پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۳۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: در شمال استان حدود 6 هزار هکتار پرونده در دبیرخانه کمیسیون های ماده 34 داریم و کمیسیون تعطیل و تبدیل به یک معضل شده و باید تعیین تکلیف شود.
گیتی آنلاین-"مهدی رجبی زاده" در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان اظهار کرد: بعد از انقلاب با حفر چاه های غیرمجاز مواجه شدیم و به تبع آن اراضی ملی تصرف شد و در آن زمان منابع طبیعی از قدرت برخوردار نبود.

وی افزود: از سال 61 با تصویب قانون توزیع عادلانه آب، با تعیین تکلیف چاه ها اما از اراضی ملی غفلت شد و تصرفات ادامه داشت.

رجبی زاده تصریح کرد: سال 73 با تصویب ماده 34 قانون، مردم درخواست داده و روند اجرای قانون پیش رفت و در استان کرمان بیش از 4 هزار پرونده در 12 سال گذشته تشکیل و 26 هزار هکتار از اراضی کشاورزی فروش رفت.

وی با اشاره به جلوگیری از اجرای ماده 34 بیان کرد: در شمال استان حدود 6 هزار هکتار پرونده در دبیرخانه کمیسیون های ماده 34 داریم و کمیسیون تعطیل و تبدیل به یک معضل شده و باید تعیین تکلیف شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان گفت: طی چهار سال گذشته جلسات مختلفی در زمینه تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز در استان تشکیل شده و در شهرستان های مختلف مردم 8 هزار هکتار پرونده تشکیل داده اند، اما در حال حاضر راهکار قانونی برای تعیین تکلیف اراضی تصرفی حداقل در بخش کشاورزی نداریم اما مردم مراجعه می کنند و مشکل دارند.

وی بیان کرد: اگر استان بتواند راهکاری پیش بگیرد که اراضی ملی دارای چاه آب قانونی است، بتوانیم تکلیف کنیم تا مشکل مردم رفع شود.

رجبی زاده تصریح کرد: در صورتی که آب منطقه ای برای بستن چاه های غیرمجاز همکاری کند، ما وارد عرصه قضایی نمی شویم و تبعات اجتماعی کمتری خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در قانون معادن، صنعت و معدن یک بار استعلام از منابع طبیعی می گیرد، افزود: باید قانون معادن اصلاح شود زیرا ممکن است پیک ماده معدنی در 100 هکتار باشد اما بیش از هزار هکتار توسط معدنکار تصرف می شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:محمدرضا قنبرپور
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: