پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۳۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
۷۰ درصد آب ورودی به سد‌های کشور، امسال کاهش یافته است.
مدیر کل دفتر مدیریت بهم پیوسته منابع آب حوضه‌های آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه گفت: کاهش بارندگی‌ها امسال نمود بیشتری دارد چرا که ۷۰ درصد، آب کمتری به سد‌های کشور وارد شده است.
موسوی در نشست مدیریت بحران منابع آب ملکان افزود: کاهش شدید بارندگی در سال‌های گذشته موجب شده، سد‌ها هم اکنون وضع مناسبی نداشته باشد بطوریکه میانگین متوسط بارندگی از ۲۶۰ میلی متر در سال‌های گذشته به ۱۰۰ میلی متر در سال زراعی امسال کاهش یافته است.
به گفته او کاهش بارندگی‌ها به خشکی دریاچه ارومیه هم دامن زده و این دریاچه هم اکنون وضع خوبی ندارد، ضمن اینکه این کاهش‌ها موجب شده، نتوانیم طبق زمان بندی انجام شده برای احیای آن، گام برداریم.
مدیر کل دفتر مدیریت بهم پیوسته منابع آب حوضه‌های آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه یادآور شد: میزان بارندگی در حوضه دریاچه ارومیه درسال ۷۳ حدود ۳۷۰ میلی متر بود درحالی که این میزان پارسال به ۲۰۵ میلی متر رسیده است، هر چند در این میان، توسعه زمین‌های کشاورزی از ۳۲۰ به ۵۰۰ هزار هکتار هم مزید بر علت شده و سرعت خشکی دریاچه را دوچندان کرده است.
فرماندار ملکان هم در این نشست به رعایت نکردن حق آبه شهرستان از سد بوکان اشاره کرد و گفت: حق آبه ملکان از این سد ۵۸ میلیون متر مکعب است، اما تنها ۳۷ میلیون متر مکعب به مبادی ورودی شهرستان، آب تزریق می‌شود.
محمدباقر خانی افزود: پارسال با کاهش ۸ درصدی و رعایت نکردن حق آبه ملکان، ۳۰۰ میلیارد ریال به کشاورزان شهرستان خسارت وارد شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: