پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
شرکت تجهیزات هوشمند آب و انرژی (تهاوا) توانسته است با ساخت این دستگاه، سم موجود در آب را در کمتر از ۳۰ ثانیه تشخیص دهد و بدین ترتیب سلامت آب را تضمین کند.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از خبرگزاری علم و فناوری؛ شرکت تهاوا متشکل از دو عضو هیأت علمی دانشگاه و سه تن از فارغ التحصیلان دانشگاه بیرجند می باشد. مهران تقی پور، دکتری مهندسی مکانیک در گفتگو با این خبرگزاری اظهار داشت: این شرکت در دو بخش عمده آب و انرژی فعالیت می کند. فعالیت هایی که در حوزه آب انجام می شود، به بحث سلامت آب بر می گردد و ما روی پروژه های مرتبط با سلامت آب کار می کنیم.

وی افزود: در حال حاضر دو طرح داریم که در اولویت های کاری ما هستند. یکی دستگاه فیش تاکسیمتر که در واقع فرآیند سم شناسی را انجام می دهد و دیگری مخازن هوشمند اضطراری است که در زمان وقوع بلایای طبیعی یاحملات به اصطلاح فیزیکی، وارد مدار می شوند و از تکنولوژی خاصی برخوردار است.

وی تصریح نمود: دستگاه فیش تاکسیمتر با استفاده از نوع خاصی از ماهی ها که قادرند سم را شناسایی کنند، کار می کند. دستگاهی که مشاهده می کنید نمونه اولیه و آزمایشگاهی آن است که در آینده ای نزدیک ان شاء الله قرار است تجهیزات مدرن و با کارایی بالاتر در آن به کار رود.

تقی پور توضیح داد: این دستگاه را می توان صنعتی کرده و برای مصارف خانگی به کار برد؛ بدین صورت که دستگاه را روی مخزن اصلی آب شرب شهری نصب نمود اما به دلیل اینکه هزینه ساخت و تولید و همچنین به کارگیری این دستگاه بسیار زیاد است، باید با حمایت دولت وارد فاز تولید انبوه گردد. با توجه به اینکه امروزه دشمن از روش های گوناگون برای ضربه زدن به افراد مهم و شاخص نظام بهره می برد، بعید نیست که از طریق آلوده کردن آب نخواهد وارد عمل شود. لذا ضروری است برای منازل افراد مهم و تأثیرگذار نظام و همچنین دانشمندان از دستگاه های سم شناسی استفاده کرد.

وی در انتها یادآور شد: این طرح از مرکز رشد پارک علم و فناوری تأییدیه ابتدایی را دریافت کرده و در مرحله رشد است. ان شاء الله در آینده این شرکت به سمت دانش بنیان شدن قطعی خواهد رفت.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: