پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۴۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۷
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی گفت: روستائیان و عشایر دارنده مدارک مهارتی و فنی حرفه‌ای آذربایجان غربی از ۷۵ تا تا ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال ۴ تا ۸ درصدی دریافت می‌کنند.


به گزارش گیتی آنلاین، محسن مددی امروز در جمع خبرنگاران با تشریح مهم‌ترین برنامه‌های سازمان فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی در 9 ماهه پیش رو از سال 97 اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات و موانع اشتغال جوانان در کل کشور و به تبع آن در آذربایجان غربی فقر مهارتی کارجویان است.

وی تصریح کرد: فقر مهارتی سبب افزایش نرخ بیکاری در جامعه می‌شود و از سوی دیگر فقر فرهنگ مهارتی در بین آحاد جامعه نیز که ریشه در عدم احساس نیاز به مهارت در بین جوانان دارد به مشکلات اشتغال افزوده است بنابراین لازم است رسانه‌ها در فرهنگ سازی آموزش‌های مهارتی و تبیین اهمیتان بیش از پیش تلاش کنند.

مددی گفت: سال گذشته مقرر بود سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی 5 میلیون نفر ساعت انواع آموزش‌های مهارتی را به شهروندان ارائه کند که از این رقم 4 میلیون 950 هزار نفر ساعت محقق شد به طوریکه در برخی بخش‌ها استان ما در رتبه‌های برتر کشوری قرار گرفته که از جمله آنها بحث آموزش‌های مهارتی به سربازان بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی افزود: در این استان  حدود 61 درصد از شرکت کنندگان در آزمون‌های مهارتی موفق به کسب گواهینامه مربوطه می‌شوند.

وی گفت: با تلاش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی و با مساعدت و همکاری استانداری، مرکز آموزشی این سازمان در پیرانشهر بعد از مدتها به بهره‌برداری رسید.

به گفته وی سال گذشته بیش از 4 میلیارد تومان منابع مالی برای ایجاد تغییرات، خرید تجهیزات و احداث اماکن مرتبط به آموزش فنی و حرفه‌ای پیش بینی شده که بخش اعظمی از آن تخصیص نیز یافته است و در این میان یک سوم از اعتبارت بخش فنی و حرفه‌ای استان نیز به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی اختصاص پیدا کرده که در نوع خود اتفاق جدید و خوبی است.

مددی اظهار داشت: تا کنون تمام مربیان حق التدریسی این سازمان در آذربایجان غربی جذب شده و مربی جا مانده‌ای باقی نمانده است.

مددی گفت: برگزاری دو جشنواره در دستور کار امسال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی است که یکی برگزاری جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین آذربایجان غربی و دیگری برگزاری جشنواره جوانان مهارتی برتر ویژه اوقات فراغت است.

وی افزود: مهارت آموختگان سال‌های قبل می‌توانند تا پایان خردادماه جاری در جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین آذربایجان غربی شرکت کرده و منتخبان این مرحله به مرحله کشوری جشنواره راه خواهند یافت.

مددی از اماده‌سازی امکان عقد تفاهم نامه با مراکز دانشگاهی آذربایجان غربی خبر داد و افزود: با امضای تفاهم نامه‌های جدید امکان آموزش مهارتی دانشجویان برای کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای مرتبط به رشته تحصیلی‌شان فراهم آورده می‌شود تا در نهایت بتوانند با سهولت بیشتری در بازار کار به دنبال اشتغال خود باشند.

وی از راه اندازی سومین مرکز آموزش فنی حرفه‌ای ارومیه در خیابان بعثت این شهر نیز خبر داد و افزود: امسال در قالب تسهیلات اشتغال روستایی به ازای هر شغل بین 75 تا 150 میلیون تومان تسهیلات به واجدان شرایط پرداخت می‌شود  که سود بانکی آن بسته به نوع اشتغال از 4 تا 8 درصد پیش بینی شده است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: