پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در سفر به زاهدان
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: برای تشکیل شرکت های تعاونی در روستاهای مرزی کشور وام بدون کارمزد اختصاص داده می شود که سهم سیستان و بلوچستان در این رابطه 180 میلیارد ریال است.
پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین، به نقل از روابط عمومی استانداری، سید ابوالفضل رضوی در کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: متقاضیانی که خواستار ایجاد اشتغال به طور انفرادی هستند نیز می توانند از تسهیلات با بازپرداخت چهار درصد بهره مند شوند. 
وی افزود: از محل قانون اشتغال پایدار روستایی 6 هزار و 500 میلیارد ریال (650 میلیارد تومان) تسهیلات برای اشتغال روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است. 
وی تصریح کرد: این تسهیلات از طریق بانک های عامل به متقاضیان اجرای طرح های اشتغالزا پرداخت می شود. 
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: کارمزد این تسهیلات برای روستاهای مرزی چهار درصد و برای روستاهای غیرمرزی و مناطق عشایری 6 درصد است. 
رضوی افزود: تسهیلات اشتغالزایی روستایی به همه طرح های اشتغال پایدار و دارای افزایش درآمد که روستاییان توان پرداخت اقساط آن را دارند در حوزه های مختلف مانند گردشگری، صنایع دستی، صنایع فرآوری، صنایع تبدیلی، گلخانه ‌ای و دامپروری های صنعتی تعلق می گیرد. 
وی اظهار داشت: سرعت بخشیدن به روند جذب کامل این اعتبارات نیازمند اطلاع رسانی به موقع است. 
وی افزود: بانک های عامل باید با اعزام کارشناس اقدامات لازم برای ارزش گذاری زمین و امکانات روستاییان را انجام دهند تا تضمین لازم برای واگذاری تسهیلات و سهم آورده متقاضیان با سهولت بیشتری انجام شود.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: