پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸
یک محقق قرآن و حدیث می‌گوید: پیش از انقلاب اسلامی بیشتر از واژه رحلت حضرت زهراء (س) استفاده می‌شد، اما بعد از انقلاب حقیقت موضوع که به «شهادت» رساندن ایشان است زنده شد.

«حسین محمدی‌فام» مدرس دانشگاه جامع علوم و معارف قرآن کریم و محقق قرآن و حدیث در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب درباره مطرح شدن نام حضرت زهراء(س) در جریان انقلاب اسلامی گفت: ایشان طرح نام حضرت زهراء(س) را در جریان انقلاب بر آمده از دل‌ها، ایمان‌ها و عواطف می‌دانند

وی مطرح شدن «حماسه فاطمی» را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: پیش از انقلاب اسلامی بیشتر از واژه رحلت حضرت زهراء (س) استفاده می‌شد، اما بعد از انقلاب حقیقت موضوع که به «شهادت» رساندن ایشان است زنده شد.

محمدی‌فام یادآور شد: با وجود اینکه بعد از انقلاب به شدت روی مسأله وحدت کار شد تا وحدت میان شیعه و سنی تقویت شود، اما در حین حال تأکید ما بر شهادت حضرت زهراء(س) بود و بر این موضع پافشاری کردیم

این محقق قرآن و حدیث خاطرنشان کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی این بود که نام و یاد حضرت زهراء(س) در جریان انقلاب، دوران دفاع مقدس و پس از آن بیشتر و بیشتر شد و همچنین مسأله شهادت ایشان نزد مردم بیشتر تثبیت شد و امروزه می‌بینیم که سالروز شهادت آن حضرت در کشور تعطیل رسمی اعلام می‌شود.

وی افزود: وقتی قائل به شهادت حضرت زهراء(س) باشیم، سوالاتی در این زمینه مترتب می‌شود که چرا ایشان شهید شد؟ چه کسی یا کسانی ایشان را شهید کردند؟ و ...، اینجاست که موضوع حماسه فاطمی(س) مطرح می‌شود. ایشان آنچنان استوار در مسیر حمایت از ولایت ایستادگی کرد که جان پربرکت خود را در این راه فدا و حقایق مهمی را روشن کرد که امروزه مسلمین به آنها پرداخته و از آنها به عنوان چراغ راه استفاده می‌کنند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: