پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       

gitionline.ir

آشیان بر بلندای قله حقیقت
نقد در ستایش تئاتر؛

آشیان بر بلندای قله حقیقت

ستاره کدخدایی منتقد تئاتر در یادداشتی درباره نمایش «ادواردو» نوشته راحیل سرهنگی و به کارگردانی ابوالفضل عشرب عنوان می کند که «ادواردو»، فرصت دیدار با تاثیر عشق و پرواز با بال حق است؛ آشیان گزیدن بر بلندای قله حقیقت!
نوآوری پیش نیازش دوریختن ساختارهای کهنه تحمیل کننده است
مهندس عزت‌الله ضرغامی در آیین رونمایی و هم افزایی محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان و خلاق در زمینه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد که نوآوری که اشاره شد، پیش نیازش دوریختن ساختارهای کهنه تحمیل کننده است.
برپایی میز خدمت با حضور نماینده وزیر میراث‌فرهنگی در کردستان
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: «همزمان با سفر استانی رئیس‌جمهور به استان کردستان، میزخدمت دریافت و رسیدگی به درخواست‌های مردمی با حضور نماینده تام‌الاختیار وزیر میراث‌فرهنگی در این استان برپا می‌شود.»
«نغمه ی این خانه به آن خانه» به نگارخانه بهارک سفر می کند
دومین نمایشگاه انفرادی نقاشی نغمه عالم زاده گرجی تحت عنوان «سفر نغمه ی این خانه به آن خانه» در نگارخانه بهارک برگزار می شود.
نمایشگاه عکس «غمی دگر» در حوزه هنری افتتاح شد
نمایشگاه عکس «غمی دگر» به مناسبت چهلمین روز حادثه متروپل، به همت خانه عکاسان ایران عصر روز یکشنبه ۱۲ تیرماه در گالری شماره يک خانه عکاسان ایران حوزه هنری افتتاح شد.
جلسه معافیت محصولات صنایع‌دستی از مالیات بر ارزش‌افزوده برگزار شد
مدیران معاونت صنایع‌دستی وزارت‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت اقتصاد و‌ اموردارایی و‌ سازمان امور مالیاتی در راستای اجرای معافیت محصولات صنایع‌دستی از مالیات بر ارزش‌افزوده و ارائه راهکار عملیاتی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
امروز جای‌جای کشور تبدیل به مقصد گردشگری شده است
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سفر به قزوین گفت: «پس از کرونا مقاصد گردشگری تغییر کرده و مردم مقاصد سفر را با توجه به شرایط موجود تعریف می‌کنند به‌طوری که امروز جای‌جای کشور مقصد گردشگری است.»
بازدید معاون امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مرمتی قزوین
معاون هماهنگی امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارتخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیش از ظهر روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ در سفر به قزوین از پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مرمتی اداره‌کل استان بازدید کرد.
درباره جایگاه مباهله در تاریخ شعر فارسی غفلت صورت گرفته است
در نشست خبری سومین دوره جشنواره ادبی «مباهله» عنوان شد که درباره جایگاه مباهله در تاریخ شعر فارسی غفلت صورت گرفته است.
برگزاری نخستین تور تخصصی ناشنوایان
اولین ناشنوایی که دوره‌های آموزش گردشگری خود را سپری و موفق به اخذ کارت راهنمای ایران‌گردی و جهان‌گردی از معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شده بود، نخستین تور تخصصی ناشنوایان را برگزار کرد.
تعطیلی بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان به‌دلیل آلودگی هوا
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از تعطیلی بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان به‌دلیل آلودگی هوا خبر داد.
رشد ۱۶۵ درصدی اعتبارات زیرساختی حوزه گردشگری
مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته ۱۶۵ درصد رشد داشته است.»
­­­فراخوان چهاردهمین سوگواره هنر عاشورایی
حوزه هنری انقلاب اسلامی برای عرض ارادت هنرمندان به ساحت مقدس امام حسین(ع) و شهدای گرانقدر کربلا چهاردهمین سوگواره هنر عاشورایی را برگزار می کند.
اجرای
نمایش " توران‌دخت " اثری مشترک از نسیم ادبی و ندا شاهرخی از ۱۹ تیر ساعت ۲۱ در سالن شماره یک سپند روی صحنه می‌رود.
مرمت پل دختر کرج ۴ تا ۵میلیارد تومان بودجه نیاز دارد
مدیر کل حفظ و احیای بناها، محوطه‌ها و بافت‌های تاریخی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «هزینه مرمت پل دختر کرج ۴ تا ۵میلیارد تومان برآورد شده است که عملیات آن حداقل یک سال طول می‌کشد.»
خسارت زلزله‌های پی‌درپی به ۵۰ بادگیر در بافت تاریخی لافت
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان گفت: «زلزله‌های بامداد امروز به ۵۰ بادگیر در بافت تاریخی لافت خسارت وارد کرد.»
دولت تنظیم‌گر موفقی نبوده و از بخش خصوصی عقب افتاده است
مراسم توسعه گردشگری ایران کهن با خلاقیت و نگاه دانش‌بنیان روز سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ در دانشگاه علم و فرهنگ با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مشاوران و معاون گردشگری و معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع‌فرهنگی، رئیس جهاد دانشگاهی و رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق برگزار شد.
کشف یک گورستان اشکانی در اهواز
معاون میراث‌فرهنگی خوزستان از کشف یک گورستان تاریخی مریوط به دوره اشکانی حین عملیات حفاری در اهواز خبر داد.
تجلیل از ۱۲ پیشکسوت حوزه میراث‌فرهنگی
در نخستین آیین نکوداشت مفاخر میراث‌فرهنگی ایران از ۱۲ پیشکسوت این عرصه تجلیل شد.
توقف فروش ارزی بلیت هواپیما به مسافران خارجی
معاون گردشگری کشور از توقف فروش ارزی بلیت هواپیما به مسافران خارجی خبر داد و گفت: «در تعامل و همکاری بین سازمان هواپیمایی کشور و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این تصمیم که می‌توانست به صنعت گردشگری کشور ضربه وارد کند، متوقف شد.»
دیدار معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی با مدیران کل ۱۶ استان
دومین جلسه هم‌اندیشی سامان‌دهی، بهسازی و توسعه خدمات رفاهی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور مدیران کل ۱۶ استان با حضور جواد واحدی معاون امور مجل، حقوقی و استان‌های این وزارتخانه برگزار شد.
بازدید مهندس ضرغامی از غرفه‌های پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع‌فرهنگی
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور در دانشگاه علم و فرهنگ پیش از آغاز نخستین مراسم «توسعه گردشگری ایران‌‌کهن با خلاقیت و نگاه دانش‌بنیان» از غرفه‌های پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع‌فرهنگی بازدید کرد و به غرفه‌دارانی که فعالیتی هم‌راستا با ماموریت‌های وزارتخانه داشتند قول همکاری داد.
تغییر، تحول، توسعه و فناوری چهار محور برنامه‌های تحولی وزارت میراث‌فرهنگی
سومین جلسه ستاد تحول و برنامه‌ریزی راهبردی وزارت میراث‌فرهنگی، ‌گردشگری و صنایع‌دستی با محوریت تغییر، تحول، توسعه و فناوری در برنامه‌های تحولی این وزارتخانه روز یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ برگزار شد.
بزرگترین دستاورد «کمیک ایلیا» ایرانی نوشتن است
پرستو عسگرنژاد با تأکید براینکه بزرگترین دستاورد «کمیک ایلیا» ایرانی نوشتن است،گفت: کمیک ایلیا مسئله و فرهنگ مغفول مانده‌ی را با یک ژانر مغفول مانده احیا کرده است.به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سی‌ و نهم محفل عصرنشینی هنر و اندیشه «دیدار» که به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌شود میزبان نشست «گویایی متن، پویایی نما»؛ با نگاهی به مجموعه داستان‌های مصور «ایلیا (تولد یک قهرمان)» شد.
هجرت از «من» به «وطن»!
ستاره کدخدایی منتقد سینما و تئاتر در یادداشتی بر فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه‌کنندگی محمود بابایی عنوان کرد که فیلم شعیبی واعظ نیست و اجازه می‌دهد پا به پای شخصیت اصلی این سفر درونی و بیرونی و پایان خوشش را درک و لمس کند. درکی که خبر سفر از دل کویر به عمق دریا دارد، سفر از غربت به وطن است؛ در آغوش امامی که خود غریب است اما نقطه امن هر آشنا و ناآشنایی است. سفر از «من» به «وطن»!
ایران در میان ۵ کشور منتخب در نشست جوانان سازمان جهانی گردشگری
اعزام دو نوجوان مستعد از سوی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای حضور و معرفی ظرفیت‌های گردشگری جمهوری اسلامی ایران در اولین نشست جوانان و نوجوانان سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که از تاریخ ۶ لغایت ۱۲ تیرماه جاری در شهر سورنتو کشور ایتالیا برگزار شد، انتخاب ایران به عنوان نایب رئیسی نشست از میان ۶۰ کشور حاضر در این رویداد را به ارمغان آورد.
«پیتوک» از چهارشنبه روی پرده سینماها می‌رود
فیلم سینمایی «پیتوک» به کارگردانی سید مجید صالحی و تهیه کنندگی سید محمد قاضی از چهارشنبه 15 تیرماه به روی پرده سینماهای تهران و شهرستان‌ها می‌رود.
جامعه بدون حافظه تاریخی در حالت تعلیق است
معاون میراث‌فرهنگی با تاکید بر اهمیت شناخت یک ملت از تاریخ، سرنوشت و پیشینه خود گفت: «گذشته چراغ راه آینده است، زیرا ملتی که گذشته خود را نشناسد، آینده‌ای نخواهد داشت.»
اهمیت به چهره‌های ماندگار بخشی از مدیریت داشته‌هاست
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان این که میراث‌فرهنگی مهم‌ترین عامل انسجام بشری است، بر تبیین مواریث فرهنگی، معرفی و تشریح آن‌ها در رسانه‌های داخلی و خارجی و فضای مجازی تاکید کرد.
سلسله نشست‌های تخصصی موزه فرش ایران برگزار می‌شود
سلسله نشست‌های تخصصی موزه فرش ایران سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ به مناسبت روز قلم برگزار می‌شود.
برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان میراث‌فرهنگی موجب انتقال تجربیات می‌شود
یک پیشکسوت حوزه میراث‌فرهنگی با بیان این که برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان میراث‌فرهنگی موجب انتقال تجربیات می‌شود، گفت: «انتقال تجربه جوهره حوزه میراث‌فرهنگی است.»
کشف و ضبط کوزه سفالی ۲۵۰۰ ساله از حفاران غیر‌مجاز در بابلسر
فرمانده یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی مازندران از دستگیری ۳ حفار غیرمجاز و کشف و ضبط یک کوزه ۲۵۰۰ ساله در شهرستان بابلسر خبر داد.
اعلام نتایج نهایی بخش کارگاهی جشنواره فیلم کوتاه «سایه»
نتایج نهایی بخش کارگاهی جشنواره ملی فیلم کوتاه دانشجویی «سایه» که مورد تایید سرمایه‌گذاران برای ساخت قرار گرفته است، اعلام شد.
دعوت از پیشکسوتان میراث‌فرهنگی کار بی‌سابقه‌ای بود
یک کارشناس میراث‌فرهنگی دعوت از پیکسوتان میراث‌فرهنگی را اتفاق بی‌سابقه‌ای طی پنجاه سال گذشته عنوان کرد.
تجلیل از خادمان میراث‌فرهنگی اقدام پسندیده‌ای است که باید تداوم یابد
رئیس اسبق سازمان میراث‌فرهنگی گفت: « تجلیل از خادمان میراث‌فرهنگی اقدام پسندیده‌ای است که باید به طور حتم این گونه فعالیت‌ها تداوم یابد.»
نکوداشت مفاخر میراث‌فرهنگی بهانه‌ای برای ارتباط بیشتر با پیشکسوتان باشد
رئیس سابق پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری گفت: «نکوداشت مفاخر میراث‌فرهنگی بهانه‌ای برای ارتباط بیشتر با پیشکسوتان میراث‌فرهنگی باشد و به این موضوع جدی‌تر پرداخته شود.»
«دوچرخه» در مرحله تدوین و صداگذاری
فیلم کوتاه «دوچرخه» به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمدصادق سیادت، تهیه کنندگی مونا جعفری سلیم به پایان فیلمبرداری، در مرحله تدوین و صداگذاری قرار گرفت.
نشست معاون گردشگری کشور با تعدادی از مسئولان روسیه برگزار شد
نشست معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تعدادی از مسئولان روسیه با هدف توسعه و رونق گردشگری برگزار شد.
علی منتظری با «خنده» روی صحنه رفت
علی منتظری خواننده قطعه معروف «جانان» در دومین اجرای رسمی خود شامگاه شنبه ۱۱ تیرماه سال جاری در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه رفت.
«بی چرا زندگان» تمدید شد
با استقبال خوب مخاطبان «بی چرا زندگان» تمدید شد.
سرپرست پژوهشکده ابنیه و بافت‌های فرهنگی تاریخی منصوب شد
مهناز اشرفی در حکمی از سوی مصیب امیری رییس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، به سرپرستی پژوهشکده ابنیه و بافت‌های فرهنگی تاریخی این مرکز منصوب شد.
«پلک نزن» راهی جشنواره‌های بین‌المللی شد
‌فیلم کوتاه «پلک نزن» به کارگردانی مجتبی کریمی و نویسندگی سعید اعتمادی، پس از پایان فیلمبرداری و مراحل فنی آماده نمایش در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی شد.
لیبرال‌ترین کشورها اجازه سوداگری در حوزه زمین و مسکن را نمی‌دهند
عباس جهانبخش عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان گفت: در لیبرال‌ترین کشورها اجازه سوداگری در حوزه زمین و مسکن را نمی‌دهند درحالی که ما چنین نکردیم و مالیات بر ارزش افزوده زمین را تصویب نکردیم درحالی که شهید صدر می‌فرمایند در اسلام زمین به یک نفر تعلق نمی‌گیرد بلکه بهره‌برداری از زمین می‌تواند وجود داشته باشد.
امضای تفاهم‌نامه بین کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی و انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهان‌گردی
همکاری و تعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی و انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهان‌گردی ایران با امضای تفاهم‌نامه مشترک قوت می‌گیرد.
«یکی یکی» بیژن یار منتشر شد
قطعه «یکی یکی» نخستین کار رسمی بیژن یار؛ در قالب فصل تازه فعالیت‌‌های این خواننده موسیقی پاپ منتشر شد و در دسترس مخاطبان موسیقی قرار گرفت.
ضبط ویدیوی «یه دریا نریم» در کنسرت طلیسچی
کنسرت علیرضا طلیسچی شامگاه جمعه دهم تیرماه در حالی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد که این اجرا با ضبط ویدیوی تازه‌ترین اثر او بانام «یه دریا نریم» و همخوانی تماشاگرانش همراه بود.
کشف آثار مربوط به دوره‌های اسلامی در محوطه کهنه‌ماسوله
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان با حضور میدانی در سایت تاریخی کهنه‌ماسوله از روند انجام کاوش‌های باستان‌شناسی در این محوطه بازدید کرد.
هفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در آذربایجان غربی برگزار می‌شود
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از برگزاری هفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در مرداد ماه سال جاری در استان خبر داد.
گزیده ها
داغ ترین ها
حمیده چوبک مطالعه کتاب هایی در زمینه باستان شناسی را پ‍یشنهاد کرد
گزارش
گزارش تصویری نمایش
عناوین کل اخبار