پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
مدیر کل امور بانوان استانداری تهران:
گیتی آنلاین- مدیر کل امور بانوان استانداری تهران از تفاهم نامه امور بانوان استانداری با بیمه ایران برای بیمه زنان جامعه خبر داد و گفت: بیمه ایران حتی برای بیمه کودکان کار و کودکان بی سرپرست هم اعلام آمادگی کرده است.
به گزارش گیتی آنلاین ؛ثریا شارقی، مدیر کل امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه بیمه زنان سرپرست خانوار در مجلس در حال پیگیری و بررسی است، گفت: با توجه به اینکه بیمه تامین اجتماعی بیمه گرانی است و بیشتر مردم جامعه قدرت پرداخت آن را (280 هزار تومان) را ندارند مگر در برخی حوزه ها مانند قالیبافان و هنرمندان که سوبسید به آنها تعلق می گیرد لذا ما برای حل این مشکل چاره ای اندیشیدیم.

 

وی در ادامه افزود: بنابراین ما بر آن شدیم که مذاکره ای با بیمه ایران داشته باشیم تا تمام زنان جامعه اعم از شاغل، غیرشاغل، خانه دار، بی سرپرست و بدسرپرست ماهیانه با پرداخت 40 الی 50 هزار تومان تحت پوشش بیمه ایران قرار بگیرند.

 

شارقی با بیان اینکه حساسیت ما بیشتر بر روی بحث بازنشستگی زنان جامعه است، تصریح کرد: اگر این زنان شاغل هم باشند ولی بیمه پرداخت نکرده باشند بعد از سن 50، 60 و 70 سالگی توان کار کردن نخواهند داشت، بنابراین اگر ما به لحاظ نظام تامین اجتماعی فکری برای این گروه نکنیم خواه ناخواه به نوعی تحت فشار قرار می گیرند. خوشبینانه ترین حالت این است که نان بخور و نمیری داشته باشند و یا تحت پوشش فرزندان خود قرار بگیرند لذا اگر زنی با این وضعیت بازنشسته شود باید پرسید در آینده چه شرایطی در انتظار وی است.

 

مدیر کل امور اجتماعی بانوان استانداری تهران اذعان کرد: این گروه از زنان با بیمه تامین اجتماعی نمی توانند خود را بیمه کنند،بنابراین ما باید کاری کنیم که آنها بتوانند با حداقلی از هزینه بیمه بازنشستگی خود را پرداخت کنند تا بعد از 50 سالگی بتوانند آب باریکه ای برای رفع امورات زندگی خود داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه این امر جلوی بسیاری از آسیب های اجتماعی را می گیرد، بیان کرد: اگر بیمه زنان در جامعه نهادینه شود دیگر ما شاهد کارتن خواب ها یا زنانی که از راه نامشروع کسب درآمد می کنند، نخواهیم بود.

 

شارقی با بیان اینکه ما توافقات اولیه را با بیمه ایران انجام دادیم، افزود: بیمه ایران حتی برای بیمه کودکان کار و کودکان بی سرپرست هم اعلام آمادگی کرده است بنابراین خانواده ها می توانند با پرداخت ماهیانه 40 الی 50 هزار تومان حقوق دوران بازنشستگی خود را تامین کنند.

 

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران با اشاره به زنان زلزله زده کرمانشاه نیز اظهار کرد: ما برای کمک رسانی به زنان زلزله زده کرمانشاه در بسیاری از گروه ها و محافل اطلاع‌رسانی کردیم و همچنین بسیاری از ان جی اوها را نیز جهت کمک رسانی، ساماندهی و تشویق کردیم.

 

وی با ابراز تاسف از اینکه تب و تاب امدادرسانی مردم نسبت به روزهای اولیه فروکش کرده است،ابراز امیدواری کرد دوباره مردم ایران که در آستانه عید نوروز قرار داریم کمک های بشردوستانه خود را آغاز کنند.

انتهای پیام/*
منبع:شبستان
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: