پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۳۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
اجلاسیه تبیین شعار سال 97 و حمایت از کالا ایرانی در زاهدان با حضور مدیران، فرماندهان نظامی و انتظامی، روسای ادارات و روحانیون در حسینه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از زاهدان، به نقل از روابط عمومی سپاه سلمان، در این همایش رضا لطیفی جانشین سپاه سلمان در امور اقشار با تاکید بر اینکه این اجلاسیه در راستای تحقق حکم و فرمان شرعی حضرت آقا برنامه ریزی شده است اظهار داشت: امیدوارم در سال جاری با برنامه ریزی های هدف دار بتوانیم  درجهت تحقق شعار سال تلاش نماییم.
وی افزود: با عنایت به اینکه 28 سال است که مقام معظم رهبری هر سال را با یک عنوان نامگذاری می کنند سال 97 را نیز با عنوان "حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری کردند تا دغدغه ای برای ما مسئولان که اسم بسیج را یدک می کشیم باشد و اولین ارگانی باشیم که  پیگیر این حکم است .
وی ادامه داد: در این راستا ابتدا 6 کمیته فرهنگی، محتوی، تبلیغات و رسانه، امنیت، نمایشگاه و اجرا تشکیل و وظایفی به هر کمیته محول گردید و جلسات متعددی با رده های نظارتی و بازرسی نیز انجام شد .
وی با اشاره به مقوله تولید و مصرف اضافه کرد: تولید کنندگان ایرانی باید همت خود را به کار گیرند تا کالای با کیفیت ایرانی تولید کنند تا مورد رضایت مصرف کننده قرار گیرد.
وی اذعان داشت: در بخش مصرف کنندگان، رده های نظامی و انتظامی و ادارت و بیمارستانها و ... را به عنوان مصرف کنندگان عمده تعریف کردیم چون می توانند با تهیه اقلام ایرانی در تعداد عمده تا حدودی از کالای ایرانی حمایت کنند چرا که 20 درصد برنامه تغذیه ای را دارند.
وی ادامه داد: ما باید برای کالای استان خود تعصب داشته باشیم و کالای ایرانی را فرزند خود بدانیم و نگذاریم مورد غفلت واقع شود اگر چه از استاندارد کشوری فاصله داشته باشیم.
وی تاکید کرد: در درجه اول باید کالای استان و در درجه دوم کالای تهیه داخل را مورد حمایت قرار دهیم و این موضوع را فرهنگسازی کینم.
سرهنگ لطیفی با تاکید بر اینکه با برگزاری چنین اجلایسه ها و همایش هایی میتوان به فرهنگ  حمایت از کالای ایرانی کمک کرد گفت: نظیر این همایش در سه شهرستان چابهار، زابل و ایرانشهر با حضور میهمانان استانی و کشوری برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان در این مراسم با تاکید بر علت نامگذاری چند سال اخیر توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: 40 سال از پیروری شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد و ما صاحب یک نظام مقتدر هستم که راه خودش را پیش می برد و دشمنان در طول این سالها توطئه ها و دسیسه های زیادی را نسبت به ایران اسلامی اعمال کردند که مهم ترین آنها در عرصه نظامی و تعرضات نظامی بود که ملت ایران با هوشیاری  و رهبری های داهیانه امام (ره) و پس از آن مقام معظم رهبری همه موانع پشت سر گذاشت
وی افزود: اکنون  دشمن به خوبی واقف است که در عرصه نظامی نمی تواند کوچکترین خطایی بکند .
وی ادامه داد: پس از ناکام ماندن در عرصه نظامی سناریوهای فرهنگی و اقتصادی را درپیش گرفت تا از طریق تحریم ها به اهداف پلید و شوم خود دست پیدا کند اما مقام معظم رهبری با تیزبینی و هوشمندانه توطئه دشمن را دانست و راهکارهای مقابله با آن را نیز برنامه ریزی کردند و در سالهای اخیر در نامگذاری شعار سال به کار بردند.
حجه الاسلام حمیدی افزود: امسال را حضرت آقا سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند  و این نامگذاری فقط در حد شعار نیست بلکه نیاز مهم اقتصادی کشور است.اگر ما در تهیه مایحتاج اصلی خود وابسته به دولتهای بیگانه شویم دشمن فشار خود را بر ما تحمیل می کند پس باید به دنبال تولید و مصرف ایرانی باشیم تا دستمان جلوی خودمان دراز باشد و متکی به کشورهای خارجی نباشیم.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: