پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: روستای 2 هزارساله تیس با جمعیتی بالغ‌بر 6 هزار نفر تنها روستای منطقه آزاد چابهار است
پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین،به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد چابهار، عبدالرحیم کردی بابیان این‌که یکی از معیارهای سنجش عملکرد مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار عملکرد آن‌ها در روستای تیس است، گفت: روند ساماندهی و بهسازی روستای تیس از سه سال قبل سرعت چشمگیری یافته و تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.
 وی بااشاره به اینکه تیس به یک منقطه مدرن تبدیل می‌شود، تصریح می‌کند: برای ساماندهی روستای تیس هیچ‌گونه محدودیتی ازنظر منابع مالی نداریم و تاکنون همه اعتبارات لازم تخصیص داده‌شده است.
 رئیس شورای تیس نیز دراین خصوص گفت: روستای تیس در سال‌های گذشته فاقد طرح هادی بوده و مردم فاقد امکانات زیرساختی نظیر برق، آب، فضای بهداشتی و آموزشی بودند و از همه مهم‌تر به‌صورت سقایی و تانکری آب‌رسانی می‌شدند. حجاز آزاد افزود: با حمایت منطقه آزاد چابهار تاکنون 5 هزار مترمربع از معابر عمومی و خیابان‌های تیس آسفالت شده است و توسعه زیرساخت‌های برق، آب بهداشتی، فضای آموزشی و آسفالت 20 هزار مترمربع از معابر عمومی نیز در دستور کار است
 وی از نصب 150 تیر برق برای روشنایی روستای تیس خبر داد و بیان کرد: احداث شبکه آب روستای تیس نیز پایان‌یافته و مردم این روستا بعد از سال‌ها که فاقد شبکه آب‌رسانی بودند و به‌صورت سقایی و تانکری آب‌رسانی می‌شدند، تا پایان سال از نعمت آب شبانه‌روزی برخوردار می‌شوند.
 معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد چابهار نیز با تشریح روند آب‌رسانی به روستای تیس گفت: اجرای خط انتقال شبکه اصلی آب روستای تیس از اسفند 96 آغازشده و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.
 حمید الله بلیده‌ای افزود: اجرای این پروژه شامل حدفاصل ورودی تا مسجد جامع به طول 1200 متر بوده و همچنین بازگشایی مسیر اجرای پروژه نیز تعریض گردیده است.


 
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: