پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
تلویزیون ملی چین:
در تفسیری از سوی شبکه تلویزیونی سی سی تی چین درباره پیام مثبت آمریکا ضمن ابراز خرسندی، تاکید شد که باید اقدامات آمریکا را ببینیم
رییس جمهور شی جین پینگ در مجمع آسیایی بو آئو نطق مهمی ایراد و طی آن سیاست و تدابیر مهم دربارۀ گسترش اصلاحات و درهای باز را تشریح کرد. سخنان شی جین پینگ در جامعه جهانی ارزیابی مثبتی به دنبال داشته است. دونالد ترامپ نیز واکنش نسبتاً مثبتی نشان داد.

مفسر سی سی تی وی بر آن است تدابیر مهم چین در زمینۀ اصلاحات و درهای باز طبق سیاست و رهنمود تعیین شدۀ کشور اتخاذ می شود.

همانطور که شی جین پینگ در سخنان خود اشاره کرد، طی ۴۰سال پس از اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، چین بر سیاست اساسی درهای باز پایبند بوده و با موفقیت تحولات بزرگ از وضعیت بسته و نیم بسته به درهای باز همه جانبه را برآورد کرده است، حالا چین به عناصر عمدۀ تثبیت کننده و نیروی محرکه رشد اقتصاد جهان تبدیل شده و برای امور بزرگ صلح و توسعۀ بشر سهم خاصی ادا کرده است.

در تفسیر سی سی تی وی همچنین آمده است: امروز یی گانگ رییس بانک مرکزی چین تدابیر مشخص و جدول زمان گسترش درهای باز در صنعت بانکداری را اعلام کرد. این نشان می دهد که حرف چین همواره اعتبار دارد و عملی می شود. اگر طرف آمریکا اصرار به جنگ تجاری داشته باشد، فرصت همکاری بیشتر دو طرف و فرصت گسترش درهای باز چین را از دست خواهد داد. ما از پیام مثبت خرسندیم، اما در کنار شنیدن سخنان، باید عمل را هم ببینیم. کلید آن این است که شاهد عمل بعدی واشنگتن باشیم. امید است طرف آمریکا شرایط را به وضوح درک کند. خواستن بهای بیش از حد و خرید و فروش یک جانبه یا اجباری پذیرفتنی نیست. توسعۀ هماهنگ، جریان اصلی پیشرفت جهان است، این نیازمند نظام تجارت چند جانبه است. با مخالفت با یکجانبه گرایی و پافشاری بر اصل سود متقابل، دسترسی به نتیجه برد – برد امکان پذیر است.

نویسنده:رادیو بین المللی چین
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: