پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۳۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
قطار فوتبال در دنیا با شتابی حیرت انگیز به حرکت خود ادامه می دهد و بی پیرایه باید اذعان داشت نگاه ویژه طلایه داران فوتبال حرفه ای به لیگ باشگاهی در بلوغ و بالندگی آنها نقش اساسی بازی کرده و می کند.
این رویکرد سالهاست که به عنوان یک نماد، قطب نمای حرکت حرفه‌ای‌های فوتبال به شمار می رود و خیزشی بوده برای فردایی امید آفرین که اگر بخواهیم مثالی بارز بزنیم به ناگاه رقابتهای رفیعی چون لالیگا، لیگ جزیره، بوندس لیگا، کالچیو، لاشامپیونه در ذهنمان نقش می بندد.
البته قیاس میان این مسابقات با لیگ برتر ما بطور قطع قیاسی مع الفارق است اما الهام گرفتن و نت برداری از این رقابتها و آموزه های حرفه ای می تواند برای برنامه های راهبردی ما اکسیری شفابخش محسوب شود.
باری، جام هفدهم (لیگ برتر باشگاههای ایران) هم با تمامی فراز و نشیب هایش به ایستگاه پایانی رسید و با قهرمانی سرخ پوشان همراه شد اما در نهایت درس های گرانبهایی را پیش روی فوتبال ما قرار داد.
اقتدار پرسپولیس و ارتقا و احیای ذوب آهن، سایپا، استقلال از یک سو و افول سپاهان و تراکتورسازی از سویی دیگر را می توان از جمله حوادث مهم در جام هفدهم قلمداد کرد. 
اما از اینها گذشته، آنچه که قوت قلب عمیق شد و در فضای پرتنش و چالش برانگیز فوتبال ما توانست بزرگترین شاخصه لیگ برتر باشد، فروغ چهره های جوان و آتیه دار بود.
فلش بک به گذشته لیگ برتر نیز گویای این مدعاست که فوتبال ما آکنده از نبوغ و هوش سرشار جوانانی است که در صورت عنایت ویژه می توانند پشتوانه های خوبی برای تیم های ملی باشند.
مهدی مهدوی کیا، سید مهدی رحمتی، محسن خلیلی، مسعود شجاعی، علی کریمی، فرهاد مجیدی، جوادنکونام، علیرضا جهانبخش، سعید عزت اللهی، سردار آزمون، کریم انصاریفرد، مهدی طارمی، امید ابراهیمی و... از بستر همین لیگ معرفی شدند و بعضا حتی توانستند در لیگ معتبر اروپا توپ بزنند و مایه افتخار شوند.
خوشبختانه در لیگ هفدهم هم شاهد فروغ استعدادهای اعلاء در چهار گوشه کشورمان بودیم که کانون توجه بودند و نشان دادند که می توانند ردای موفقیت را بر قامت تیم های ملی در آینده بدوزند. 
نگاه ویژه برخی از مربیان لیگ برتری و میدان دادن به گنجینه های نهان در لیگ هفدهم دریچه ای تازه بر فوتبال ما گشود که جا دارد به این معلمان دست مریزاد بگوییم که به واقع آینده تیم های ملی ما را بیمه می کنند.
محمد شریفی و علی قلی زاده (سایپا)، مهران درخشان مهر (ذوب آهن)، پیام نیازمند و علی شهسواری (پیکان)، شاهین محمودی (گسترش فولاد)، یونس دلفی (استقلال خوزستان)، آرمین سهرابیان (استقلال تهران)، علی غلام زاده (فولاد خوزستان)، محمدرضا غبیشاوی (صنعت نفت)، مهدی محمدیاری (سپید رود)، امیر حسین حسین پور (پدیده)، محمدامین بهرامی (تراکتورسازی) و...از جمله این چهره های آتیه دار و برومند بودند که ثابت کردند در صورت توجه بیشتر می توانند در منظومه بزرگان قرار گیرند.
مخلص کلام اینکه، لیگ هفدم با وجود سایه روشن های بی شمارش بر این نظریه خبرگان و کارشنان فوتبال مهر تایید زد که فوتبال ما همچنان از ظرفیت های بی پایان استعداد سود می برد که در صورت بها دادن به این جوانان، می توانند آینده تیم های ملی را در رده های سنی مختلف بیمه کنند.
---------------------
*کارشناس فوتبال
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: