پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۴۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۰
گیتی آنلاین _ تالار نژاد فلاح میزبان خیرین خون و اهدا کنندگان خون مستمر در روز جهانی اهدا کنندگان خون بود

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین،  آیین گرامیداشت روز جهانی اهداکنندگان خون 2018 با حضور دکتر محمد جواد کولیوند رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها و نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ، تنی چند از اعضای شورای شهر ، معاونت اموراجتماعی شهرداری کرج  ، اهداکنندگان مستمر،  پلاسما،  پلاکت فرزیس و  اصحاب رسانه البرز در تالار بزرگ شهیدان نژاد فلاح برگزار شد .
دکتر مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان البرز ضمن تبریک روز جهانی اهداکنندگان خون  شعار امسال سازمان جهانی بهداشت"من هستم " مرا هزار امید است ... و هر هزار توئی " را یادآور شد و اظهار کرد : میلیون‌ها نفر در سراسر جهان جانشان را مدیون انسان‌هایی هستند که هرگز آنها را ندیده‌اند. کسانی که بدون هیچ گونه انتظار و یا اخذ پاداش و تشویق، خون با ارزش خود را اهدا می‌‌کنند و در هر ثانیه ای جان ده ها انسان به کالبد باز می گردد 

مهدی زاده نهادینه کردن فرهنگ اهدای فرآورده های نوین ، پلاسما و پلاکت فرزیس را در جامعه  امری ضروری دانست و تصریح کرد: آنچه مهم بنظر می رسد نهادینه کردن و فرهنگ سازی اهدای خون مستمر در میان آحاد جامعه باید گسترش یابد. همچنین با ترغیب بیشتر می توان  اهداکنندگان خون را به این امر انسان دوستانه و خداپسندانه سوق داد.
 وی  با بیان این مطلب که،  خون اهدا کنندگان مستمر سالم ترین خون در دنیا است،  افزود: واقعیت این است که بر اساس مطالعات انجام شده، خونی که اهداکنندگان مستمر اهدا می‌کنند، سالم‌ترین خون در دنیا محسوب می‌شود. چراکه این افراد به طور مکرر آزمایش‌های لازم را انجام می‌دهند، آموزش‌های لازم را دیده‌اند و به خودمراقبتی اعتقاد دارند. 

شایان ذکر است در حاشیه این مراسم  از اهدا کنندگان مستمر خون ، پلاسما و پلاکت فرزیس  با دفعات بالا ، با اهدای هدایائی  تقدیر بعمل آمد 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: