پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      

gitionline.ir

پتروشیمی نوری خوراک پتروشیمی شهید تندگویان را تامین می کند و پارازیلین مازاد بر نیاز کشور را صادر می کند.
تاوانِ تجاوز به حریم طبیعت
گیتی آنلاین - کرمانشاه - یادداشت زیر به قلم بهزاد خالوندی فعال رسانه ای حوزه توسعه پایدار است که در هشتاد و هفتمین شماره هفته نامه میلکان به چاپ رسیده است ....
آغاز رسمی ادغام بانک‌های نظامی + شرایط فروش سهام
در پی تصمیم برای ادغام پنج بانک و موسسه مالی وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، نخستین گام اجرایی ادغام از فردا (۱۸ فروردین) با فروش سهام این بانک‌ها آغاز می‌شود.
مکالمه رایگان ایرانسل برای سیل‌زدگان لرستان تمدید شد
مکالمه رایگان برای مشترکان ایرانسل در منطقه‌های سیل‌زده استان لرستان، تا پایان جمعه ۲۳ فروردین ۹۸ تمدید شد.
سهم بالای دولت در اقتصاد و حضور پُر رنگ خصولتی ها در اقتصاد مانع مهم رونق تولید است
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی گفت: سهم بالای دولت در اقتصاد از یک سو و حضور پر رنگ خصولتی ها در اقتصاد از سوی دیگر، مانع مهم رونق تولید در ایران تلقی می شوند.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اظهارداشت: علاقمندیم سهام نوری قبل از برگزاری مجمع عرضه شود.
شکستن رکورد تاریخی مصرف بنزین در ایران/ سوخت‌رسانی بدون مشکل در حال انجام است
ثبت رکورد مصرف ۱۳۵میلیون و ۸۰۰هزار لیتر در یک شبانه‌روز رکورد جدیدی در تاریخ ایران در خصوص مصرف بنزین است و تا امروز هیچ‌گاه در یک شبانه‌روز این میزان مصرف بنزین در کشور ثبت نشده بود.
تحريم داخلی بيش از تحريم خارجی به تولید آسيب زد/دو برابر شدن زمان ورود کالا
مرکز پژوهش‌های مجلس با انتقاد از ناهماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط با تولید و تجارت در سال جاری اعلام کرد:تقریباً همه فعالان اقتصادی معتقدند در ماههای اخیر «تحریم داخلی»، بسیار بیشتر از تحریم خارجی به فعالیت تولیدی آنها آسیب زده است.
مسیر احتمالی بازار مسکن در سال ۹۸
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که نمی‌توان انتظار داشت قیمت مسکن به اندازه نرخ ارز بالا برود گفت: افزایش تا ۳۵ درصد دستمزد می‌تواند تأثیر ملایمی بر قیمت تمام شده مسکن بگذارد اما با توجه به پرش قیمت‌ها در سال گذشته، سال ۱۳۹۸ بازار مسکن جهش مجدد را تجربه نخواهد کرد.
۷ رویکرد راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای «رونق تولید»
وزارت صنعت، معدن و تجارت طی بیانیه‌ای با توجه به فرارسیدن سال 1398 و نام گذاری این سال به «سال رونق تولید»، با ارج گذاری نام گذاری هوشمندانه و مدبرانه مقام معظم رهبری و توجه ویژه ایشان به تولید، برخی رویکردهای این وزارتخانه در سال جدید را اعلام کرد.
در نمایشگاه بهاره جای ارزاق خالی بود
در نمایشگاه بهاره مصلی تهران، امسال حبوبات، ماکارانی، نودالیت، رشته پلویی، رشته آشی، رب گوجه فرنگی و رب انار ارائه نشد.
تلاش دولت، مردم و کارآفرینان باید بر تولید بیشتر با کمیت بالاتر و کیفیت بهتر باشد
رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری سال 1398 هجری شمسی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال "رونق تولید" تصریح کرد: امسال به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده و همه تلاش دولت ، مردم و کارآفرینان باید بر تولید بیشتر با کمیت بالاتر و کیفیت بهتر باشد.
3 مجتمع پتروشیمی سال آینده در بورس عرضه می شود
در سال آینده سهام 3 پتروشیمی بندر امام، بوعلی و عسلویه در بورس عرضه می شود.
عواقب واردات دام زنده و گوشت قابل پیش بینی نیست
صادرات دام زنده ایرانی و واردات دام زنده از کشورهای مختلف در حالی انجام می شود که ما وسیله ای برای تایید سلامت این حیوانات نداریم.
صادرات اولین محموله نفت ایران از دریای عمان تا پیش از سال ۱۴۰۰
وزیر نفت از تکمیل پایانه صادرات نفت جاسک تا پایان سال ۹۹ خبر داد و گفت: اولین محموله نفت صادراتی ایران برای صادرات از مکران از این پایانه نفتی در پایان سال ۹۹ صادر می‌شود.
سازمان هایی که با هم تعارض منافع دارند باید از هم تفکیک شوند
باید کاری کنیم که قسمت هایی که تعارض منافع دارند در یک سازمان قرارنگیرند.
10000 میلیارد ریال اوراق هلدینگ خلیج فارس در بورس تهران ارائه شد
روز شنبه 25 اسفندماه بورس تهران شاهد استقبال بازار سرمایه از عرضه10000 میلیارد ریال اوراق هلدینگ خلیج فارس بود.
راهبردهاي سه گانه شيخ الوزرا براي توسعه كرمانشاه
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مهندس زنگنه، وزیر نفت دي ماه امسال در همایش معرفی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری کرمانشاه _ که دی ماه ۹۷ در هتل اسپیناس تهران برگزار شد _سه راهبرد مهم برای توسعه کرمانشاه و استان های همجموار ارایه داد.
استارتاپ‌ها در سال جدید چه وضعیتی خواهند داشت؟
یکی از فعالان حوزه استارتاپ‌ها می‌گوید: مشکل اصلی ما غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار است. موارد پیچیده و مشکلات زیادی وجود دارد. به خصوص در بحث مربوط به نیروی انسانی. وقتی شرایط اقتصادی سخت می‌شود کسب‌وکارها نیز سخت و در نتیجه پول درآوردن دشوارتر می‌شود.
اولین دوره آموزشی اصول و فنون تصدی گری املاک  با هدف ارتقاء سطح دانش حقوقی شهروندان در سطح کشور برگزار شد
برای اولین بار در سطح کشور اولین دوره آموزشی اصول و فنون تصدی گری املاک با هدف ارتقاء سطح دانش حقوقی شهروندان، مدیران تجاری و کارآفرینان جهت کاهش مشکلات و حفظ توسعه فضای کسب و کار در پیام نور مرکز بندرعباس برگزار گردید.
کیفیت و قیمت کالاهای نمایشگاه های بهاره تحت نظارت اتاق اصناف تهران است
قاسم نوده فراهانی هدف ما در نمایشگاه بهاره حمایت از محصولات داخلی است و البته بازرسی و نظارت اتاق اصناف از امروز در نمایشگاه مستقر می شود.
مناطق نفت خیز جنوب؛ پیشگام در حوزه مسئولیت های اجتماعی و خدمات عام المنفعه؛
رضا طاهری مدیر روابط عمومی مناطق نفتخیز جنوب در گفت و گو با خبرنگار گیتی آنلاین ؛ با گذر از یکصد و ده سال از فعالیت صنعت نفت در کشور، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عنوان خاستگاه این صنعت عظیم به موازات برنامه های راهبردی خود در تولید از مخازن نفت و گاز همچنان بخش عمده ای از فعالیت های خود را به توسعه و عمران مناطق پیرامونی اختصاص داده است.
اگر می خواهید شخصی را بشناسید به او قدرت بدهید
می گویند: آنچه که برای خود نمی پسندی، برای دیگران هم نپسند و اخلاق حرفه ای هم ایجاب می کند که استانداردهای لازم را برای رونق کسب و کار در کنار خلاقیت و با هدف موفقیت در راه رسیدن به...
بورس کالا برای صنایع کشور آمار و اطلاعات شفاف ایجاد کرده است
محمدرضا بهرامن گفت: استفاده از بورس کالا بهترین راه برای ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا است. این نهاد بهترین راه برای کشف قیمت در یک بازار متعادل برای ورود به تقاضای مطلوب محسوب می‌شود و در واقع راه اندازی بورس کالا برای صنایع کشور آمار و اطلاعات شفاف ایجاد کرده است.
نبض قیمت زعفران جهان را بدست می گیریم/ قرارداد آپشن، ابزاری کارآمد برای کشاورزان
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص راه اندازی معاملات آپشن زعفران از روز ۱۲ اسفندماه در بورس کالای ایران گفت: با توجه به موفقیت معاملات زعفران در بورس کالا و اطلاع کشاورزان از نرخ های واقعی این محصول، باید از ورود زعفران به بازار مالی بورس همچون قراردادهای آتی و آپشن حمایت کرد تا بتوانیم به شکلی هدفمند نبض قیمت جهانی زعفران را به دست بگیریم.
در آغاز سال نو اتاق بازرگانی اصفهان ،با اتفاقی تازه خانه تکانی می کند
تشکل فراگیر تولید و تجارت اولین نشست خبری خود با اصحاب محترم رسانه را شامگاه یکشنبه با حضور میهمانانی از صنوف مختلف و نهاد های مرتبط با مباحث اقتصادی و صنعتی در محل مهمانسرای عباسی برگزار کرد
مشکل ما کارشکنی های ناخواسته است
کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری در استان تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزارشد. یکی از شرکت هایی که مشکلش در این جلسه مطرح شد شرکت کشت و صنعت رعنا است. نکته قابل توجه آنکه مدیرعامل این شرکت اعلام کرد: ما وام نمی خواهیم، تسهیلات نمی خواهیم ارز دولتی نمی خواهیم تمام ارز مورد نیاز را برای مواد اولیه از محل صادراتمان تامین می کنیم و هیچ مشکلی در این موارد نداریم.
محاکم قضایی اجازه دهند پروژه سیب لند فعال شود
کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری در استان تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزارشد. این کارگروه که پس از حضور بندپی در استانداری تهران برای رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی تشکیل می شود با هدف کاهش مشکلات کسب و کار در استان و رفع معضل بیکاری است.
مقصر افزایش نرخ دلار کیست؟
پس از کاهش قیمت ارز در روز گذشته، امروز بار دیگر قیمت در صرافی‌ها افزایش چشم‌گیری یافت؛ افزایشی که مسئولان هر کدام توپ تقصیر را به زمین دیگری می‌اندازند.
نقش بورس کالا در توسعه صنعت فولاد/بخش خصوصی چگونه به جرگه تولیدکنندگان فولاد پیوست؟
بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران معتقد است که راه اندازی بورس کالا و عرضه فولاد در این بورس، دو مزیت بزرگ برای صنعت فولاد داشت؛ نخست، واقعی شدن قیمت ها و انتقال سود از واسطه ها به تولید و دوم، ایجاد انگیزه برای ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در صنعت فولاد.
معامله ۱۰۳ هزار میلیارد ریال محصول در بورس کالای ایران
تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی بهمن ماه سال ۹۷ شاهد معامله بیش از ۲ میلیون و ۱۶۸ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۰۳ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به ماه ماقبل به ترتیب رشد ۲۲ و ۴۰ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
در خدمتِ بخش خصوصی
در حالی که دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق تهران به پایان خود نزدیک می‌شود، گزارشی از خلاصه عملکرد اتاق در چهار سال گذشته منتشر شده است.
فرآیند رأی‌گیری در انتخابات 11 اسفند ماه چگونه است؟
رییس انجمن نظارت بر انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران، نحوه رأی‌دهی فعالان اقتصادی در انتخابات روز 11 اسفندماه جاری را تشریح کرد.
ارز، سرفصل معضلات اقتصادی بخش خصوصی است
دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران مستقر در اتاق بازرگانی تهران گزارشی از چالش‌های فعالان اقتصادی و پیشنهادات اجرایی در ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.
آیا سازماندهی نظام توزیع، نیازمند یک قانون جدید است؟
نمایندگان بخش خصوصی در نشست مشترک دو کمیسیون اتاق بازرگانی تهران، ساماندهی نظام توزیع را در عدم دخالت دولت اقتصاد به شکل توزیع رانت و قیمتگذاری دانستند. به نظر این فعالان اقتصادی نظام توزیع نیاز به وضع قوانین تازه برای سامان یافتن ندارد و آزادسازی و رقابت چاره کار است.
داشتن طرح عملیاتی رمز موفقیت در مسئولیت اجتماعی است
دومین سمینار بین المللی CSR (مسئولیت اجتماعی شرکتی) با عنوان مسئولیت اجتماعی صنایع، محرومیت زدایی و توسعه منابع انسانی در تالار همایش امام رضا (ع) شهرک نفت برگزار شد.
اتکا به بخش خصوصی، راهکار عبور از بحران
از زمان اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی هر سال شاهد افزایش بودجه سازمان های وابسته به دولت هستیم اما شرایط سال 98 اقتضا می کند که این مشی کنار گذاشته شده و برای کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها سهم بیشتری برای بخش خصوصی در اقتصاد کشور در نظر گرفته شود.
اولین فروشگاه زنجیره ای سهام خود را در بورس تهران عرضه کرد
عرضه اولیه نخستین فروشگاه زنجیره ای در بورس تهران امروز 27 بهمن ماه 97 انجام شد و به مبلغ 16950 کشف قیمت شد. تعداد 50 میلیون سهم، معادل 5 درصد از سهام شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با نماد افق و کد 4711 عرضه اولیه شد.
نقاشی پشت شیشه می تواند کیفیت زندگی امروز ایران و جهان را افزایش دهد
در شیشه های دو جداره ساختمان های نوساز نقاشی پشت شیشه می تواند به عنوان هنری اصیل و چشم نواز جایگزین پرده شود.
داغ ترین ها
تندیس زرین مسئولیت های اجتماعی به بانک مهر اقتصاد رسید
گزارش
اسامی نمایندگان امضاکننده طرح «ممنوعیت واگذاری سکه به متقاضیان»
عناوین کل اخبار