پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
مدیرعامل مجمع توسعه و ترویج ازدواج جوانان مطرح کرد؛
گیتی آنلاین-محمدی نیک گفت:اشتغال جوانان یکی از موضوعاتی است که به صورت مستقیم با جوانان در ارتباط می باشد و طبق مراکز آماری 3 میلیون و 500 هزار فاقد شغل داریم.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از استان گلستان؛ محمدعلی محمدی نیک ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان با بیان اینکه آمار جوانان در انتظار ازدواج  به عدد 13 و نیم میلیون نفر می رسد اظهار داشت : اگر با دید عمیق به این موضوع نگاه کنیم و برای هریک از زوجین آن بعد آسیبی و والدین را هم در نظر بگیریم جمعیت درگیر بحران ازدواج ما 40 میلیون نفر می باشد یعنی نیمی از جمعیت جامعه ما درگیر بحران ازدواج هستند که این آمار نگران کننده است.

وی خاطر نشان کرد : دستگاهها هم از رفع مشکلات حوزه ازدواج عاجز و ناتوان هستند و تاکید بر ورود مردمی به این حوزه است و تشکیل مجمع توسعه و ترویج ازدواج جوانان برای ایجاد فضای مشارکت عمومی در این حوزه بوده است.

مدیرعامل مجمع توسعه و ترویج ازدواج جوانان عنوان کرد : اشتغال جوانان یکی از موضوعاتی است که به صورت مستقیم با جوانان در ارتباط می باشد و طبق مراکز آماری 3 میلیون و 500 هزار فاقد شغل داریم.

وی با بیان  اینکه آموزش عالی هم یکی از موضوعات است که به صورت مستقیم با جوانان در ارتباط است اضافه کرد : در گذشته 1 میلیون 500 هزار نفر برای ادامه تحصیل و کسب درجات عالی پشت کنکور بودند که با برنامه ریزی و حذف کنکور این آمار کاهش پیدا کرد.برگزاری جشنواره ها ی گروهی ازدواج 

محمدی نیک گفت:در بحث برگزاری مراسم ازدواج بدون اینکه بار مالی بر دوش زوجین داشته باشد در فضای شاد و صمیمی مراسم ازدواج زوجین با حضور مهمانان زوجین برگزار خواهد شد و زوجین زندگی مشترک خود را شروع می کنند.

وی افزود:استان گلستان در برگزاری جشنواره های گروهی ازدواج به صورت صنفی پیشتاز بوده است : در استان گلستان توفیق برگزاری ازدواج  زوجین اصناف ورزشی ، قرآنی ،  کارگری ،  سازمان های مردم نهاد  و جشنواره های متعدّد را داشتیم .

مدیرعامل مجمع توسعه و ترویج ازدواج جوانان در ادامه عنوان کرد:برگزاری جشنواره های ازدواج به صورت صنفی ضریب نفوذش را در دهک مختلف جامعه می تواند بالا ببرد و تاثیر مثبت بگذارد و فضا را ایجاد کند تا اقشار مختلف در این ازدواج های گروهی حضور داشته باشند.

طرح ازدواج آسان 

محمدی نیک با بیان اینکه یک زوج مراسم عقد و عروسی خود را برگزار کند باید 10 خدمت را در اختیار داشته باشد، اشاره کرد: اجرای مشاوره ازدواج ، سفره و غنچه سفره عقد ، خطبه عقد ، کارت دعوت عروسی ، فیلمبرداری و عکسبرداری  تزیین ماشین عروس ، تالار پذیرایی و آرایشگاه و لباس عروس که در سطح استان گلستان این مراکز قرارداد بسته شده و این مراکز خدمات خود را با تخفیف 10 الی 60 درصد در اختیار زوجین جوان قرار می دهند.

 وی افزود:در قالب قرار ملی که تنظیم شده با تعاملی که با بانک عامل برقرار کردیم برای زوجین جوان که می خواهند جشن ازدواج خود را برگزار کنند تا 10 میلیون تومان تسهیلات بانکی 10 درصد در اختیارشان قرار داده می شود که این تسهیلات با پرداخت 36 ماهه است و با یک ضامن انجام می شود و در سراسر استان گلستان این فضا فراهم شده است.


تعاونی مصرف زوجین جوان 

مدیرعامل مجمع توسعه و ترویج ازدواج جوانان ابراز داشت: در بحث جهیزیه اولین تعاونی مصرف زوجین جوان را در شهرستان گرگان افتتاح شد در این تعاونی بالغ بر 800 قلم کالای جهیزیه وجود دارد و زوجین با مراجعه به این تعاونی و سبد کامل جهیزیه را به انتخاب خودشان در اختیار می گیرند.

وی افزود: از طریق تعاملی که بین بانک های عامل انجام شده تا سقف 20 میلیون تومان می توانند خرید کنند و قرض آن در اقساط بلند مدت 3 و 4 ساله برگردانند.

محمدی نیک خاطر نشان کرد: به جهت حمایت از اشتغال و تولیدات داخلی ، کالاها داخلی است و به صورت مستقیم از مراکز تولیدی مبدا در اختیار قرار گرفته می شود.

وی ادامه داد: دومین تعاونی را مشهد مقدس راه اندازی کردیم و سومین تعاونی در بجنورد طی هفته آینده افتتاح خواهد شد و این فرصت برای زوجین جوان در استانهای خراسان رضوی و خراسان شمالی و گلستان مهیا و فراهم است.


طرح جهیزیه ارزان 

وی افزود :یک سبد برای زوجین جوان تعریف شده که این سبد شامل 10 قلم کالای اساسی قرار دارد که کالاها تولید داخلی و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد و سهم زوجین برای دریافت این کالاها مبلغ 2 میلیون الی 2میلیون و 500 هزار تومان می باشد.

مدیرعامل مجمع توسعه و ترویج ازدواج جوانان بیان کرد:در تعاونی ها این کالاها مستقر است و زوجین می توانند نمونه این کالاها را ببینند و در اختیار قرار داشته باشند.

طرح جهیزیه رایگان

محمدی نیک اضافه کرد :زوجینی که دارای شرایط خاص بوده و  تحت پوشش هیچ  دستگاه حمایتی نیستند از محل مشارکت اقلامی برای زوجین تعریف و در اختیار آنها قرار داده می شود و در واقع این کار را  نیابتا از طرف خیرین انجام می دهیم .


طرح همیاران خانواده 

وی گفت :در سطح استان گلستان بالغ بر 500 مرکز خدماتی ، رفاهی ، آموزشی ، تحقیقی ، درمانی و ورزشی تفاهم نامه هایی تنظیم شده  و زوجین می توانند با مراجعه به این مراکز می توانند از تخفیف 10 الی 60 رصد بهره مند شوند و محدودیتی برای مراجعه به این مراکز برای زوجین وجود ندارد.

طرح ترویج مهریه های اسلامی 

وی افزود:زوجینی که اسلامی ترین مهریه های ثبت شده را دارا باشند مدارک آنها ارائه می شوند و در پایان ماه بین 3 الی 5 نفر  آنها به قید قرعه هدایایی تعلق می گیرد.

مدیرعامل مجمع توسعه و ترویج ازدواج جوانان اشاره کرد:هدایای ما مثل بانک ها خودرو و این مباحث نیست ممکن است یک سفر زیارتی یا بسته فرهنگی  یا یک قلم از اقلام جهیزیه باشد.

طرح ماه عسل زوجین 

محمدی نیک اظهار داشت:امکانات اقامتی در مشهد مقدس فراهم شده که زوجین از آن بهره مند می شوند و واحد های یک خوابه و تمام امکاناتی رفاهی در اختیارشان است .

وی عنوان کرد:عمدتا زوجینی به این سفر سیاحتی مراجعه می کنند حدود 50 درصد تخفیف شامل حال آنها می شود طوری که یک شب اقامت و پذیرایی  مبلغی حدود 30 هزار تومان را پرداخت می کنند.

ارائه آموزش ها و مشاوره های رایگان
 
وی اشاره کرد :این شرایط برای زوجین فراهم است که از مشاوره های رایگان بصورت انفرادی یا زوج استفاده کنند و کارگاههای زندگی که در طول سال برگزار می شود زوجین می توانند در آنها شرکت کنند.

مدیرعامل مجمع توسعه و ترویج ازدواج جوانان ادامه داد: در سال 1396 آمارها نشان می‌دهد که 13 هزار و 372 واقعه ازدواج در استان گلستان به ثبت رسیده و در برابر آن 2 هزار و 699 طلاق رقم خورده است.

وی بابیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته 14 هزار و 585 فقره ازدواج در گلستان ثبت ‌شده، تأکید کرد: در سال گذشته و در 9 ماهه مشابه امسال 2 هزار و 973 طلاق ثبت‌ شده بود.

محمدی نیک اشاره کرد: مرجع مجوز مجمع توسعه و ترویج ازدواج جوانان در استان‌ها استانداری و در کشور وزارتخانه است و با توجه به اینکه قانون‌گذار موضوع ازدواج جوانان را به دوش وزارت جوانان گذاشته در استان‌ها براساس سیاست اداره کل ورزش و جوانان اهداف مجمع دنبال می‌شود و در استان‌ها نیز معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان با این ستاد همکاری دارد.

خبرنگار:رحمت گلستانی

انتهای پیام/*

نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: