پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
با استفاده از این روش می توان سلول های زنده را در داخل بلوک های قابل پرینت قرار داده و یک پرینت ۳بعدی داشت.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از خبرگزاری علم وفناوری به نقل از phys.org در این روش یک لوله ی باقطر 15  میلی متر ابتدا به وسیله ی میکروذراتی که دور یک ماده می چرخند یک نمونه ی سه بعدی اولیه تهیه می کند. سرلوله در قسمت بالایی تصویر قابل مشاهده است.

به وسیله ی تکنیکی بنام میکروفلوئید کردن در هوا دانشگاه twente موفق به پرینت گرفتن سه بعدی سلول های زنده شدند این تکنیک مخصوص منجر به تولید سریع از بلوک های زنده از سلول ها میشود که میتواند در ترمیم سلول های آسیب دیده بکار رود.

تکنیک میکروفلوئیدی عبارتست از تکثیر قطره های کوچک در سایزهای بین 1میکرومتر تا یک میلی متر اغلب چیب هایی با کانال های فلوئیدی ،راکتورهای کوچک و سایر اجزا برای این کار استفاده میشود.

چیب های قدیمی باعث تولید امولسیونها (قطره هایی که سایر مواد را به همراه خود دارند) باسرعتی در حدود 1میکرولیتر در دقیقه میشوند.

برای موارد بالینی و صنعتی این سرعت کافی نیست پرکردن یک سانتی متر مکعب با این روش 17ساعت طول میکشد.

تکنیکی که الان معرفی شد این کار را در چندین دقیقه انجام میدهد.

نحوه ی رسیدن به این سرعت باعث اختراع این تکنیک شد که با استفاده از دو جریان قوی از مایعات می توان سرعت تشکیل قطرات را تا 1000برابر افزایش داد.

بااستفاده از این روش می توان سلول های زنده را در داخل بلوک های قابل پرینت قرار داده و یک پرینت 3بعدی داشت.این ساختار سه بعدی شبیه یک اسفنج است که از سلول ها و مایعات پر شده است .

این مدل 3بعدی دارای ساختار درونی است که مشابه بافت طبیعی است بسیاری از روش های پرینت از گرما و یانور u.7 استفاده میکنند که هر دو روش به سلول های زنده آسیب میزنند ولی در این روش سلول های زنده آسیب نمی بینند و میتوانند در ترمیم بافت های آسیب دیده به کار گرفته شوند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: