پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۵۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
پکن - ایرنا - به دنبال تصویب افزایش بودجه ارتش آزادیبخش خلق چین در کنگره، تایوان نیز اعلام کرد در سال مالی جدید بودجه دفاعی را افزایش خواهد داد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روزنامه تایپه تایمز تایوان، افزایش بودجه یکی از برنامه های راهبردی برای ارتش تایوان محسوب می شود که با توجه به شرایط منطقه ای، بودجه دفاعی را هر سال بیشتر کند.
این روزنامه می نویسد مساله بودجه دفاعی چین و افزایش 8.1 درصدی آن نیز برای تایوان مورد اهمیت است اکنون بودجه ارتش چین برای سال 2018 میلادی معادل 175 میلیارد و 100 میلیون دلار است.
وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای که این نشریه منتشر کرده آورده است با نظرداشت این افزایش بودجه و به دستور 'تسای اینگ ون' رییس حکومت تایوان، بودجه ارتش تایوان هر سال بیشتر خواهد شد.
همزمان 'چن چونگ چی' سخنگوی وزارت دفاع تایوان گفت که بخشی از این بودجه برای خریدهای تسلیحاتی و امضای قراردادهای بیشتر تجهیزات و تسلیحات اختصاص خواهد یافت.
بزرگترین فروشنده سلاح به تایوان از سال 1975 میلادی به این طرف آمریکا بوده و این کشور در سال گذشته نیز یک میلیارد و 420 میلیون دلار سلاح به این جزیره فروخته است.
'جانگ جیجون' رییس اداره امور تایوان در دولت چین در اجلاس سالانه کنگره ملی خلق که در پکن جریان دارد تاکید کرد این کشور قدرت آن را دارد که با هر نوع فعالیت استقلال طلبانه تایوان مقابله کند.
'لی که چیانگ' نخست وزیر چین هم در زمان ارایه گزارش کار دولت به استقلال طلبان این جزیره هشدار داد و گفت چین جدایی تایوان را تحمل نخواهد کرد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: