پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۲۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
/آیین تکریم و معارفه سرپرست بیمارستان امام(ره) اهواز/
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ضمن تاکید بر اهمیت بالای حوزه آموزش گفت: استان خوزستان استانی است که اگر در توسعه و امنیت باشد، کل کشور ذی نفع و در امنیت و توسعه خواهد بود.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ضمن تاکید بر اهمیت بالای حوزه آموزش گفت: استان خوزستان استانی است که اگر در توسعه و امنیت باشد، کل کشور ذی نفع و در امنیت و توسعه خواهد بود.


به گزارش گیتی آنلاین، دکتر بوستانی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست بیمارستان امام(ره) اهواز، که با حضور قائم مقام دانشگاه در سالن همایش های شهید دکتر رهنمون بیمارستان برگزار شد، اظهارداشت: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا در دوره های بسیار گذشته بوده و هم اکنون یکی از دانشگاه های برتر و تیپ یک در دوره اخیر است.


وی با بیان اینکه مسئله آموزش، اولویت نخست و اصلی ریاست دانشگاه است، افزود: دکتر نظری نیز در این زمینه اعلام کرد برای ارتقای آموزش مسئولیت را پذیرفته ام؛ که این امر نشان از اهمیت بالای حوزه آموزش دارد. البته این بدان معنی نیست که حوزه های بهداشت، درمان و پژوهش در اولویت های بعدی قرار دارند، اما آنچه مسلم است این است که توجه به آموزش اهمیت و جایگاه بالایی دارد چرا که همه ما ثمره ی حوزه آموزش هستیم.


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: همانطور که می دانید از نظر مسائل مالی در بدترین دوره ی بیست سال گذشته به سر می بریم و بخشی از مشکلات اعضای هیات علمی، پرستاران و سایر همکاران شاغل در این حوزه، به مشکلات مالی برمی گردد؛ البته این مسئله تنها مختص دانشگاه جندی شاپور نیست بلکه کل وزارت بهداشت و تمام کشور را درگیر خود کرده است. اما چون خدماتی از نوع سلامت ارائه می دهیم لذا مشکلات مالی نمود بیشتری در فعالیت های مذکور ما دارد.


بوستانی خاطرنشان کرد: در دانشگاه با وجود مشکلات مالی شدید و تلاش برای تامین بخشی از مطالبات پرسنل و اعضای هیات علمی، به ساختار آموزش نگاه ویژه ای می شود. بنابراین دو بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز و گلستان که بزرگ ترین بیمارستان های دانشگاهی استان به شمار می روند، همانطور که مشاهده می کنید در جهت تامین فضای موردنیاز به شکل کارگاه های عمرانی در آمده اند و پروژه های متخلفی در حال اجراست.


وی عنوان کرد: خوشبختانه پروژه های اورژانس و مجمتع کلاس ها در بیمارستان امام خمینی(ره) طی چند ماه آینده به بهره برداری خواهند رسید و ساختار ارائه خدمات در این بیمارستان به سطح بالاتری ارتقا می یابد.


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهارداشت: در حوزه تجهیزات پزشکی نیز اعتباری به میزان 9 میلیارد از محل منابع غیر آموزشی جهت تامین تجهیزات موردنیاز برای گروه های بالینی و پایه تخصیص داده شد که با پیگیری های قائم مقام دانشگاه، 70 تا 80 درصد این تجهیزات پیش از سال جدید وارد گروه های آموزشی خواهد شد.


بوستانی درباره مرکز جامع آزمون دانشگاه نیز گفت: تنها دانشگاه تیپ یک هستیم که از وجود این مرکز بی بهره بودیم اما خوشبختانه تامین اعتبار در این زمینه صورت گرفت و پیش از عیدنوروز 97 کلنگ ساخت این مرکز به زمین زده می شود.


وی ادامه داد: در بحث مرکز همایش های بین المللی، هم دانشگاه و هم شهر اهواز از این نظر محدودیت داشته است. لذا پروژه ای 11 هزار متری تامین اعتبار شد و پیش از آغاز سال جدید نیز عملیات ساخت آن در پردیس دانشگاه شروع می شود.


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: بیمارستان امام(ره) اهواز قدیمی ترین بیمارستان دانشگاه است که ضمن خدمت رسانی به هموطنان در این منطقه، باید وضعیت خود را نیز بروز کند؛ دکتر معصومی به همراه تیم خود در مدت زمان تصدی ریاست این مرکز، زحمات بسیاری کشیدند که بسیار جای تشکر و قدردانی دارد. این فعالیت ها تجربه گرانبهایی است که امیدواریم بتوانیم از تجربه ایشان استفاده کنیم.


بوستانی افزود: امروزه افرادی که آمادگی این را دارند، چشم بر از منافع شخصی خود ببندند و مسئولیت های بزرگ را بپذیرند، بسیار اندک اند و مسئولیت پذیری دکتر موگهی در این برهه درس بزرگی برای ما بوده است.


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر موگهی و مجموعه بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز، مجددا از تلاش ها و فعالیت های دکتر معصومی در زمان تصدی ریاست بیمارستان تشکر کرد.


به گزارش گیتی آنلاین، دکتر کامبیز معصومی در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از اعضای هیات علمی، کادر درمان و پرستاری و تمامی کارکنان بیمارستان، اظهارکرد: روسای بیمارستان امام خمینی(ره) از بدو از تاسیس تاکنون همواره تلاش کردند ضمن اجرای امور روزمره بیمارستان، حرکت هایی را در جهت ارتقا و بهبود فرایندهای مختلف مرکز انجام دهند و تمام این امور  بر اساس شرایط کشور، دانشگاه و امکانات موجود در دانشگاه به سرانجام رسیده اند.


وی اظهارکرد: تلاش و فعالیت در این زمینه مثال دوی امدادی است؛ در شرایطی مسئولیت را پذیرفتم که طرح تحول نظام سلامت بتازگی آغاز شده بود. همانگونه که می دانید در این امر با چالش های زیادی مواجه شدیم و این چالش ها در حوزه مالی و ابلاغیه ها نمود بیشتری داشت و کار را برای دانشگاه سخت تر کرد اما با همین شرایط سکان مسئولیت بیمارستان را براساس اعتماد ریاست دانشگاه، برعهده گرفتم.


دکتر معصومی اظهارداشت: در این مدت سعی شد در چهار حوزه ی تجهیزات، فضای فیزیکی، نیروی انسانی و حوزه مدیریت فرایند اقدامات مناسب صورت بگیرد که خوشبختانه با کمک همه اساتید، اعضای هیات علمی، پرسنل و کلیه کارکنان بیمارستان توانستیم گام های بسیار خوبی در جهت ارتقای این چهار حوزه برداریم. 


همچنین دکتر ساسان موگهی سرپرست جدید مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز در این مراسم عنوان کرد: کمک کردن به انسان ها یک مسئله فطری است و هیچکس مهربان تر از خداوند برای بندگانش نیست؛ کمک و تلاش برای ارائه خدمت مطلوب به انسان ها نوعی خشنودی و نشاط درونی برای فرد ایجاد خواهد کرد.


وی اظهارداشت: در حقیقت مخاطبان و ذی نفعان عرصه سلامت، مردم هستند و تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت و از تمام تجارب پیشین نیز بهره مند خواهیم شد تا رضایت مندی را در گروه مخاطبان ایجاد کنیم. همچنین تلاش می کنم از همه اندیشه ها و نظرات در پیشبرد اهداف استفاده خواهم کرد. 


سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز گفت: تصمیم گیری ها در همه حوزه ها در کمیته های بیمارستان و شوراهایی که وجود دارد، صورت خواهد گرفت. چرا که وقتی افراد احساس کنند در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها موثر هستند، بی شک در راستای اجرای این تصمیم ها در کنار ما خواهند ایستاد.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مریم سبحانی فرد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: