پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۰۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
گیتی آنلاین - آیین تجلیل از عوامل و دست اندرکاران برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبد کاووس برگزار شد .
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از استان گلستان ، صبح امروز 17 مهر 1396 آیین تجلیل از عوامل و دست اندرکاران جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبد کاووس در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

 معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبد کاووس در مراسم تجلیل از عوامل برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبد کاووس اظهار داشت : گنبد کاووس برای اولین بار بعد از یک دوره 10 ساله افتخار میزبانی این جشنواره را داشت.  

وی اضافه کرد : این شهرستان می تواند میزبان مهمترین ، حساس ترین و تأثیرگذارترین مناسبات اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی چه در قالب همایش ها چه در قالب جلسات و یا جشنواره ها باشد .

عبدالقدیر کریمی افزود : جشنواره فرهنگ اقوام بهترین فرصت بود برای اینکه با صدای رسا اعلام کنیم ما در حوزه شهرستان گنبدکاووس هچنان این آمادگی را داریم که بهترین میزبان برای موضوعات مهم باشیم .

فرماندار گنبدکاووس در ادامه بیان کرد : جشنواره اقوام فرصت و ظرفیت را برای مردم ایجاد کرد تا مردم بتوانند در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی به ویژه با محوریت اقوام از یک تفریح و شادی سالمی بهره مند شوند.

وی گفت :در ابتدا مدت جشنواره 3 روز برنامه ریزی کردیم که به دلیل استقبال فوق العاده و بی سابقه مردم سراسر استان شرایط به وجود آمد و به لطف مسئولین میراث فرهنگی و گردشگری یک روز دیگر این برنامه را تمدید کردیم.

امام جمعه شهرستان گنبد کاووس در این مراسم تصریح کرد :مطالباتی داشتیم که به اتفاق فرماندار گنبدکاووس تقاضا کردیم مثلا این شهر آمادگی برای نمایشگاههای دائمی و کشوری کتاب را دارد ولی اکنون در مرکز استان برگزار می شود اما به ما توجه نکردند.

حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی افزود: تمرکز زدایی بر اساس شاخص ها ، لیاقت ها ، ظرفیت ها و دارایی ها جز وظایف مدیران کشوری و استانی می باشد و ما گلایه نمی کنیم ولی تقاضا داریم آن چه که وظیفه مدیریت است از باب اعطای حقوق همه شهروندان و شهر ها مراعات شود .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این مراسم اظهار کرد : 11 جشنواره اقوام  در طی 11 سال متوالی در گرگان برگزار شد و گلستان به عنوان پایلوت برگزاری جشنواره اقوام انتخاب شده بود و هنوز هم این موضوع استمرار دارد . برگزاری جشنواره اقوام  در گنبد کاووس برای اولین بار اتفاق افتاد و اگر این همراهی وجود نداشت قطعا امکان برگزاری فراهم نبود .

ابراهیم کریمی در ادامه عنوان کرد : اگر بخواهیم یک جشنواره در یک شهرستان برای اولین بار تجربه کنیم باید استاندارد های لازم را داشته باشد با وجود کمبود در برخی حوزه ها این جشنواره فوق العاده برگزار شد. ما در گرگان  و گنبد کاووس جشنواره را برگزار کردیم اما در گنبد کاووس حس خاصی در جشنواره به وجود آمد و کم نظیر بود .

در پایان این مراسم از عوامل و دست اندرکاران برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان در شهرستان گنبد کاووس با حضور مسئولین استانی و شهرستانی تجلیل به عمل آمد .

لازم به ذکر  است  جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در شهرستان گنبد کاووس امسال  برای اولین بار از تاریخ 18 الی 21 شهریورماه در محل سالن المپیک گنبد کاووس برگزار گردید .


انتهای پیام/*

خبرنگار : رحمت گلستانی 

نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: