پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۴۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
قول مساعدت مساعد جهت تکمیل پروژه های عمرانی مشکین دشت
گیتی آنلاین _ شهردار مشکین دشت گفت:یکی از راههای اعتمادسازی مردم نسبت به شفاف سازی عملکرد مسوولین در جریان قرار دادن آنان نسبت به کارهای انجام شده و یا در حال انجام است. مردم مشکین دشت نیز مستثنی از این خواسته نیستند و بسیاری خواهان تعیین تکلیف و شفاف سازی از روند پروژه های عمرانی می باشند که به آنها وعده داده شده است
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین،  جلسه رسیدگی به وضعیت و شفاف سازی  پروژه های عمرانی در دست ساخت و پیگیری دیگر پروژه های عمرانی با حضور مهندس علیرضا مساعد شهردار مشکین دشت  و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشکین دشت ر محل کنفرانس شورای شهر مشکین دشت برگزار شد.

مساعد یکی از موضوعات مهم در منطقه مشکین دشت را شفاف سازی روند عملیات اجرایی پروژه های عمرانی  دانست و اظهار کرد: یکی از راههای اعتمادسازی مردم نسبت به شفاف سازی عملکرد مسوولین در جریان قرار دادن آنان نسبت به کارهای انجام شده و یا در حال انجام است. مردم مشکین دشت نیز مستثنی از این خواسته نیستند و بسیاری خواهان تعیین تکلیف و شفاف سازی از روند پروژه های عمرانی می باشند که به آنها وعده داده شده است.

شهردار مشکین دشت در آغازنشست مشترک میان شهردار و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشکین دشت گزارش مبسوطی در خصوص پروژه های عمرانی از پیش تعیین شده و در حال اجرا اعلام نمود و خاطرنشان کرد: برخی از پروژه های نیمه تمام و رها شده عمرانی و قراردادهای بلاتکلیف مربوط به دوره قبل ازتوفیق بنده به عنوان شهردار مشکین دشت میشود که، در این راستا و در همان ابتدای کار پیمانکاران 4پروژه تعریف شده از جمله فرهنگسرای مهندسی زراعی، فرهنگسرای بانوان، جدول گذاری سطح شهر شرکت نوید نگاران و لکه گیری معابر سطح شهر شرکت بام سازان به شهرداری اعلام نمودند ما از ادامه فعالیت با توجه به  الحاق  ماده 46 و 48 منصرف شده ایم .

وی ادامه داد: این افراد متذکر شدند ما با قیمت های قراردادی قبلی کاری از پیش نخواهیم برد یا قیمت های ما را افزایش دهید و یا منابع مالی از پیش تعیین شده بما ارائه دهید. بدین معنا که پول بدهیم وآنها بروند خرید نمایند که این  نوع  روند کاری به حیث مدیریتی غیر قانونی است. دلیل غیر قانونی بودن آن هم این است که امکان پذیر نخاوهد بود وقتی که هنوز مصالحی  پای کار نیامده پول خرید سنگ و لوله بدهیم. بنظر می رسید پیمانکاران، پیمانکاران  چپه خورنبودند بلکه پیمانکارانی بودند که تا آن زمان  کارهای ضعیفی را تحویل گرفته بودند.

مساعد  با اشاره به قرارداد 500میلیون تومانی آسفالت خاطرنشان نمود:  با این مبلغ قراردادی متاسفانه باندازه یکهزار تومان نیز آسفالت کاری در سطح شهر نشده بود. پس از مدتی  پیمانکاراعلام نمود من با این قیمت قراردادی حاضر به انجام کار نمی باشم و قرارداد مکانیزه آسفالت را  فسخ نمایید. این درگیری های ما در سال 96 بدین صورت روال داشت. تنها قراردادی که توانستیم  تاپایان سال 96 پس از فسخ قرارداد آسفالت مکانیزه ،  اجرایی نماییم ، عقد قرارداد مجدد همین قرارداد آسفالت مکانیزه  از طریق مناقصه پیمانکاران  بود که  اجرایی  گردید.
وی در ادامه تصریح نمود: پروژه کلنگ زنی خانه کشتی نیز توسط مناقصه پیمانکار مورد نظر به انجام رسید. لذا باید خاطرنشان کنم که، 5 پروژه در سال 96 وارد ماده 46 شدند.

مساعد با یادآوری این نکته که، مبنای کار شهرداری میزان بودجه مصوب شده از طریق شورای شهر می باشد اذعان داشت: بودجه سال قبل 30 میلیارد تومان بوده و بودجه امسال 33 میلیارد تومان بسته شده که بخشی از این بودجه ، بودجه جاری سطح شهر است و بخش دیگر بودجه عمرانی محسوب می شود. که برخی پروژه ها با تعیین بودجه اجرایی گردید  و برخی پروژه ها چون مطالعات پروژه ای بطور کامل تعیین نشده بود منجر به قرارداد نشدند.

مساعد آسفالت و جدول بندی را جزو ابتدایی ترین حقوق شهروندی برشمرد و افزود: این دو مقوله جزو وظایف اصلی شهرداری محسوب می شوند. بعد از این دو موضوع،  احداث پارک ها، فرهنگسراها ،  مکان های ورزشی، بازگشایی معابر سطح شهر و ایجاد بلوارهای جدید در دستور کار قرار خواهند گرفت. 

شهردار مشکین دشت موضوع مطالعات ساماندهی ترافیک در سال 97 را  اذعان داشت و توضیح داد: برای اجرایی کردن این موضوع  که شامل: مطالعات معابر یکطرفه ومعابر مورد نیاز شهری، مکان یابی دوربرگردان ها می باشد، ضروری است این موضوع  در شورای ترافیک تایید شود. لذا برای این بخش  رقمی حدود50 میلیون تومان ازتخصیص بودجه سال 97  در نظر گرفته شده است .

 وی افزود: پوشش نهر و کانال دیگر پروژه مورد بحث شهرداری است که برای این منظور رقمی 
معادل یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است . در اینجا باید خاطرنشان نمایم که، این موضوع مربوط به کانال و نهر بعثت می باشد. در پرانتز جهت اطلاع نیاز به توضیحی کوتاه می باشم و آن این که، این کانال ها تا 7متر از مالکیت آکس کانال متعلق به شرکت آب منطقه ای استان تهران می باشند. چرا که آب منطقه ای هنوز زیر نظر تهران و مستقل نشده است. هر زمان که مجوز دریافت شد مراحل برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار نیز صورت خواهد گرفت. مادامی که مجوز گرفته نشود پوشش کانال حتی باندازه یک متر نیز امکان پذیر نخواهد بود.

جدول گذاری سطح شهر دیگر موضوع مورد بحث عالیترین مقام مسوول شهرداری بود که بدان اشاره کرد و بیان داشت: در این خصوص رقمی معادل یک میلیارد تومان  در نظر گرفته شده و در حال حاضر قرارداد 500 میلیون تومانی  آن بسته شده و روند این پروسه در حال انجام می باشد. اولین بخش مورد نظر ما جهت جدول گذاری در سطح شهر، تعریض بخشی از خیابان هدایت کار می باشد که در دستور کارسال قبل ذکر شده بود که به بدلیل بارندگی باران و برف و مشکلات قانونی قادر به انجام آن نشدیم لذا پروژه راکد ماند.

احداث پارکینگ عمومی ( یک میلیارد تومان) که با مالک بصورت نقدی و تهاتری قرارداد بسته شده، خرید لوازم روشنایی( 200میلیون تومان) بصورت 50 / 50 شهرداری و اداره برق، جابجایی تیرهای برق در پروژه اتصال بین بلوار صیاد شیرازی و سردار کاظمی  جهت بازگشایی معبر کوی جهاد. این جابجایی در خیابان هدایت کار_ کوی جهاد و تیرهای معارض در سطح شهر که موجب اختلال در تردد شهری شده است، احداث دیوار ساحلی و گاردریل( 80 میلیون تومان)، زیباسازی، ایجاد شبکه آبیاری قطره ای، و تکمیل خانه کشتی، از دیگر موضوعاتی بود که علیرضا مساعد بدان ها اشاره کرد و قول مساعدت در اجرایی شدن این پروژه ها را داد.


نویسنده:مسیحا(محبوبه) اقتداریان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: