پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۴۶۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۷
کشت 38 هکتار زمین زیره کاری شده در نظر آباد
گیتی آنلاین _ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نظرآباد توسعه کشت گیاهان دارویی، در شهرستان نظرآباد را یکی از سیاست های سازمان جهاد کشاورزی البرزعنوان کرد و اظهار نمود: در راستای سیاست گذاری سازمان جهاد کشاورزی البرز مبنی بر کشت گیاهان دارویی، شهرستان نظرآباد نیز اقدام به ترویج کشت گونه های گیاهان دارویی نمود و در سال زراعی 96-97 برای اولین بارموفق به کشت 38 هکتار زیره شد که پیش بینی می‌شود از این اراضی، 30 تن زیره برداشت شود
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، ایرج الماسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نظرآباد توسعه کشت گیاهان دارویی، در شهرستان نظرآباد را یکی از سیاست های سازمان جهاد کشاورزی البرزعنوان کرد و اظهار نمود: در راستای سیاست گذاری سازمان جهاد  کشاورزی البرز مبنی بر کشت گیاهان دارویی، شهرستان نظرآباد نیز اقدام به ترویج کشت گونه های گیاهان دارویی نمود و در سال زراعی 96-97  برای اولین بارموفق به کشت 38 هکتار زیره شد که پیش بینی می‌شود از  این اراضی، 30 تن زیره برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی نظرآباد در بخشی دیگر از ارزآوری و اشتغالزایی کشت گیاه زیره خبر داد و خاطرنشان کرد:  از انجایی که، کشت این گیاه بصورت دیم است و عملکرد نسبتاً کمی  دارد، اما دارای ارزش اقتصادی بالایی است. به نحوی که هر کیلوگرم زیره سبز بوجاری شده حدود 28 هزار تومان به فروش می‌رسد. 

الماسی تاکید کرد: این گونه گیاهی دارویی علاوه براین موجب  تامین معیشت کشاورزان منطقه می شود،بوسطه  ارزآوری و اشتغالزایی  از اهمیت بالایی برخوردار است. 

وی افزود: گیاه زیره به علت ویژگی‌های خاصی همچون نیاز آبی کم، فصل رشد نسبتاً کوتاه و ایجاد تعادل در توزیع زمانی کار زارعین و ماشین آلات کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و از آنجایی که گیاهی صادراتی است کمتر دچار نوسان قیمت می‌شود.

قابل ذکر این که،  گیاه زیره از خانواده چتریان و دارای طبع گرم و خشک بوده و دارای خواص درمانی فراوان و حاوی آنتی اکسیدان  است.


نویسنده:مسیحا(محبوبه) اقتداریان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: