پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۲۶۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
دعوت به مشارکت مردم
مدیرکل انتقال خون استان با اعلام این خبر که با کمبود فرآورده های خونی مواجه هستیم از مردم خواست تا بامراجعه به شعب انتقال خون یاریگر این نهاد باشند
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از زاهدان- سهیلا خسروی در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان نیاز مبرم به گروههای خونی مختلف دارد و وضعیت ذخایر خونی در استان مطلوب نیست.

وی افزود: شرایط ویژه استان و شیوع ازدواج های فامیلی سبب شده تا بیشترین آمار تالاسمی مربوط به این خطه باشد به طوریکه هم اکنون 3110 بیمار تالاسمی به طور مستمر از انتقال خون استان خون دریافت می کنند .

وی با اشاره به اینکه استان مازندران با 2782 بیمار و خوزستان با 1978 بیمار تالاسمی رتبه دوم و سوم کشور را به خود اختصاص داده اند، تصریح کرد:  1000 بیمار دیالیزی در استان وجود دارد که نیاز مبرم به خون دارند.

مدیر کل انتقال خون استان گفت: در ده ماهه اول استان 32 هزارو 712 واحد خون از دیگر استانها وارد کردیم که از این تعداد 2176 واحد خون از استان کرمان  وارد شده است.

خسروی افزود: میزان 64 درصد اهداء کنندگان خون در استان به مستمر خون اهداء می کنند، همچنین 80 درصد خونهای اهداء شده به صورت داوطلبانه اهداء  می شود .

وی تصریح کرد: از عموم مردم دعوت می شود تا با مراجعه به پایگاههای انتقال خون نگرانی خانواده ها را در ایام تعطیلات نوروز کاهش دهند و ایامی توام با شادی و خوشی رابرایشان در کنار خانواده و اقوام شان رقم زنند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: