پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۰۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
امام جمعه زابل:
گیتی آنلاین - امام جمعه زابل گفت: اعضای شورای شهر زابل همدل و همزبان، نگاهشان به مشکلات منطقه باشد و فردی متعهد، متخصص و دلسوز را به دور از هرگونه نفع شخصی و حزبی انتخاب کنند و هیچگونه فشاری بالا دستی را در این انتخاب دخالت ندهند.
به گزارش گیتی آنلاین، حجت الاسلام علی اکبر کیخا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی المهدی (عج) اظهار کرد: شنبه 22 مهر روز جهانی استاندارد است، اولین مفهومی که در وهله اول از این واژه به ذهن خطور می کند استاندارد در مقوله کالا است یعنی کالای استاندار انسان داشته باشد ولی مفهومش میتواند وسیع تر باشد .

امام جمعه زابل افزود: هم جامعه باید سالم و استاندار باشد و هم محیطی که مردم در آن زندگی میکنند و سلامت روان ، روح و جسم مردم در آن محیط می بایست تضمین شود.

وی گفت:  یکی از مفاهیمی که از استاندارد استنباط میشود این است که انسان شهری استاندارد داشته باشد که دارنده امکانات شهری برای شهروندان باشد، باید ببینیم که شهرستان زابل به نسبه دیگر شهرهای ایران اسلامی که به برکت انقلاب به پیشرفت رسیده اند به نسبت این شهرها، شهرستان زابل چقدر پیشرفت داشته است؟ اگر پیشرفتی نداشته باید ببینیم چه چیزی مانع این پیشرفت شده است ؟ آیا سوء مدیریت بوده یا مدیریت مثبت اما ناپایدار ؟ این موارد را بررسی و مطالعه کنیم.

کیخا بیان کرد: دوشنبه 24 مهر روز جهانی غذا و هفته بهداشت روانی است، برای 6 هزار کارتون خواب، گور خواب و خرابه خواب در شهرستان زابل چه کردیم ؟ ما در فرمانداری زابل به مسئول کشوری تامین اجتماعی این گزارش را اعلام کردیم چه کردید ؟ 50 تا گورخواب در تهران رسانه ای شد ، همه ورود کردند و این مشکل را برطرف ساختند ولی اینجا 6 هزار نفر است.

امام جمعه زابل ادامه داد: طرح ساماندهی سکونت گاهای غیررسمی که امتیاز ویژه ای آن برای زابل مطرح و گرفته شد ولی وقتی در استان آمد و دیگر شهرهای جنوب استان حق زابل را قاپیدند ، کار بکجا رسید ؟ و ما چه کردیم برای این طرح؟ چه شخصی باید آنرا را بررسی کند؟ آیا استاندار، فرماندار، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر ورود کردند؟ چقدر تلاش کردند تا اصلا تلاشی صورت نگرفت، شاید کرسی مسئولیت شان به خطر بیفتد اگر اعتراضی به مافوق خودشان داشته باشند و حال و روز مردم برایشان مهم نیست و اگر مهم است چرا ورود نکردند.

وی افزود: ما تمامی این موارد را در خطبه اعلام کردیم، اینکه امام جمعه ای که بعنوان  نماینده ولی فقیه در شهرستان است در تریبون موضوعی را اعلام میکند یعنی پشت سر شما فراندار، استاندار و نماینده مجلس دارد گرم می‌شود و به مافوق خودتان اطلاع میدهید که امام جمعه ما طرح موضوع کرده است و این میشود برگ بنده شمای مسئول ، نه اینکه شما موضع بگیری در برابر امام جمعه خودت ؛ چه کرده اید برای این 6 هزار؟

کیخا اضافه کرد: شهرهای مجاور سیستان را ببینید ، استان خراسانن جنوبی، بیرجند و نهبدان را مشاهده کنید که به برکت انقلاب و مدیریت های مثبت، ثابت و پایدار به چه پیشرفت‌های رسیده اند که قابل مقایسه نیست یا ما، این موارد را لطفا ببیند.

امام جمعه زابل گفت: چهارشنبه 26 مهر روز تربیت بدنی و ورزش است ، برای ورزش جوانانمان چه کرده ایم ؟ چند تا سالن و زورخانه در این سالهای ساخته و اضافه گردید ؟ این موارد را کجا فریاد بزنیم ؟ چه کسی باید داد این مردم را به مجلس برساند؟ اگر گوش مسئولین در پایتخت ناشنوا یا کم شنواست یک فریاد بلند میخواد که آنها را به خودشان بیاورد، کجاست آن فریاد؟ و چرا تنهاست فریادها؟ و به جای اینکه همصدا شوند با این فریادها ، وقیخانه حمله میکنند و در هنجره میخواهند همان فریاد را خاموش کنند؛ آن وقت میگوییم چرا میزان اعتیاد افزایش می یابد، مشکل بیکاری، فشارهای روحی و روانی ، کارهای فرهنگی پرهزینه ، وقت های سالن های ورزشی پرهزینه ، ما باشیم به کدام سمت میرویم ؟

کیخا ادامه داد: ما برای جوان خود چه کرده ایم ؟ خودمان را در ابتدا محکوم کنیم؛ مگر ما نمیدانیم که در نظام اسلامی مسئولیت قبول کرده ایم، اگر نمی توانی و جرات کار نداری برو ، مرد میدان و حججی میدان هستی بمان، حججی حجت است برای ما او سر در این میدان داد و شما میخواهی وقت بگذاری برای خدمت مردم.

وی گفت: چرا ما فرصت‌ها را از دست میدهیم؟ چرا ما از صبوری و رشید بودن مردم سوء استفاده میکنیم ؛ آن وقت وقتی میخواهد حرکتی انجام شود از درون ما متفرق میشویم و زیر پای همدیگر را خالی میکنیم ، این موارد گریه دارد ، آن وقت میگوییم چرا پیشرفت نمی کنیم.

امام جمعه زابل بیان کرد: چند بار از مسئولین ارشد داخل استان ما مطالبات مهم، مستمر و مقاوم داشته ایم؟ چقدر از آن مسئولی که وسط میدان مین مطالبه گری رفت حمایت کردیم ؟ و چند نفر از پشت به آن حمله کردند؟

وی گفت: ما در منافع و برای رسیدن پیشرفت سیستان باید همه اختلافات را کنار بگذاریم ؛ ما حق و فرصت اختلاف نداریم چون فرصت ها خیلی از دست رفته ، همدل و همزبان باشیم.

کیخا ادامه داد: صحبتی هم با اعضای شورای شهر داشته باشیم ، اخیراً  شایعه ای پخش شده است که امام جمعه در تعیین شهردار دخل تصرفی دارد؛ این موضوع یک دروغ محض است.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه امام جمعه قبل از انتخابات راهنمایی و بیان شاخصه های کاندیدای اصلح است و بعد از انتخابات احترام به رای مردم و حمایت از وکلای مردم است.

وی گفت: اعضای محترم شورای شهر زابل همدل و همزبان، نگاهشان به مشکلات منطقه باشد و  فردی متعهد، متخصص و دلسوز را بدور از هرگونه نفع شخصی و حزبی انتخاب کنند و هیچگونه فشاری بالا دستی را داخل در این انتخاب نکنند و اگر در جایی کسی فشار میآورد و بی مورد ورود میکند به ما اطلاع بدهند.

کیخا ضمن تسلیت شهادت امام سجاد (ع)، افزود: دوشنبه 24 مهر 25 محرم سالروز شهادت امام زین العایدین پیام رسان عاشورا است،امام سجاد ( ع ) الگوی مقاومت و ایستادگی توام با عزت و اقتدار هستند.

انتهای پیام/*

منبع : فارس

نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: