پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
کمالوندی:
گیتی آنلاین - سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: آمریکا در صورت خروج از برجام با مشکلات بین المللی روبرو می شود و در انزوا قرار می گیرد.
بهروز کمالوندی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درمورد تهدیدهای آمریکا مبنی بر خروج از برجام اظهار داشت: آنان هر بار یک حرف می زنند، هنوز مشخص نیست، ولی اگر بخواهند از برجام خارج شوند، این موضوع مسائل و مشکلات سیاسی و بین المللی برای آنها بدنبال خواهد داشت.
وی افزود: 22 اردیبهشت ماه مهلتی است که ترامپ باید اسقاطیه های تحریم را امضا کند، در دوره های قبلی هم همین طور بود، رییس جمهوری آمریکا پیش از این می گفت این کار را نمی کنیم، اکنون هم چندین بار است که این صحبت ها را می کند ولی قطعا اگر ترامپ برجام را تمدید نکند در عرصه سیاسی در انزوا قرار می گیرد.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: این دفعه نخست نیست که ترامپ تهدید کرده که ما امضا نمی کنیم، در گذشته هم چندین بار این صحبت ها را مطرح کرده ولی در نهایت مجبور شده امضا کند.
کمالوندی یادآور شد: برجام ضمیمه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است، اگر ترامپ برجام را تمدید نکند، در انزوای سیاسی قرار می گیرد، البته این که چه اتفاقاتی بعد آن رخ می دهد، بحثی جداست.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد از آنجا که با این اقدام، آمریکا کاملا در انزوا قرار می گیرد، دولتمردان آمریکایی مجبور هستند قبل از هر اقدامی بارها و بارها به آن فکر کنند به این دلیل است که هیچ کس نمی تواند به قاطعیت بگوید که ترامپ امضا نمی کند.
به گزارش ایرنا، ترامپ رییس جمهوری آمریکا قرار است تصمیم خود درباره تمدید تعلیق تحریم ها و ادامه اجرای برجام را روز 12 مه (22 اردیبهشت) اعلام کند و اروپایی ها به تلاش های خود برای حفظ برجام ادامه می دهند.
دنیس راس مشاور پیشین هیلاری کلینتون و دستیار رییس‌جمهوری سابق آمریکا اخیرا اظهارداشت: نگرانی‌های من درباره خروج آمریکا (از برجام) عمیق‌ است، چنین کاری، بدون هیچ گونه تاثیر عملی، یک توهم درباره سرسخت بودن در برابر ایران ایجاد می کند. خروج از توافق (برجام) سبب انزوای آمریکا خواهد شد ولی ایرانی‌ها منزوی نخواهند شد.
علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی نیز در مورد احتمال خروج آمریکا از برجام گفت: دشمنان باید بدانند در شرایط برگشت‌پذیری برجام شرایط ویژه‌ای رقم خواهد خورد و زمانی که مسوولان بلندپایه نظام اراده کنند، ضرب شست ویژه‌ای برای برهم زنندگان این توافق خواهیم داشت.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: