پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۰۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
نوروزی خبر داد:
گیتی آنلاین - رییس فراکسیون ایثارگران مجلس گفت: فرزند آزادگان تا سقف ۲۰ هزار در سال اول برنامه ششم، به ازای هرماه اسارت یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه دارند.
به گزارش گیتی آنلاین ؛ حسن نوروزی با اشاره به تأیید قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر در جلسه مشترک رییس مجلس با رییس ستاد مسترک نیروی های مسلح،گفت: کسر خدمت فرزندان ایثارگر موضوع بند د ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، در این بند تاکید شده فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هرماه حضور یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه داشته باشند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان درمجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین طبق این بند از ماده 88 فرزند آزادگان به ازای هرماه اسارت یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه دارند، ضمن اینکه فرزندان جانبازان به ازای هردرصد جانبازی یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه خواهند داشت.

 وی تاکید کرد: در این نشست پس از بحث ها و گفت وگو های پی درپی و پس از مشخص شدن تعداد سربازان، افراد مشمول معافیت و فرزندان ایثارگر مقرر شد تا سقف 20 هزار در سال اول اجرای برنامه ششم از قانون کسر خدمت استفاده کنند.

وی  با اشاره به اینکه با تصویب این قانون بخش عظیمی از دغدغه های فرزندان ایثارگران حل خواهد شد، گفت: ایثارگران خدمات شایسته ای انجام دادند، بنابراین باید از خدمات آنها تشکر و فرهنگ ایثارگری را در جامعه نهادینه کرد، البته درخصوص قانون اعطای گواهینامه به افراد بدون کارت پایان خدمت مقرر شد ستاد مشترک در اسرع وقت قانون را اجرا کند.

نوروزی با بیان اینکه به هیچ عنوان نمی توان اجرای قانون را معطل گذاشت، افزود: طبق برنامه ششم توسعه و بر اساس ماده ۵۴ قانون بیمه شخص ثالث، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران باید  ظرف مدت سه ماه ترتیبی اتخاذ کند که امکان دسترسی به بانکهای اطلاعاتی آن نیرو در ارتباط با موضوعات مورد نیاز از قبیل مشخصات وسایل نقلیه و دارندگان آنها و گواهینامه های صادرشده و همچنین سوابق تخلفات و تصادفات رانندگان، از طریق سامانه های الکترونیکی به صورت برخط برای مراجع قضائی، صندوق و بیمه مرکزی فراهم کند.

اخذ گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت

این نماینده مردم درمجلس دهم، با تاکید براینکه طبق این قانون اخذ گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نیست، تصریح کرد: خوشبختانه امروز ستاد مشترک در بیانیه ای اجرای قانون را مورد تاکید قرار داده است، همچنین در خصوص خرید خدمت فرزندان ایثارگر طبق قانون مصوبات مجلس اجرایی خواهد شد.

سقفی برای خرید خدمت فرزندان ایثارگر دیده نشده است

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس، با اشاره به اینکه برای کسر خدمت در سال اول اجرای برنامه 20 هزار نفر شامل می شوند، گفت: برای خرید خدمت سقفی در نظرگرفته نشد، ضمن اینکه برای معافیت موضوع یک ماه سابقه جبهه و کاهش یک ماه معافیت به تصویب رسید./خانه ملت

پایان پیام

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: