پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به زاهدان گفت: ظرفیت های اکولوژیکی تالاب هامون باید در اولویت برنامه های احیاء تالاب هامون قرار گیرد.
گیتی آنلاین- به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان،معاون محیط زیست منابع انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در کارگروه احیای تالاب بین الملی هامون که در زاهدان برگزارشد، اظهار داشت :برای احیای این تالاب و مقابله با پدیده گرد و غبار در سیستان باید دو برنامه مجزا داشته باشیم زیرا احیای تالاب وابسته به آب است

 وی با اشاره به اینکه  در خصوص کانونهای گرد و غبار نیز نیازمند برنامه ای با برش ملی و استانی هستیم افزود: بحث حق آبه تالاب و زیست محیطی باید از هم تفکیک شده و برای هر کدام برنامه منسجم دستگاهی تهیه شود.

وی با اشاره به تخصیص منابع مالی از محل صندوق توسعه ملی به مباحث زیست محیطی در سطح کلان گفت : لازمه تخصیص این منابع به سیستان و بلوچستان تشکیل کارگروه ملی تالاب هامون و برنامه ریزی با رویکرد توجه به سلامت مردم و معیشت آنان است تا پس از تایید در هیئت دولت اقدامات بعدی انجام شود.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط  زیست کشور نیز در این کارگروه  گفت : حیات مردم سیستان به تالاب هامون وابسته است و تلاش برای احیای آن تلاش برای زنده نگه داشتن مردم است.

ظهرابی اظهار داشت: در اغلب برنامه های پیش بینی شده برای احیای تالاب ،چگونگی ایجاد شغل بدون لحاظ بستر تالاب مورد توجه بوده در حالیکه امروز باید ظرفیت های اکولوژیکی تالاب در اولویت قرار گیرد.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارزیابی خسارتهای زیست محیطی تالاب بين المللي هامون را مورد تاكيد قرار داد.


استاندار سیستان و بلوچستان هم  گفت : این کارگروه باید در سطح ملی برگزار شود تا ضمن استفاده از حمایت های ملی بر اساس واقعیت های منطقه تصمیم گیری های متمرکز و صحیح صورت پذیرد.


سید دانیال محبی افزود:  بايد با توجه به اقلیم خشک و قهر طبیعت در سیستان از ظرفیت های ملی و بین المللی برای احیای تالاب بین المللی هامون کمک گرفته شود.

وی با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبری و نگاه ویژه دولت دوازدهم به سیستان و بلوچستان اظهار داشت: احیای تالاب هامون نیازمند تخصیص منابع مالی از محل صندوق توسعه ملی است.

استاندار بر بهره گيري از ظرفیتهای علمی و دانشگاهی ، تجربه کشاورزان و مشارکت مردم در اين زمينه تاکید کرد.نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: