پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: نخستین دوره جایزه ادبی کرمانشاه، یادبود اولین سالروز زنده یاد احمد عزیزی روز چهارشنبه ۱۶ اسفند در تالار وحدت کرمانشاه برگزار می شود.
پریسا محمدی در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین، اظهار کرد: این همایش فرهنگی ساعت ۱۰ صبح با حضور مسئولان ملی و استانی در تالار وحدت شهر کرمانشاه برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این همایش توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری حوزه هنری برگزار می شود، گفت: در این آئین مسئولان ملی و استانی سخنرانی می کنند.
وی همچنین گفت: در این همایش همچنین کتاب 'شاعر سطح نویس؛ گذری بر زندگی و آثار احمد عزیزی' نوشته 'حسن چراغلو' رونمایی می شود.
او تجلیل از خانواده زنده یاد احمد عزیزی را از دیگر برنامه های این همایش ذکر کرد.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه معرفی و تجلیل از آثار برتر نخستین دوره جایزه ادبی کرمانشاه یادبود زنده یاد احمد عزیزی را از دیگر برنامه های این همایش دانست و گفت: از نفرات برتر با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ احمد عزیزی شاعر انقلاب که از پانزدهم اسفند ماه سال ۱۳۸۶ به علت کاهش سطح هوشیاری ناشی از تشنج، بیماری قلبی و کلیوی در بیمارستان بستری بود، عصر دوشنبه ۱۶ اسفند سال ۹۵ در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه درگذشت.
احمد عزیزی چهارم دی ماه سال ۱۳۳۷ در سرپل ذهاب کرمانشاه به دنیا آمد، او دارای آثاری نظیر کفش های مکاشفه، شرجی آواز، خوابنامه و باغ تناسخ، ترجمه زخم، باران پروانه، رودخانه رؤیا، ملکوت تکلم و سیل گل سرخ است.
رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۰ و در جریان سفر به استان کرمانشاه با حضور در بیمارستان امام رضا (ع) از وی عیادت و بر رسیدگی به وضعیت این شاعر آئینی تاکید کردند.
عزیزی آثار شعر و نثر ادبی متعددی دارد و شاعری با سبک منحصر به فرد است که این سبک به صورت مثنوی در کفش های مکاشفه او جلوه کرده ‌است.
تمایل سبک وی به معنویت و عرفان اسلامی با فرم جدیدی از مثنوی، ملهم از مثنوی مولوی، در شعر معاصر بی ‌نظیر است، این سبک تاثیر بسیار زیادی در شعر معاصر گذاشته ‌است.
اشعار عزیزی با عرفان اسلامی آمیختگی دارد و تمجید از اهل بیت در بیشتر آثارش موج می‌زند.

نویسنده:پوریا زارعی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: