پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
گیتی آنلاین - نسیم سرد، آخرین بازمانده های رخوت و خواب آلودگی را از روی گونه ها می زداید، پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی را که سر در خانه ها و مغازه ها نصب شده است تکان می دهد و پیش می رود تا لابلای کوچه ها و بین ساختمان ها.
به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، صدای گنگ موسیقی از دور به گوش می رسد. تازه نور خورشید به زور خود را به سر ساختمان های بلند رسانده است.
در گوشه و کنار عده ای نزدیک خودروهایی ایستاده اند که چند نفر داخل آنها خوابیده اند.
برخی نیز دستان خود را محکم در جیب فرو کرده اند و دور یک پیت آتش ایستاده؛ پارچه هایی در جاهای خالی بین خودروها، کنار خیابان پهن کرده؛ انگار جا گرفته اند.
نیروهای راهنمایی و رانندگی سر چهار راه ها ایستاده و بساطی هایی را که با یک کوله بار سنگین تازه از راه رسیده اند، به مکان هایی دورتر از خیابان اصلی راهنمایی می کنند.
هر چه فاصله از خیابان کمتر می شود رنگ ها بیشتر به چشم می آیند. آذین بندی های رنگارنگ، تیرهای چراغ برق 2 سوی خیابان را به هم گره زده است.
از لابلای داربست های به هم پیوسته چند غرفه، تصاویر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب به چشم می آید. تند و تند دارند آخرین ریسه ها را به ستون ها و تیرک ها می بندند.
پسری جوان جعبه ای سنگین را از پشت خودرو خود خارج می کند و دختری کتابچه هایی را روی میز کوچک غرفه خود می چیند.
صدای بلندگوی غرفه بلند می شود: امتحان می کنیم... یک دو سه! هوا دلپذیر شد گل از خاک بردمید... .
آهنگ ها مشخص تر به گوش می رسد؛ «بوی گل سوسن و یاسمن آید»، «ایران؛ فدای اشک و خنده تو»، «...بهمن فر ایمان ماست»... .
چند خودروی سنگین رد می شود که پایه هایی را برای استقرار در نزدیک میدان آزادی حمل می کند... قرار است نمونه هایی از دستاوردهای علمی و دفاعی کشور در این مسیر به نمایش در آید.
روبروی مترو غلغله است. برخی ماموران تامین امنیت ایستاده اند تا لحظاتی دیگر به مکان های تعیین شده خود بروند. خودروهای صدا و سیما برای پخش زنده این مراسم نیز رسیده است.
پارک سوار و مترو میدان آزادی به طور موقت تعطیل است. بنابر این باید از مترو استاد معین استفاده کرد. ورودی آنجا میله هایی کشیده اند که جمعیت را برای ورود و خروج منظم تر هدایت کند.
مترو نیز رایگان است و صندلی های داخل ایستگاه ها برای افزایش فضا جمع شده است و آماده پذیرایی از راهپیمایان ایستاده اند.
همه، آماده اند برای گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سلامی به بلندای چهل سالگی جمهوری اسلامی.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: