پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶
گیتی آنلاین - وزیر امور خارجه عراق "حمله احتمالی احمقانه" آمریکا به سوریه را "فاجعه و خطری" برای کشورهای منطقه توصیف کرد و گفت: نباید اجازه تکرار این سیاست‌های احمقانه را بدهیم.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، ابراهیم الجعفری که هم اکنون در نشست وزیران خارجه عرب در عربستان پیش از برگزاری اجلاس سران عرب شرکت کرده است، در بیانیه‌ای اعلام کرد: اگر حمله هوایی به سوریه انجام شود؛ فاجعه، زیانی از همه نظر و خطری برای همه کشورهای ما خواهد بود.

وی افزود: عراق از برگزاری اجلاس سران عرب خواه در سطح سران یا وزیران خارجه برای رساندن پیام خود در شان و جایگاهش و جایگاه منطقه بهره‌گیری خواهد کرد؛ به ویژه که اتفاقات شدید و چالش‌های بزرگی وجود دارد.

الجعفری با اشاره به پیروزی بزرگ عراق از جمله پیروزی بر گروه تروریستی داعش خاطرنشان کرد: داعش دشمن عراق، اعراب، مسلمانان و تمام جهان است. عراق امروز لزوم جلوگیری از خطراتی که امروز منطقه را احاطه کرده است، یادآور می‌شود.

وی در این بیانیه خطاب به کشورهای عرب افزود: دیروز ما خوابیدیم، اما ملت سوریه اعم از کودک و زن و بزرگسال و بیمار نگران حمله احمقانه احتمالی بودند. باید ما در شان و جایگاه ملت‌های خود صحبت کنیم زیرا مسئله، مسئله یک رئیس یا وزیر یا نخست وزیر یا رئیس جمهور نیست، بلکه ما از کودکان و زنان و سالخوردگان و جوانان دفاع می‌کنیم.

الجعفری درباره تهدید آمریکا برای حمله سوریه گفت: "اگر به سوریه حمله شود؛ فاجعه و زیانی از همه نظر خواهد بود. این امر خطری برای همه کشورهای ماست.

وی افزود: نمی‌توان جلوی تبعات و تاثیرات این نوع سلاح‌ها و این نوع سیاست‌های حساب نشده را گرفت و نباید اجازه دهیم که این حماقت‌ها تکرار شود.

ابراهیم الجعفری درباره روابط عراق و ترکیه نیز گفت: هیچ گونه هماهنگی بین عراق و ترکیه درخصوص عملیات مشترک نظامی علیه حزب کارگران کردستان ترکیه وجود نداشته است و این امر تاکنون در عمل مطرح نبوده است، اما درک می‌کنیم که سیاست همجواری این است که به کشور همسایه خدشه‌ای وارد نکنیم یا کسی را پناه ندهیم که به این کشور خدشه وارد کند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: