پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۵
دبیر فدراسیون سه گانه:
«مهدی گودرزی» دبیر فدراسیون سه گانه، گفت: مسئولان ورزش کشور باید نگاه جدیدی به رشته های مختلف داشته باشند و با توجه به المپیکی و مدال آور بودن رشته سه گانه، این رشته را بیش از گذشته مورد توجه و حمایت قرار دهند.
گودرزی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، افزود: در حالی که برخی رشته های سنتی چون کشتی در المپیک با کاهش توزیع مدال مواجه هستند، رشته جوان سه گانه شانس افزایش تعداد مدال را به دلیل افزایش مواد مورد رقابت، داراست.
وی اظهار داشت: رشته سه گانه در بازی های المپیک 2012 لندن بیشترین تماشاگر را داشت و در المپیک ریو جزو چهار رشته پر بیننده بود. ضمن اینکه در المپیک 2020 قرار است ماده امدادی میکس به مواد این رقابت اضافه شود که افزایش توزیع مدال در این رشته را در پی دارد که همه این ها زمینه ساز لزوم تغییر رویکرد مدیران ورزش و توجه بیشتر به این رشته است.
رئیس انجمن ورزش سه گانه دانشگاه آزاد ادامه داد: رشته سه گانه با توجه به تخصصی بودن و ویژگی های آن بیشتر در رده سنی جوانان و دانشجویان مورد توجه است و به همین دلیل بیشتر فعالان در این رشته در گروه دانشجویان جوان کشور هستند.
وی همچنین گفت: با توجه به اینکه چهاردهمین دوره مسابقات جهانی دانشجویان در رشته سه گانه نهم و دهم شهریور ماه در شهر کالمار سوئد برگزار می شود و سیاست ورزش دانشگاهی همکاری بخش های مختلف آموزش عالی در آماده سازی و اعزام تیم هاست، اعزام تیم سه گانه دانشجویان به دانشگاه آزاد محول شده است.
گودرزی گفت: بر همین اساس با هماهنگی های انجام شده و ابلاغ قبلی در مراکز آموزش عالی، اردوی انتخابی سه گانه دانشجویان 19 و 20 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود تا از میان نفرات حاضر در این رقابت ها برترین ها به اردوی آماده سازی تیم دانشجویان دعوت شوند.
وی ادامه داد: اردوی آماده سازی این تیم با حمایت مالی دانشگاه آزاد و زیر نظر مسئولان ورزشی این دانشگاه حداکثر سه تا چهار روز پس از اردوی انتخابی شروع به کار خواهد کرد و این اردوها که طی سه یا چهار هفته برگزار می شوند تا زمان اعزام ادامه خواهد یافت.
دبیر ومدیرتیم های ملی فدراسیون سه گانه اضافه کرد: کشورهای اروپایی و آمریکا در این رشته صاحب نام و مدال آور هستند و همیشه حضوری موثر در رقابت های جهانی دانشجویان دارند و این در حالی است که ایران برای نخستین بار در رقابت های سه گانه جهانی دانشجویان شرکت می کند.
وی ادامه داد: تمام تلاش خود را برای رسیدن ورزشکاران به بالاترین سطح از آمادگی انجام خواهیم داد، ضمن اینکه تعدادی از دانشجویان در قالب تیم ملی نیز تمرینات خود را دنبال می کنند.
به گفته گودرزی، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با اعزام تیم ملی سه گانه به بازی های آسیایی 2018 موافقت کرده که این خود گامی موثر در پیشرفت این رشته محسوب می شود.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: