پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۳۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
قیمت نفت صبح روز دوشنبه به دلیل افزایش مخالفت ها با تحریم ایران کاهش یافت و از رکورد هفته گذشته خود که در چند سال اخیر بی سابقه بود، فاصله گرفت.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت نفت برنت دریای شمال در ساعت 06:48 صبح روز دوشنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن با 33 سنت یا 0.4 درصد کاهش نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته به 76 دلار و 79 سنت رسید. 
نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در بازار نایمکس این کشور به بهای 70 دلار و 44 سنت معامله شد که نسبت به آخرین قیمت آن در جمعه گذشته 26 سنت یا 0.3 درصد کاهش داشت. 
قیمت نفت های پایه اروپا و آمریکا هفته گذشته به دلیل انتظار بازار برای کاهش صادرات ایران در نتیجه بازگشت تحریم های آمریکا، رکورد زد و به ترتیب با رسیدن به سطوح 78 و 71.89 دلار، بالاترین سطح خود از نوامبر 2014 را تجربه کردند.
افزایش فعالیت های حفاری در آمریکا نیز به کاهش قیمت های نفت در روز جاری کمک کرد.
«گرگ مک کنا» استراتژیست ارشد بازار در کارگزاری آتی «آکسی تریدر» واقع در استرالیا به رویترز گفت: اگر آمریکا هدف کاهش صادرات نفت ایران را دنبال کند، عرضه نفت در بازارها حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش می یابد. 
وی افزود: اما هنوز بازارها به این یقین نرسیده اند که آمریکا نفت ایران را تحریم کند، آلمان اعلام کرده است که از شرکت های خود در برابر تحریم های آمریکا محافظت خواهد کرد. 
مک کنا ادامه داد: ایران نیز اعلام کرده است که غول نفتی فرانسه یعنی شرکت توتال هنوز از میدان های نفتی که توسعه آنها را بر عهده دارد، خارج نشده است. 
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پیش از رسیدن به سررسید 12 مه (22 اردیبهشت) اعلام کرد، تعلیق تحریم های ایران را تمدید نمی کند. 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: