پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۲۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت:بافت پیرامون حرم مطهر رضوی متعلق به آستان قدس نیست و مخالف بلند مرتبه سازی ها در اطراف حرم مطهر هستم

به گزارش گیتی آنلاین - به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان،  بختیاری با بیان اینکه بافت پیرامون حرم مطهر رضوی متعلق به آستان قدس نیست، اظهار داشت:  در گذشته طرح جامعی برای اطراف حرم مطهر پیش بینی شده بود که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که در اطراف و آنچه به حرم مطهر مرتبط است هر اقدامی بخواهد صورت بگیرد باید نظر تولیت آستان قدس رضوی تأمین شود اما در این ۲ سال در اقداماتی که صورت گرفته هیچگونه هماهنگی با تولیت آستان قدس انجام نشده است.

وی تأکید کرد: ساختمان‌های مرتفع  اطراف حرم مطهر مورد نظر تولیت آستان قدس نبوده است و حتی اعتراض کتبی هم انجام شد و در آینده مجوز بلند مرتبه سازی در اطراف حرم صادر نمی‌شود.

وی افزود: تلاش‌هایی در حال انجام است که در آینده این ساخت و سازها صورت نگیرد و امروز متأسفانه وضعیت اطراف حرم با خود حرم متناسب نیست.

سید مرتضی بختیاری با اشاره به اینکه  همه مردم حق دارند بدانند آستان قدس رضوی چه می کند زیرا امام رضا(ع) متعلق به همه است.ادامه داد: رسیدگی به زائران و تسهیل زیارت یکی از مأموریت‌های اصلی آستان قدس رضوی است که در دوره تولیت جدید این آستان مقدس جزو سیاست‌های راهبردی قرار گرفت تا بر همه فعالیت‌ها سایه انداز شود.

وی با اشاره به اینکه مشهد باید تبدیل به مرجعیت علمی جهان اسلام شود گفت:  ۲۰۰ اتفاق متفاوت و جدید در این ۲ سال در آستان قدس رضوی انجام شده است که یکی از آن‌ها تبدیل شدن مشهد به مرجعیت علمی در جهان اسلام است.

وی ادامه داد: معاونت علمی آستان قدس رضوی هم در همین راستا تلاش‌هایی را با کمک خادمان علمی حضرت رضا(ع) انجام داده است و باید تلاش کنیم با حضور متخصصین، مشهد را به مرجعیت علمی جهان اسلام تبدیل کنیم. 

بختیاری با بیان اینکه یکی از برنامه‌های آستان قدس ایجاد دانشگاه جامع رضوی است که بتواند از همه جا دانشجو بپذیرد،گفت: معاونت امداد در سال جاری ۱۲۶ میلیارد تومان به محرومان و زائر اولی‌ها کمک کرده است که ۴۱ میلیارد تومان آن از بودجه آستان قدس بوده است و بیش از ۸۰ میلیارد تومان خیرین و نهادها کمک کرده‌اند که این کمک‌ها با توسعه مفهوم خدمت صورت گرفته است.

وی از افتتاح فاز دوم زائر شهر رضوی در شهریور ۹۷ خبر داد و  خاطرنشان کرد: زمین ۳۵ هکتاری در نزدیکی شهر مشهد حدود ۲۵۰ سال قبل برای خدمت به زائرین وقف شده است تا زائرینی که به مشهد مراجعه می‌کنند بتوانند در آنجا استراحت کنند که این زمین تبدیل به زائر شهر رضوی شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: این زائر شهر در ۳ فاز طراحی شد که بخشی از فاز اول آن در دهه کرامت سال ۹۶ افتتاح و تا امروز بیش از ۳۰ هزار زائر اولی در آنجا اسکان داده شده‌اند و تا پایان امسال کل فاز اول آن شامل ۲۸ بلوک ۲۵ واحده و ۶ سالن اجتماعی مورد بهره برداری و فاز دوم در نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: