پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۱۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
مديركل تعاون،كارورفاه اجتماعي استان البرز خبر داد :
گیتی آنلاین - مهندس خليلي ، از رونمايي سامانه كارا در وزارت تعاون،كاروفاه اجتماعي به منظور اجراي دو طرح اشتغال فراگير واشتغال روستايي خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین و به نقل از روایط عمومی  - مديركل تعاون،كارورفاه اجتماعي استان درباره سامانه کارا گفت: متقاضیان راه اندازی کسب و کار که شامل کارآفرینان و سرمایه گذاران (اعم از خرد و کلان) مي باشد می توانند از امروز طرح خود را به صورت الکترونیک ثبت کنند. 
وی  با بیان این که اولویت سرمایه گذاری در مناطق روستایی است، افزود: متقاضیان می توانند از طریق سامانه Kara.mcls.gov.ir طرح های خود را ثبت کنند و طرح های ثبت شده در کمتر از یک ماه مورد بررسی قرار می گیرند و به متقاضیان سه ماه فرصت داده می شود تا مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات را تکمیل کنند.
وی با اشاره به این که برنامه اشتغال فراگیر ، برنامه عام اشتغال در کشور بوده و دراستان البرز نيز از سوي مسئولين در حال پيگيري واجرايي شدن است، اظهار داشت: همچنین یک برنامه خاص اشتغال هم تحت عنوان "حمایت از توسعه اشتغال مناطق روستایی و عشایر" در نظر گرفته شده است ؛ در برنامه اشتغال فراگیر 2 لایه اصلی مورد توجه قرار گرفته که یکی بحث اشتغال پذیری نیروی کار است که از طریق طرح های کارورزی و آموزش در محیط کار واقعی ارائه می شود . 
مهندس خليلي در ادامه توضیح داد: اشتغال پذیری یکی از جنبه های اصلی این برنامه است که از طریق اجرای طرح کارورزی ویژه جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی و همچنین کاهش هزینه آموزش با ارائه طرح مشوق های کارفرمایی برای جذب نیروی کار و ارائه یارانه دستمزد برای کارفرمایانی که نیروی کار شغل اولی را استخدام می کنند، تعلق می گیرد.  
وی در ادامه افزود: در سطح ملی و هم مناطق،  برای اشتغال فراگیر علاوه بر بحث مداخلات توسعه ای ارائه تسهیلات همراه با یارانه در نظر گرفته شده که به مبلغ معادل 20 هزار میلیارد تومان است که این رقم فقط برای ارائه در سال جاری نیست و مداومت خواهد داشت.  
مديركل تعاون،كارورفاه اجتماعي استان البرز با اشاره به برنامه دوم که به صورت خاص برای اشتغال در مناطق روستایی در نظر گرفته شده است، گفت: بحث توسعه اشتغال روستایی متضمن 2 لایه مداخلات توسعه ای و تسهیلات توسعه اشتغال روستایی است . 
اين مسئول در زمينه تسهيلات توسعه اشتغال روستايي توضيح داده و خاطر نشان كرد: تسهیلات توسعه اشتغال روستایی 3 دسته است که نوع اول برای شهرهای زیر 10 هزار نفر و نواحی صنعتی است که مشمول سود 10 درصدی می شوند و برای مناطق روستایی معمولی نرخ سود 6 درصدی ،برای مناطق روستایی و عشایری مرزی نرخ سود 4 درصدی در نظر گرفته شده است و برای این که این کار شکل بگیرد از صندوق توسعه ملی معادل ریالی 1.5 میلیارد دلار اختصاص یافته که حدود 6 هزار میلیارد تومان  می شود. 
وي همچنين  يادآور شد : برنامه اشتغال فراگیر دولت، در جلسه کارگروه اشتغال استان با حضور استاندار محترم البرز در سال 96، تبیین و وظایف دستگاه ها و بخش های مختلف در استان البرز مشخص شد وهمچنين اعتبارات استانی طرح اشتغال فراگیر استان‌ها نيز از سوی سازمان برنامه و بودجه به استانها ابلاغ گرديد و در اين راستا مدیران كل دستگاههاي مرتبط با حوزه اشتغال باید این فرصت را مغتنم شمرده و با آگاهی کامل از دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های اجرایی مرتبط با طرح اشتغال فراگیر وطرح اشتغال روستايي نسبت به جذب اعتبارات تعيين شده  از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: