پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
رادیو بین المللی چین سه قصد ترامپ از پیام توئیتری ابراز تشکر وی را تفسیر کرد.

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین ۱۰ آوریل در اجلاس سالانه مجمع آسیایی بوآئو سال ۲۰۱۸سخنرانی کرد و تدابیر چهارگانه ای را دربارۀ گسترش درهای باز مطرح کرد که مورد ارزیابی مثبت و حمایت عمومی جامعۀ جهانی قرار گرفته است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نیز سپس در حساب توئیتر خود نوشت: از سخنان دوستانۀ رییس جمهور شی جین پینگ دربارۀ مسئلۀ گمرک و واردات خودرو بسیار تشکر می کنم. همچنین از پیام سیاست در زمینۀ حق مالکیت معنوی و تبادلات فناوری سپاسگزارم. ما با هم به پیشرفتهای بزرگتری دست خواهیم یافت.

در حالی که ترامپ چماق تعرفۀ تجاری علیه چین را در هوا می چرخاند، سخنان ظاهراً دوستانه اش، غیرعادی به نظر می رسد.

اولاً ترامپ تحت فشار مجبور است از خود نرمش نشان دهد. سخنان شی جین پینگ در بو آئو توجه افکار عمومی را جلب کرده است و باور عمومی این است که تدابیری که رییس جمهور چین دربارۀ گسترش درهای باز اعلام کرده در حقیقت عزم راسخ و صداقت چین برای دفاع از جهانی شدن و مسؤولیت پذیری این کشور در جهان است. در مقایسه با سخنان شی، بیانات ترامپ و دولتش جنگجویانه است و طرفداری ندارد. ترامپ برای احیاء آبروی خود مجبور است چنان سخنانی بگوید.

در تفسیر رادیو بین المللی چین آمده است: ترامپ همچنین با «تشکر از چین» در حقیقت قصد دارد افکار عمومی جهانی را گمراه کند، گویا چین به دلیل فشار سازش کرده تا افکار عمومی را به سود خود بگرداند و در منازعۀ تجاری دو کشور امتیاز بگیرد.

ترامپ همچنین می خواهد با چنین حرفهایی بازار آمریکا و نارضایتی مردم را آرام کند.

نویسنده:رادیو بین المللی چین
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: