پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال مبارک باد      

gitionline.ir

دستاوردهای نخستین کنفرانس بین المللی با محوریت زبان در حضور  خبرنگاران تشریح شد/ گلایه از عدم حمایت مسئولین آموزشی

دستاوردهای نخستین کنفرانس بین المللی با محوریت زبان در حضور خبرنگاران تشریح شد/ گلایه از عدم حمایت مسئولین آموزشی

نشست خبری تبیین دستاوردهای نخستین کنفرانس بین المللی با محوریت زبان به میزبانی فرهنگسرای رسانه ارومیه با حضور مسئولین اجرایی کنفرانس برگزار شد.
پرداخت مطالبات وزارت بهداشت در ۱۰۰ روز اول دولت دوازدهم
گیتی آنلاین-نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بیمه ها در پرداخت مطالبات وزارت بهداشت حول محور قانون حرکت کنند.
تولید موفق رحم مصنوعی برای نجات جنین های نارس
گیتی آنلاین-محققان از تولید نمونه اولیه رحم مصنوعی برای نگهداری جنین گوسفند خبر داده اند، اختراعی که تکمیل آن تحول چشمگیری در شیوه نگهداری نوزادان نارس ایجاد می کند.
نقش فرزندان اول در پسردار شدن مردان/ تعیین جنسیت فرزند دوم
گیتی آنلاین-محققان در پژوهشگاه رویان در تحقیقات خود نشان دادند که شانس داشتن فرزند پسر برای مردانی که فرزند اولشان پسر بوده بیشتر است.
خورشیدگرفتگی کامل رخ می دهد/ شروع گرفت از اقیانوس آرام
گیتی آنلاین-امروز در ساعت ۱۵:۴۶ به وقت جهانی خورشیدگرفتگی کامل و نادر رخ می دهد که این گرفت از اقیانوس آرام شروع می شود.
دستاورد محققان دانشگاهی برای تشخیص قابلیت تهاجمی سلول‌های سرطانی در مسیر تجاری‌سازی
گیتی آنلاین-محققان دانشگاه تهران حسگر زیستی را عرضه کردند که با استفاده از آن می‌توان قابلیت تهاجم سلول‌های سرطانی متاستاتیک را تشخیص داد و این طرح با حمایت برنامه «نانومچ» در فرآیند تجاری‌سازی قرار دارد.
دانشمند ایرانی مدل سه بعدی کبد ساخت
گیتی آنلاین-دانشمند ایرانی و استاد دانشگاه هاروارد با همکاری جمعی از محققان بین المللی توانسته اند مدلی سه بعدی از کبد بسازند و فرایند ارسال دارو در آن را تقلید کنند.
معاون وزیر ارتباطات: سرویس های مجازی علمی نباید فیلتر باشد
گیتی آنلاین - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اکنون برای دانش‌آموزان، جوانان، دانشگاهیان و قشرهای مختلف به یک نسبت صافی گذاری (فیلترینگ) می شود؛ در حالی که سایت‌های علمی نباید فیلتر باشد.
بدهی سنگین وزارت بهداشت به شرکت‌های دارویی/ضرورت رفع مشکلات نقدینگی
گیتی آنلاین-رییس سازمان غذا و دارو ضمن تشریح اقدامات انجام شده در این سازمان طی چهار سال گذشته، گفت: انگار عده‌ای حافظه کوتاه مدت دارند و فراموش کرده‌اند که در حوزه دارو چه شرایطی داشتیم، اما مردم فراموش نمی‌کنند که آن شرایط با چه تدابیری حل شد.
تشدید اختلاف پرداختی پرستار و پزشک/ درخواست از وزارت بهداشت
گیتی آنلاین-رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور، تشدید اختلاف پرداختی پرستار و پزشک را موجب مهاجرت و تغییر شغل پرستاران دانست.
مصرف بیش از 5 دارو در سالمندان مرگ به بار می‌آورد
گیتی آنلاین-اخیرا یک تیم از محققان اطلاعاتی را که نتیجه بررسی تأثیر شیوه مصرف دارو و مقدار آن در افراد سالخورده بود منتشر کردند و بر اساس آن اظهار داشتند، مصرف بیش از 5 دارو در طول روز می‌تواند با افزایش خطر مرگ در سالخوردگان همراه باشد.
خودروی پرنده هلندی تا سال آینده به پرواز در می‌آید
گیتی آنلاین - استارتاپ پال وی Pal-v در هلند از نمونه در حال تکمیل خودروی پرنده خود که تا سال دیگر به بازار می آید رونمایی کرد.