهی بی سابقه، عبدالناصر همتی رئیس شکست خورده بانک مرکزی را در جایگاه کلید موفقیت مذاکرات آتی احتمالی نشاند.
عقب نشینی آمریکا در برابر ایران
جو بایدن با ظاهرسازی در مواجهه با ایران به یک عقب نشینی با هیاهوی تبلیغاتی دست زده است.
دیدار معاونان وزارت امور خارجه ایران و آمریکا در ژنو
«ری تکیه» تحلیلگر اندیشکده «شورای روابط خارجی» آمریکا عنوان داشت به زودی معاونان وزارت امور خارجه ایران و آمریکا در ژنو با یکدیگر دیدار می کنند.
خرم آباد- معاون برنامه ریزی ، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگلها،مراتع وآبخیزداری کشور در بازدید از طرحها و پروژه های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: صیانت از منابع طبیعی باید در بین اقشار مختلف جامعه فرهنگ سازی شود.
حضور وزرای دولت در کمیسیون مشترک مجمع برای بررسی
جلسه کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لوایح "پالرمو" و "سی اف تی" به ریاست محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
دستاوردهای تاریخی فقرزدایی در شین جیانگ؛ بهترین پاسخ به اشک تمساح غربی ها
در جریان نبرد باشکوه چین علیه فقر، میلیون ها کادر دولتی خود را وقف فقرزدایی، سختکوشی و همراهی و زندگی و مشارکت با فقرا کرده اند؛ این کاردهای دولتی چین به دور از هر چه خودخواهی، زیباترین سال های زندگی اشان را به فقرزدایی اختصاص داده اند و در این بین، دستاوردهای ملموس و پیشرفته ای نیز حاصل شده است.
برگزاری نشست جمع بندی و تجلیل فقرزدایی چین
صبح روز پنجشنبه ۲۵ فوریه ۷ اسفند، نشست جمع بندی و تجلیل فقرزدایی سراسر چین با حضور مقامات بلندپایه کشور در پکن برگزار شد.
معرفت دینی از منظر عضوشورای سیاستگذاری وعضوهیات رئیسه تالارگفتگوی مجمع متخصصین ونخبگان ایران:
پیروز عزیزی گنجی عضوشورای سیاستگذاری وعضوهیات رئیسه تالارگفتگوی مجمع متخصصین ونخبگان ایران معرفت دینی را از نگاه خود اینگونه بیان کرد :
چین یاریگر نیرومند در امر فقرزدایی جهان است
چند روز پیش چین موفقیت خود را در ریشه کن کردن فقر مطلق کشور اعلام کرد. این کشور به عنوان بزرگ ترین کشور در حال توسعه با رسیدن به این دستاورد بزرگ به امر فقرزدایی جهان یاری کرده است.
اجرای بیش از ۶ هزار کیلومتر خط لوله انتقال نفت و گاز توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌‌الانبیاء
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: این مجموعه بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر خطوط انتقال نفت و گاز در نقاط مختلف کشور اجرا کرده است و پروژه خط لوله شازند- قم- ری یکی از این پروژه‌هاست.
انتقاد ذوالنور از توافق‌نامه بین دولت با آژانس
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: توافق‌نامه‌ای که بین دولت با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای منعقد شده خلاف قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها بوده و هرچه سریع‌تر باید لغو شود.
درآمد حاصل از فروش آب شرب پرمصرف ها صرف آبرسانی آب شرب روستایی و عشایری می شود
درآمد حاصل از فروش آب شرب بالاتر از الگوی مصرف برای آبرسانی آب شرب روستایی و عشایری مصرف می شود.
پدر روزنامه نگاری تحقیقی ایران بازنشست شد
گیتی آنلاین- میرزا محمد مهدی فرقانی رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی(ره) که شاگردان زیادی در حوزه روزنامه نگاری به ویژه روزنامه نگاری تحقیقی تربیت کرد، بازنشست شد.
بایدن با حمله هوایی به سوریه «بازگشت آمریکا» را اعلام کرد
«جو بایدن» رئیس جمهور آمریكا 25 فوریه (7 اسفند) به ارتش ایالات متحده دستور داد كه حمله هوایی علیه تأسیسات شبه نظامیان طرفدار ایران در سوریه را به اجرا در آورد. بر اساس تازه ترین آمار به دلیل این حمله هوایی تاكنون 22 نفر كشته شده اند. سوریه، ایران، روسیه و سایر كشورها ضمن محکومیت این حمله هوایی، آن را اقدامی تجاوزگرانه، ناقض قوانین بین المللی و علیه ثبات منطقه توصیف کردند.
ارمغان «الگوهای فقرزدایی چین» برای پروسه حاکمیت کاهش فقر جهان چیست؟
در تاریخ 25 فوریه برابر با 7 اسفندماه بود که چین رسما خبر حذف و ریشه کنی فقر مطلق در این کشور و تحقق هدف کاهش فقر تعیین شده در دستور کار 2030 توسعه پایدار سازمان ملل را 10 سال زودتر از برنامه ریزی های انجام شده اعلام کرد؛ در طول هشت سال گذشته تقریبا 100 میلیون نفر از چینی ها که در فقر به سر می بردند، فقرزدایی شدند که این تعداد معادل فقرزدایی سالانه در یک کشور با جمعیت و اندازه متوسط است.
تاکید رهبر چین بر مسیر آغازین حزب کمونیست به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس این حزب
امسال برابر با صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست حزب حاکم چین است. شی جین پینگ رهبر چین چندی پیش در نشست آموزش تاریخ حزب در پکن تاکید کرد که همه اعضای حزب باید با مطالعات تاریخ به انجام خدمات بیشتر و ایجاد وضعیت جدید کشور بپردازند.
ستایش جامعه جهانی از اقدامات چین در توزیع عادلانه واکسن کرونا
در پی شیوع کرونا در سراسر جهان، بسیاری کشورها خواهان واکسیناسیون برای مقابله با آن شده اند. با این حال، مساله توزیع ناعادلانه واکسن در سراسر جهان به وجود آمده است.
سعید فتوحی کاری کرد کارستان
شهرداری منطقه ۳ در روزهای پایانی ۹۹ به برتری رسید
‍ کمک های خیرین لرستانی و باشگاه فرهنگی ورزشی خیبر خرم آباد به سی سخت رسید
در پی زلزله مهیب سی سخت و کمکهای مردمی استان لرستان بویژه کمک های حاج علی دولتشاهی خیّر نام آشنای خرم آبادی به سی سخت رسید و رسانه اَفتونیوز در استان کهگیلویه و بویراحمد نوشت :
برق مناطق محروم نیم بهاء محاسبه می شود
برق مناطق محروم از گاز لوله کشی با 50 درصد تخفیف محاسبه می شود.
دست کوتاه مردم از میوه /  زنگ خطر، بحران تغذیه به گوش می رسد
گیتی آنلاین - کرمانشاه - به‌دنبال بالارفتن نرخ ارز و رشد لجام‌گسیخته تورم، اقشار کم درآمد جامعه بیش از آنکه به فکر خرید میوه و برطرف‌کردن نیازهای ثانویه خود باشند، بیشتر دغدغه تهیه لقمه نانی برای اعضای خانواده خود دارند. حتی خانواری که پیش از این یخچال خود را با انواع میوه‌ها پر می‌کردند، اکنون با توجه به گرانی‌های اخیر، به خرید دانه‌ای میوه روی آورده‌اند. ....
سعید فتوحی شهرداری مردمی و لایق تقدیر
14 ارديبهشت ۱۳۹۹ بود که اخبار شهر حکایت از آن داشت سعید فتوحی بار دیگر سکان مدیریت شهرداری منطقه 3 را در دستان پاک و پرتوانش گرفته و این خبر مسرت بخش موجب دلگرمی اهالی جنوب شهر شد .
افشای اپیدمی زورگویی برای واکسن آمریکایی
کشف پاره ای از حقایق پنهان در آژانس دارویی اروپا درباره واکسن فایزر، بار دیگر ماهیت آمریکایی ها در تحمیل خواسته هایشان به کشورهای جهان را به اثبات رساند.
علم و فناوری
ورزش
حماسه و مقاومت
عناوین کل اخبار