پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      

gitionline.ir

یک جشنواره بین المللی فیلم با موضوع
به شیوه آنلاین برگزار می شود؛

یک جشنواره بین المللی فیلم با موضوع "احیا و حفاظت از فرهنگ و آداب و رسوم قبیله ای در دوران شیوع کووید_19"

جاناگاث پانی، مدیر جشنواره بین المللی فیلم قبیله ای کووید_19 اظهار داشت که به نفر نخست "طلا آشوکا"، نفر دوم "روپیه آشوکا" و نفر سوم "مس آشوکا" به همراه جایزه نقدی و گواهی شرکت در مسابقه تعلق خواهد گرفت.
تقدیر از پدیدآوردندگان «دانشنامه محیط زیست»
شورای کتاب کودک با اعلام فهرست کتاب‌های برگزیده و شایسته تقدیر سال ۹۷، از جلد اول «دانشنامه‌ی محیط زیست» در بخش کلیات تقدیر کرد.
1000 شاعر از 25 کشور شرکت خواهند کرد
ساتیابراتا جِنا، مدیر جشنواره بین المللی شعر "مثبت کووید_19" عنوان کرد که شرکت کنندگان، از هم اکنون، سوم این ماه (13 تیر ماه)، ارسال اشعارشان را آغاز کرده اند و نتایج در آیین اختتامیه، 25 ژوئیه 2020 (4 مرداد 1399) اعلام خواهد شد.
فصلنامه خانه موسیقی منتشر شد
همزمان با انتشار فصلنامه جدید خانه موسیقی، امکان دانلود و مشاهده این شماره از روی سایت فراهم شد.
۲۳ عنوان کتاب جدید در کانون
۲۳ عنوان کتاب جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سوی انتشارات کانون آماده چاپ شد.
معاون پژوهش و آموزش بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب شد
دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با ابلاغ حکمی معاون پژوهش و آموزش این دوره از جشنواره را منصوب کرد.
بازآفرینی در ادبیات کودک آسیب‌شناسی می‌شود
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان و بزرگداشت مهدی آذریزدی نویسنده شهیر و نام آشنا، نشست تخصصی «بررسی، نقد و آسیب‌شناسی بازآفرینی در ادبیات کودک و نوجوان» را برگزار می‌کند.
دسترسی به برخی منابع مرجع در انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رایگان شد
امکان دسترسی رایگان به برخی آثار مرجع و تخصصی انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای عموم علاقمندان (بدون شرط عضویت) فراهم شد.
اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» معرفی شدند
حبیب ایل‌بیگی، محمدجواد حق شناس، مهرداد خوشبخت، افشین هاشمی، مرجان ریاحی و مریم دوستی به عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری نخستین جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» معرفی شدند.
انتشار فراخوان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران
فراخوان بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران به دبیری رضوان صادق زاده منتشر شد.
نخستین برنامه شب‌های گلفام با میزبانی از میکائیل شهرستانی و آراز بارسقیان برگزار شد
میکائیل شهرستانی و آراز بارسقیان به گپ‌و‌گفت درباره نمایشنامه «آگوست در استیج کانتی» پرداختند.
کیفیت آموزش هنر به جای کمیت مورد توجه باشد
مدیران دانشگاه سوره با مدیران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی که سه‌شنبه ۱۷ تیرماه برگزار شد، دربارۀ همکاری و تعامل در حوزۀ هنر گفت‌وگو کردند.
قطعۀ «اشتیاق» حمید فروزان منتشر شد
قطعۀ «اشتیاق» به آهنگسازی و نوازندگی حمید فروزان در آواز دشتی (شوردشت) در قالب یک نمآهنگ به‌مناسبت پنجاه‌ودومین زادروز اردوان کامکار به ایشان تقدیم شد.
«عروسک نخی» از سوی کانون پرورش فکری منتشر شد
کتاب تصویری «عروسک نخی» به نویسندگی و تصویرگری محبوبه یزدانی، به تازگی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای خردسالان منتشر شده است.
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فیلم های 99 ثانیه می سازد
فعالیت بخش های مختلف سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و هریک از واحدهای زیرمجموعه، در قالب طرحی با عنوان «99 ثانیه با میراث بانان مکتوب ایران» تولید و منتشر می شود.
جدیدترین فرهنگنامه کودک و نوجوانان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رونمایی می شود
همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، جلد نوزدهم از فرهنگنامه کودک و نوجوانان به همت اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با همکاری شورای کتاب کودک رونمایی می شود.
گزارش تصویری نخستین نشست شنبه های گلفام
نخستین نشست شنبه های گلفام "شب کتاب و تئاتر" به همت انتشارات علمی و فرهنگی با هدف معرفی نمایش "آگوست در اوسیج کانتی" نوشته تریسی لتس با ترجمه آراز بارسقیان و با دراماتورژی هما علیزاده و به کارگردانی میکائیل شهرستانی، غروب روز شنبه، 14 تیر ماه 1399 با اجرای امیر پارسائیان مهر روابط عمومی این نمایش، با حضور میکائیل شهرستانی کارگردان اثر، آراز بارسقیان مترجم نمایشنامه، مسعود آشوری، بهادر باستان حق و مرجان رزم آزما بازیگران و مها دوستی طراح گریم در شعبه مرکزی انتشارات علمی و فرهنگی برگزار شد. گیتی آنلاین/ عکاس: فرزاد جمشیددانایی
نقد و بررسی موضوعی آثار ادبیات کودک و نوجوان
موسسه خانه کتاب به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان، نشست نقد و بررسی موضوعی آثار ادبیات کودک و نوجوان را چهارشنبه 18 تیر ماه برگزار می کند.
مسئولیت جدید سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای تدوین استانداردهای اسناد و آرشیو
رییس پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از واگذاری مسئولیت جدید تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه اسناد و آرشیو، مسئولیت حقوقی دبیرخانه کمیته فرعی شماره 11 از کمیته فنی متناظر TC46 به پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد.
آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در اطلاعیه ای آغاز ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه در سامانه کارا را اعلام کرد.
جشنواره جوان از اتفاق‌های مثبت موسیقی کشور است
عضو شوراهای تخصصی، هیئت انتخاب و داوران دربارۀ نحوۀ بازبینی آثار مرحلۀ اول چهاردهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان و فعالیت‌های اخیرش توضیحاتی داد.
«دستکش» ایرانی در 2 جشنواره بین‌المللی
فیلم کوتاه «دستکش» ساخته حسن مختاری به جشنواره‌های Bowery آمریکا و Essex DocFest انگلستان راه یافت.
اعلام لغو نمایشگاه یک هنرمند با برگزاری آیین افتتاحیه نمایشگاه هنرمندی دیگر همزمان شد
نمایشگاه "مادری برای کودکان اوبه" سلیمه قِزِل در میان نگرانی روزافزون جامعه هنری نسبت به تعطیلی دوباره محافل هنری در نگارخانه بهارک آغاز به کار کرد در همان هنگام که فرنوش امینی نسب، نقاش که در حال آماده سازی مقدمات نمایشگاه انفرادی خویش در هفته آتی بود، در تعامل با بهارک بیگناه مدیر مجموعه، آن را به سبب همان دغدغه ها پس از افزایش نرخ ابتلا به ویروس کرونا در میان مردم، لغو کرد و به تعویق انداخت.
هفت فیلم مستند با موضوع کارآفرینی به مرحله تولید رسیده است
سال 1398، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران فراخوانی را منتشر کرد تا مجموعه فیلم‌های مستندی در حوزه‌ی کارآفرینی و تاثیرات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آن ساخته شوند که تاکنون 7 طرح مصوب شده و به مرحله‌ی عقد قرارداد و تولید رسیده‌اند.
فیلم من در مورد جستجویی برای امید است
کیوان کریمی در گفت‌وگو با مجله معتبر سینمایی «ورایتی» Variety گفت: فیلم من در مورد جستجویی برای امید است و امیدی که گم شده است، در واقع فیلم‌های من به دنبال این امید می‌گردند.
گزارش تصویری نمایش
نمایش "پنهان خانه پنج در" نوشته حسین کیانی با دراماتورژی محمد امیریاراحمدی و به کارگردانی آرش فلاحت پیشه، از 2 تیر ماه 1399 تا 15 تیر ماه 1399، ساعت 20:30 در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی به روی صحنه می رود. گیتی آنلاین/ عکاس: فرزاد جمشیددانایی
گزارش تصویری نمایش
نمایش "دنیای خیال انگیز من" به نویسندگی و کارگردانی بهناز مهدی خواه، از 11 تیر ماه 1399 تا 11 مرداد ماه 1399، ساعت 18 در سالن بوستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به روی صحنه می رود. گیتی آنلاین/ عکاس: فرزاد جمشیددانایی
موافقت شورای ساخت با دو فیلم نامه
شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با دو فیلمنامه موافقت کرد.
تاریخ و محل برگزاری انتخابات اعلام شد
تاریخ و محل برگزاری مجامع عمومی نوبت اول جهت انتخابات کانون های ده گانه خانه موسیقی اعلام شد.
چشم‌انداز سینمای ایران در دوران پساکرونا
شش سینماگر ایرانی نقطه‌نظرات خود را درباره چشم‌انداز سینمای ایران در دوران پساکرونا مطرح کردند.
فیلم تلویزیونی
تهیه کننده فیلم" ایستگاه سلام" از پایان مراحل تولید و ارزیابی این فیلم که شامل ساخت آنونس و مراحل صداگذاری است، خبر داد.
پویش اهدای کتاب در ایستگاه آخر
مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تفکیک تعداد100هزار کتاب توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و ارسال آنها به کتابخانه های مناطق روستایی خبر داد و گفت: طرح ملی تجمیع کتب مازاد و ارسال به کتابخانه‌های مناطق روستایی و محروم کشور تحت عنوان «پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور» به پایان رسید.
کانون زبان ایران فرهنگ واژگان روسی به فارسی منتشر می‌کند
تالیف فرهنگ لغت «روسی به فارسی» کانون زبان ایران به پایان رسیده است و در آینده‌ای نزدیک از سوی انتشارات این مجموعه آموزشی منتشر خواهد شد.
معرفی دبیر و شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر فجر
اعضای شورای سیاستگذاری و دبیر سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.
اعضای خانه موسیقی نسبت به تمدید و دریافت کارت عضویت اقدام نمایند
واحد عضویت خانه موسیقی در اطلاعیه ای از اعضای این نهاد خواست هر چه سریعتر نسبت به تمدید و دریافت کارت عضویت اقدام نمایند.
نشست نمایش آگوست در اوسیج کانتی با حضور پژوهشگران و اصحاب رسانه برگزار می‌شود
شعبه مرکزی انتشارات علمی‌و‌فرهنگی، شنبه، چهاردهم تیر، میزبان نشست هم‌اندیشی و ادبی «آگوست در اوسیج کانتی» می‌شود.
دبیر و اعضای شورای سیاست گذاری، بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان انتخاب شدند
بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان دبیر و اعضای شورای سیاست گذاری خود را معرفی کرد .
تغییر گروه‌بندی رده‌های سنی در کتاب‌های کانون
دسته‌بندی سنی مخاطبان کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پس از سال‌ها تغییر کرده و تقسیم‌بندی جدیدی برای تولید آثار ارایه شده است.
همزیستی  اراده، اخلاق و سیاست
مسلم خراسانی نویسنده و کارگردان نمایش هایی همچون "سیلانس" در یادداشتی که در اختیار پایگاه خبری گیتی آنلاین قرار گرفت، با خوانشی کوتاه بر نمایشنامه "دشمن مردم" اثر هنریک ایبسن، اکوسیستم جبر - قدرت - زور را شرح داد.
آغاز
نمایشگاه انفرادی "مادری برای کودکان اوبه" سلیمه قِزِل، دومین نمایشگاه هنرهای تجسمی در نگارخانه بهارک در تیر ماه سال 1399 است که پس از بازگشایی دوباره این نگارخانه با برپایی نمایشگاه گروهی نقاشی "من یک رویا دارم" به نمایشگاه گردانی رضا ستایش، دیوارهای آن را با آثارش زینت خواهد بخشید.
گزیده ها
داغ ترین ها
گزارش تصویری حضور موسسه
گزارش
گزارش تصویری نمایش
عناوین کل اخبار