پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
معرفی بیش از 8 هزار کتاب در نشست‌های کتاب خوان خراسان رضوی
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از معرفی 8291 کتاب در 1443 نشست کتاب خوان برگزار شده در سال 96 خبر داد.
گیتی آنلاین ـ هادی حافظی در نشستی خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه در سال گذشته 1443 نشست کتاب خوان در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست‌ ها 8291 کتاب معرفی شد و در طول سال نیز از طرف اداره کل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور هر کتابخانه به صورت میانگین 12 نشست کتاب خوان مدرسه ای و کتابخانه ای برگزار کرد و در مجموع در این سال کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با برگزاری بیش از 1400 نشست کتاب خوان 100 درصد برنامه های ابلاغی و تدوینی را محقق و اجرایی کرد.
وی با اشاره به سطح و تعداد برگزاری این نشست ها در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، گفت: کتابخانه های عمومی شهرستان فریمان بیشترین سهم را در برگزاری نشست های کتاب خوان داشت و در سطح استان کتابخانه های عمومی شهید مطهری فریمان با برگزاری 137 نشست، کتابخانه ملامحمدجعفر طبیب بیلندی گناباد با 32 نشست و کتابخانه قائمیه مشهد با برگزاری 29  نشست شاخص ترین کتابخانه های استان از حیث تعداد برگزاری نشست های کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای بودند.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع نشست های کتاب خوان برگزار شده در سطح استان 783 نشست به صورت کتابخانه ای و 654 نشست به صورت مدرسه ای برگزار شد و در نشست های کتاب خوان کتابخانه ای 4500 عنوان کتاب و در نشست های کتاب خوان مدرسه ای نیز بیش از 3700  عنوان کتاب توسط علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.
حافظی خاطرنشان کرد: در طول سال، اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برنامه های متعددی همچون 4 نشست کتاب خوان با موضوع فرهنگ رضوی، 3 نشست کتاب خوان تخصصی شعر، نشست کتاب خوان ویژه اقشار با موضوع دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و نشست کتاب خوان ویژه استانی با موضوع نماز داشت که این نشست ها به صورت استانی و با حضور نویسندگان و اندیشمندان مطرح کشوری و استانی برگزار شد.
وی اضافه کرد: نشست کتاب خوان سلسله نشست ‌های به اشتراک‌ گذاری کتاب‌ های خوانده شده است که با حضور علاقه‌ مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار می‌ شود.
معاون توسعه کتابخانه ‌ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه ‌های عمومی خراسان رضوی از برگزاری نشست کتاب‌خوان به‌ صورت ویژه با موضوع نماز در شهرستان خوشاب خبر داد و گفت: این نشست استانی کتاب ‌خوان با حضور مسئولان ستاد اقامه نماز استان و با معرفی کتاب توسط مولفان مطرح کشوری برگزار شد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: