پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۰۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۰
رئیس کل دادگستری استان لرستان
خرم آباد- رئیس کل دادگستری استان گفت:پدیده خانمان سوز مواد مخدربا درگیر کردن جوان ها ،خانواده های زیادی را بی خانمانی و بی هویتی سوق می دهد .

به گزارش گیتی آنلاین ،جعفر بدری درجلسه مشترک با حضور ائمه جماعات مساجد لرستان در سخنانی اظهار داشت:   پدیده خانمان سوز مواد مخدر دسته دسته جوان ها را گرفتار کرده و خانواده های زیادی را به بی حیثیتی، بی خانمانی و بی هویتی سوق می دهد و مبارزه پراکنده و مجازات جوانان مبتلا که قربانی فقر و بیکاری و مشکلات اقتصادی هستند چاه ساز این مشکل نخواهد بود.
وی با تاکید بر ایجاد اشتغال برای جوانان وضرورت توجه به حوزه گردشگری در لرستان اظهار داشت: در گذشته به دلیل عدم استفاذه از فرصت هابرای سرمایه گذاری در بخش صنعت و کشاورزی استان این امر میسر نشد اما در حال حاضر با فراهم بودن شرایط برای رونق اقتصادی ،رونق صنعت گردشگری را یکی از کم هزینه ترین وپررونق‌ترین فعالیت‌های اقتصادی جهان دانست.

رئیس کل دادگستری لرستان صنعت گردشگری را به عنوان یک صنعت پیشرو تلقی کرده و ادامه داد:  در این راستا بعضی از دولت ها تلاش دارند  جاذبه‌های گردشگری را در کشور خود ارتقاء بخشند و به این واسطه ضمن اشتغال زائی شرایط اقتصادی جامعه را بهبود ببخشند.

بدری تصریح کرد: مزیت ایجاد جاذبه‌های گردشگری را داشتن سرمایه بدون وجود هزینه کلان سرمایه‌گذاری دانست که مستلزم یک مدیریت کارا و مؤثر است تا با معرفی جاذبه‌های گردشگری استان از آثار مثبت اقتصادی آن بهره برداری کرد.

وی به رواج رسوم و تشریفات پرهزینه و ناپسند ازدواج  و پیامدهای ناگوار آن اشاره و افزود: رسوم نادرستی امروز جزء ارزش های اجتماعی شده است و  متاسفانه مورد استقبال قرار گرفته که خانواده ها نمی توانند آن را نادیده بگیرند،وجود این مخارج و هزینه ها، ازدواج نهایت سخت و دشوار را در پی خواهد داشت،در این شرایط جوان به دلیل عدم اشتغال و متحمل شدن هزینه های گزاف ناگزیر است که از ازدواج امتناع ورزد.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه نهاد های مسئول باید زمینه ازدواج جوانان را تسهیل کنند  گفت: جوانانی به سن بلوغ رسیده اند به دلیل عدم براورده شدن نیازهای جنسی شان و به هم خوردن توازن جسمی و روحی شان دچار عارضه اختلال در شخصیت می شوند که سرکوب غریزه های جنسی، باعث شکل گیری عقده های جنسی می شود که بسیار خطرناک است و نمونه های آن را در سال جاری در بعضی مناطق کشور مشهود بوده است.

بدری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در عادات و رفتار شهروندان اظهار داشت: در سال های اخیر  با وجود تحول و تغییر بزرگ و چشم‌گیر در سبک زندگی مردم ولی متاسفانه از ارزش‌های پایدار اجتماعی که در رفاه، نشاط، آرامش، شادی و همزیستی مردم نقش دارد، خبری نیست و پیامد آن را افزایش نزاع و پرخاشگری دانست.

رئیس کل دادگستری لرستان :با وجود تغییرات درسبک زندگی مردم ، رضایتمندی مردم و آرامش را نسبت به گذشته‌ ‌بدون تغییر دانست و امروز هم بخش زیادی از مردم،  نگران، ناآرام، ناامید، ناراضی و بلاتکلیف هستند و همین امر باعث افزایش نزاع و پرخاشگری و بالا رفتن آمار مرگ های غیر طبیعی به ویژه خودکشی شده است و این پدیده ها در لایه های مختلف اجتماعی وجود دارد و اگر تعارف و ملاحظه کاری را کنار بگذاریم برای همه مسئولان و متصدیان امور محسوس و قابل فهم است.

وی با تقدیر از حمایت و پشتیبانی ائمه جمعه و جماعات از برنامه های پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت مسؤلیت اخلاقی و دینی ما ایجاب می‌کند تا در برابر شهروندان احساس مسؤلیت کرده نسبت به مشکلات آنها خویش واکنش نشان داده و قدمی برداریم و به اندازه توان خود در رفع نیازمندی آن ها سهمی داشته باشیم.

خبرنگار:حدیث رکرک

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: