پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۴۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰۲ هکتار از اراضی ملی استان در سه ماهه نخست امسال رفع تصرف شد
گیتی آنلاین به نقل از مهر، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی ظهر امروز در اولین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی سیستان و بلوچستان در سال جاری که در سالن شهید بهشتی دادگستری برگزار شد، اظهار داشت: از مجموع ۵۰۲ هکتار از اراضی ملی که تحت تصرف سود جویان قرار گرفته بود، ۲۹۰ هکتار متعلق به شهرداری زاهدان و مابقی مربوط به منابع طبیعی و راه و شهرسازی بود.

وی با اشاره به اهمیت روش های پیشگیری از وقوع جرم در سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا گشت های نظارتی و کنترلی در سطح استان در حال انجام است و از این طریق موفق به کاهش آمار تصرفات در استان شده ایم.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در ایام نوروز نیز اجرای گشت های ویژه در عرصه منابع طبیعی منجر به شناسایی به موقع و جلوگیری از تصرف ۱۰ هکتار از اراضی ملی در استان شد.

وی گفت: فرهنگسازی، اطلاع رسانی و پیشگیری در زمره اولویت های دستگاه قضا قرار دارد و اقدامات در دست اجرا با این مضامین آمیخته است تا بتواند بیشترین اثر گذاری را در جامعه ایفا کند.

حجت الاسلام حمیدی افزود: پیشگیری از تصرفات سبب کاهش هزینه و تبعات رفع تصرف در مناطق مختلف می شود و بسیاری از چالش های این بخش نیز رفع می شود.

وی با اشاره به مبحث خشکسالی و به تبع آن حفر چاه های غیر مجاز در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این حوزه نیز چاه های حفر شده به دو بخش مجاز و غیر مجاز تقسیم می شوند که برای چاه های غیر مجاز پس از بررسی یا مجوز صادر می شود یا دستور پلمپ آن صادر می شود و در این راستا هم اقدامات متعددی در استان در دست اجرا است.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: