پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
تحقیقات جدید روی موش های آزمایشگاهی نشان داده است که نیکوتین موجود در سیگارهای الکترونیکی ممکن است منجر به سرطان شود.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از خبرگزاری علم وفناوری استان سمنان به نقل از health.comتحقیقات جدید روی موش های آزمایشگاهی نشان داده است که نیکوتین موجود در سیگارهای الکترونیکی ممکن است منجـــر به سرطان شود.

این تحقیقات بیان می دارد که نیکوتینی که در سیگارهای الکترونیکی است به نظر می رسد که به (دی ان ای) صدمه زده و ریسک سرطان را افزایش می دهد.

مون شونگ تنگ پروفسور پزشکی محیطی در دانشگاه نیویورک گفته است :آسیب وارده شده هم در (دی ان ای) و هم در قدرت بازسازی آن مشاهده شــده که که باعث می شود احتمال سرطان بر سلول ها افزایش یابد.

دکتر روی هربست رئیس بخش سرطان شناسی در مرکزتحقیقات yaleگفته است که ریسک سیگارهای الکترونیکی از طریق نیکوتینی است که خود آنها منتقل می کنند.این سرطان شناس گفته است که این اولین مدرک است که نیکوتین به خودی خود می تواند سرطان زا باشد.

اگرچه تحقیقات روی تمام حیوانات آزمایشگاهی نتایج یکسانی نداردامــا برای این آزمایش دکتر تنگ و همکارانش موش های آزمایشگاهی را در معرض دود سیگارهای الکترونیکی قراردادند.این بخارها به وسیله جریان برق 2/4ولتی ایجاد شده است.

محققین همچنین نیکوتین موجود در سیگارهای الکترونیکی را در معرض بافت ریه و کلیه انسانی قرار دادند و مشاهده کردند که آسیب مشابه سیگارهای معمولی به این ارگان ها وارد می کند.

مرحله بعدی تحقیقات دکتر تنگ این است که برای مدت طولانی موش ها را در معرض نیکوتین قرار دهد تا ببیند که اثرات طولانی مدت این سیگارها بر روی قلب تاثیر دارد یا خیر!

دکتر تنگ می گوید که با توجه به داده هایی که در حال حاضر موجود است نمی توان گفت که آسیب این سیگارها همانند سیگارهای سنتی که شامل هزاران ماده سمی است می باشد و نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: