پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۵۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰
در سال جاری صورت گرفت
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: امسال 650 هزار اصله نهال به منظور افزایش سرانه فضای سبز در این استان تولید و بطور رایگان بین مردم توزیع شد
گیتی آنلاین- به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی سیستان و بلوچستان، عبدالباسط پاکزاد روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: 200 هزار اصله نهال از مجموع نهال های تولید شده همزمان با 15 تا 21 اسفندماه هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در سراسر استان در حال توزیع است.

وی ادامه داد: نهال های در نظر گرفته شده برای توزیع و غرس در هفته درختکاری و منابع طبیعی شامل 20 گونه است که با توجه به اقلیم متنوع سیستان و بلوچستان از گونه های بومی و سازگار با منطقه انتخاب شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان از عموم مردم خواست برای افزایش سرانه فضای سبز این استان و استفاده از مزایای درختان نسبت به کاشت نهال اقدام کنند.
وی انجام عملیات مالچ پاشی در سطح 2 هزار و 597 هکتار را از اقدامات امسال این اداره در استان ذکر کرد و گفت: این اقدام به منظور تثبیت شن های روان و مقابله با ریزگرد و غبار انجام شده است.

وی همچنین انجام عملیات پخش آب و مدیریت هرز آبها و ذخیره نزولات در سطح سه هزار و 700 هکتار، نهالکاری و مراقبت از نهالکاری های سنواتی در سطح سه هزار و 500 هکتار، انجام عملیات آبخیزداری شامل 80 مورد سازه خاکی و سنگ ملاتی را از دیگر اقدامات امسال اداره کل منابع طبیعی سیستان و بلوچستان برشمرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: به منظور حفظ منابع طبیعی و جایگزینی سوخت فسیلی امسال به 576 خانوار روستایی استان آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی رایگان تحویل شد.

پاکزاد اظهار داشت: همچنین 144 هکتار از اراضی استان در سالجاری به اجرای طرح های کشاورزی، خدمات، معادن، صنایع و انرژی های نو تخصیص یافت.

وی بذرکاری گونه های مرتعی در سطح 2 هزار و 100 هکتار و ساماندهی چرای دام در سطح 110 هزار هکتار را از دیگر اقدامات امسال این نهاد ذکر کرد.


نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: