پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
با هدف حمايت از كالاي ايراني جشنواره ملى سوغات رضوى در مشهد برگزارشد.
رئيس مؤسسه آموزش عالي فردوس مشهد گفت : جشنواره ملى سوغات رضوى در مؤسسه آموزش عالي فردوس مشهد با محورهاي بسته بندي محصولات، صنايع دستي، تصويرسازي و طراحي نشانه با هدف ارتقاء سطح علمى و عملي دانشجويان در حوزه كارآفرينى داير شده است.


هاشم جلیلی صفریان، سرپرست مؤسسه آموزش عالی فردوس ، در نشست خبری این جشنواره گفت: با توجه به فرمايش مقام معظم رهبري در ابتداي سال 97 و نامگذارى آن به عنوان حمايت از كالاي ايراني و توليد ايراني نياز است ايرانيان از محصولات و خدمات ايراني حمايت کنند چون در حقيقت به اقتصاد و اشتغال جوانان كمك كرده اند.
جليلي با اشاره به اینکه این جشنواره برای اولین بار در بخش دانشگاهی برگزار می‌شود، افزود: جشنواره ملى سوغات رضوى فرصت مغتني است تا بتوانيم توانمندي ها، استعدادها و خلاقيت هاي دانشجويان را در قالب نمايشگاهی در معرض ديد علاقه مندان بگذاريم .

جليلي افزود: تعامل بين دانشگاه، صنعت و رسانه گام بلندي برای ايجاد فرصت هاي شغلي بيشتر و بهتر و همچنين تحقق شعار سال ايجاد خواهد كرد و رسانه ها در اين بين نقش بسيار مهمى دارند .
وی با بیان اینکه متأسفانه در کشور ما هیچ پیوندی میان دانشگاه و صنعت وجود ندارد و دانشگاه‌ها برای حل این مشکل باید اقدام کنند، بیان کرد: این جدایی دانشگاه و صنعت لطمه بسیار زیادی را به جامعه وارد می‌کند. لذا می‌توان با پیوند این دو نهاد علمی بسیاری از مشکلات جامعه و سایر بخش‌ها را حل کرد.
جلیلی با بیان اینکه به اینکه مؤسسه آموزش عالی فردوس در گروه هنر تنها مؤسسه‌ای است که در کلیه زیرشاخه‌های هنر فعالیت می‌کند، گفت: صنایع دستی، هنرهای اسلامی، نقاشی، موسیقی و ... از جمله زیرشاخه‌های گروه هنر در این مؤسسه است.
در ادامه این نشست امیراقبال حیدرپور، دبیراین جشنواره نیز ، با اشاره به اینکه به سوغات خراسان به عنوان محصولی مهم و تأثیرگذار توجه کمی شده است، افزود: محصولات تولید شده در حد سوغات برای زائران، مناسب نیست.
وی با بیان اینکه این جشنواره در چهار بخش صنایع دستی، بسته‌بندی، آرم و نشانه و تصویرسازی برگزار شد، گفت: با توجه به شعار سال ۹۷ که حمایت از تولید ملی است، سعی شده در این جشنواره آثاری ارائه شود که این شعار را تحقق ببخشد و با برگزاری این گونه جشنواره‌ها باید کم کم به سمت تولیدات داخلی برویم.
حیدرپورافزود: در هر بخش آثار ارسال شده توسط داوران ارزیابی شده و بهترین محصول به عنوان نمونه ارائه شده است؛ چند ارگان‌ و برندهای معتبر تولید سوغات در این جشنواره از ما حمایت کرده اند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: