پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۴۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
مدیر جهاد کشاورزی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 100 هکتار زمین کشاورزی این شهرستان در یک سال گذشته به منظور افزایش راندمان آبیاری و مصرف بهینه به سامانه نوین آبیاری تحت فشار مجهز شدند

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان،غلامحسین بامبری اظهار داشت: برای اجرای سامانه آبیاری تحت فشار در زمین های زراعی و باغی در مجموع هفت میلیارد ریال هزینه شده است.
وی با بیان اینکه اجرای چنین طرح هایی به دلیل اهمیت آب در بخش کشاورزی و استفاده بهینه از منابع موجود آب ضروری است، خاطرنشان کرد: با تداوم خشکسالی ها اهمیت آبیاری قطره ای زمین های کشاورزی را برای تامین امنیت غذایی با افزایش میزان جمعیت در کشور بیشتر کرده است.
مدیر جهاد کشاورزی چابهار گفت: در سال آبی جدید با زیرکشت رفتن 13 هزار هکتار زمین کشاورزی باغی و زراعی بیش از 24 هزار نفر در بخش کشاورزی این شهرستان مشغول بکار می شوند. 
بامبری برداشت 900 تن محصولات زراعی، سبزی، صیفی جات فصلی و خارج از فصل و افزون بر 80 هزار تن انواع محصولات پر ارزش و متنوع باغی را بخشی از ظرفیت های کشاورزی چابهار عنوان کرد.
وی تداوم خشکسالی را از مهمترین مشکلات در حوزه کشاورزی عنوان کرد و افزود: بخش کشاورزی شهرستان چابهار براثر خشکسالی، گرمازدگی، سرمازدگی و زیر کشت نرفتن زمین های کشاورزی با خسارت 263 میلیارد تومانی رو به رو شده و کشاورزان نیازمند پیگیری لازم برای جبران خسارت و کمک های بلاعوض هستند.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: