پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۱۰۰۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
رییس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق بر حمایت پاریس از تمامیت ارضی عراق تاکید و اعلام کرد: پاریس مخالف همه پرسی اقلیم کردستان عراق است.

به گزارش گیتی انلاین، به نقل از روسیا الیوم، در بیانیه دفتر اطلاع‌رسانی حیدر العبادی، نخست وزیر عراق که چهارشنبه شب منتشر شد، آمده است که امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه تماس تلفنی با نخست وزیر عراق برقرار و در این تماس بر موضع فرانسه مبنی بر احترام به تمامیت ارضی و ثبات عراق و مخالفت با همه پرسی اقلیم کردستان تاکید کرد.

ماکرون همچنین به العبادی و ملت عراق به دلیل پیروزی‌های حاصل شده علیه تروریست‌های داعش تبریک گفت و از نخست وزیر عراق نیز برای سفر به فرانسه دعوت کرد.

در همین حال، حیدر العبادی در این تماس از "موضع شفاف فرانسه و محافل بین المللی که حامی تمامیت ارضی و ثبات عراق بوده و مخالف هرگامی برای دامن زدن به تنش‌ها و اختلافات قومیتی است و به تجزیه منطقه و ترسیم مجدد مرزهای آن می‌انجامد"، قدردانی کرد.

وی همچنین بر اتخاذ تمامی گام‌های بازدارنده در قبال طرح‌های تجزیه کشور و منطقه و تهدید امنیت ملی آن تاکید کرد و گفت که اولویت با تکمیل نبردهای آزادسازی و اجرای قانون اساسی و حمایت از امنیت و ثبات تمامی شهروندان عراقی است.

منبع: ایسنا

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: