پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۳۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۷
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم خبر داد؛
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم از راه‌اندازی سامانه رصد اشتغال پذیری دانش‌آموختگان قبل از پایان سال جاری خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه، میزان اشتغال پذیری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و ارتباط اشتغال‌ آنها با نوع رشته تحصیلی مشخص خواهد شد.

دکتر محمدرضا آهنچیان در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب با اشاره به اینکه سرفصل‌های درسی دانشگاه‌ها در سال جاری با نگاه کارآفرینی و مهارت‌آموزی دانشجویان مورد بازنگری قرار گرفته و اصلاح خواهند شد، افزود: با توجه به اینکه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از دغدغه‌ها و معضلات فعلی کشور است، این رویکرد در دانشگاه‌ها، زمینه‌های اشتغال دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی را بیشتر فراهم می‌کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه محور بازنگری و تدوین برنامه‌های درسی در سال ۹۷ اشتغال پذیری و مهارت افزایی دانشجویان است، تصریح کرد: در حال حاضر این بازنگری در دانشگاه‌ها آغاز شده و وزارت علوم این اختیار را به دانشگاه‌های سطح ۱ و ۲ داده است که به بازنگری برنامه‌های درسی خود بپردازند. در واقع این دانشگاه‌ها بر اساس نیازهای منطقه برنامه‌های درسی خود را بازبینی و رشته‌های غیرمرتبط را حذف می‌کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم همچنین یادآور شد: بر اساس برنامه وزارت علوم تمامی دانشگاه‌های کشور موظف هستند به منظور اشتغال پذیری دانشجویان از مهر سال جاری آموزش برنامه‌های مهارت افزایی را در برنامه‌های آموزشی خود داشته باشند.

دکتر آهنچیان همچنین از طراحی سامانه اشتغال پذیری دانش‌آموختگان دانشگاهی در وزارت علوم خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه مشخص خواهد شد چند درصد از فارغ التحصیلان رشته‌های دانشگاهی بعد از فراغت از تحصیل وارد بازار کار شدند و در شغل مرتبط با رشته‌ تحصیلی خود فعالیت می‌کنند. در واقع رصد وضعیت دانش آموختگان با کمک این سامانه، می‌تواند محور نگاه برنامه‌ریزان در وزارت علوم باشد.

وی در پایان با بیان اینکه نتایج رصد اشتغال پذیری دانش‌آموختگان در سامانه ثبت خواهد شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این سامانه در مرحله طراحی است و امیدواریم بتوانیم قبل از پایان سال جاری راه‌اندازی شود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: