پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۴۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
نماینده مجلس شورای اسلامی خبر داد:
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع روند ساخت کریدورهای ریلی جهت اتصال به بنادر شد

 به گزارش گیتی آنلاین از زاهدان، احمدعلی کیخا  با اشاره به نقش کریدورهای ریلی در توسعه بنادر اظهار داشت: در شرایط فعلی باید سرعت ایجاد کریدورهای ریلی جهت اتصال به بنادر کشور افزایش یابد و به همین منظور نیز در بودجه سال ۱۳۹۷ سهمی معادل ۱۰ میلیارد دلار برای  فاینانس پروژه های بزرگ حمل و نقل نظیر راه آهن از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

وی افزود: قطعاتوسعه زیرساخت های ریلی نقش بسیار زیادی در توسعه بنادر دارد و همان میزان که ایجاد یک بندر در رونق اقتصادی کشور اثرگذار است، راه های دسترسی آن نیز از این قضیه مستثنی نیست.

نماینده زابل، زهک و هیرمند در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بندر تنها یک پایانه وارداتی و صادراتی است که نیازمند مجموعه اقدامات تکمیلی و پشتیبانی است، تصریح کرد: اقدامات پشتیبانی شامل کریدورهای ارتباطی نظیر راه آهن و بزرگراه است تا بتوان بار را از کارخانجات تولیدی کشور به بنادر و از آنجا به سایر نقاط دنیا جابجا کرد.

کیخا گفت: با ایجاد یک بندر ظرفیت های قابل ملاحظه ای در بخش بارگیری و تخلیه کالا شکل می گیرد، اما متاسفانه از ظرفیت موجود بنادر به دلیل کمبود در زیرساخت های ریلی آن گونه که باید و شاید استفاده نمی شود و باید روند ایجاد کریدورهای ریلی جهت اتصال به بنادر افزایش پیدا کند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: