پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲
اسلام آباد - ایرنا - همزمان با تجلیل 'آلیس ولز' مقام آمریکایی از نقش پاکستان در روند صلح افغانستان، خانم تهمینه جنجوعه معاون وزارت امور خارجه پاکستان نیز برای بهبود روابط با آمریکا عازم واشنگتن شد تا در راستای رفع برخی مشکلات به وجود آمده میان دو طرف با مقامات کاخ سفید گفت و گو کند.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان روز سه شنبه از نقش پاکستان در روند صلح افغانستان قدردانی کرد.
'آلیس ولز' در سخنانی گفت که پاکستان نقش مهمی در روند صلح افغانستان ایفا می کند.
ولز اضافه کرد: واشنگتن معتقد است که پاکستان به طور قطع، می تواند به تسهیل روند مذاکرات صلح در افغانستان کمک کرده و این کشور نیز می تواند، گروه طالبان را برای حرکت به سمت حل و فصل اختلافات سیاسی به پیش ببرد.
به گزارش ایرنا، این سخنان در حالی مطرح می شود که با سفر قائم مقام وزارت امور خارجه پاکستان به آمریکا، اسلام آباد و واشنگتن گام هایی در راستای بهبود روابط خود بر می دارند.
بر اساس اخبار منتشر شده، خانم تهمینه جنجوعه معاون وزارت امور خارجه پاکستان روز گذشته برای بهبود روابط با آمریکا عازم واشنگتن شده است.
اگرچه وزارت امور خارجه پاکستان تاکنون هیچ بیانیه ای در خصوص این سفر منتشر نکرده است، ولی گفته می شود که خانم جنجوعه در واشنگتن برای مدت یک هفته اقامت کرده و با مقامات عالیرتبه کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص وضعیت نابسامان روابط میان دو کشور، موضوعات مربوط به افغانستان دیدارهایی انجام می دهد.
به گفته برخی منابع خبری در وزارت امور خارجه پاکستان، 'تهمینه جنجوعه' دولت ترامپ را در خصوص گام هایی که پاکستان در جنگ علیه تروریسم برداشته آگاه می کند.
وی همچنین نگرانی های پاکستان از جمله حضور عناصر ضدپاکستانی در افغانستان با دولت آمریکا و مقامات آمریکایی مطرح می کند.
آمریکا از زمان روی کار آمدن دولت ترامپ راهبرد سختی را نسبت به پاکستان اتخاذ کرده و انجام اقدامات بیشتر از سوی اسلام آباد را خواستار شده است.
خانم جنجوعه همچنین در خصوص شبکه حقانی، نشست اخیر گروه ویژه اقدام مالی( FATF )، روابط نظامی میان دو کشور و مقابله با گروه های تروریستی که باعث تهدید ثبات و امنیت منطقه می باشند با مقامات واشنگتن گفت و گو می کند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: