پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۴۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸
دادستان مرکزی استان سیستان و بلوچستان از ادامه رسیدگی به پرونده هتک حرمت در ایرانشهر از طریق بررسی ارتباطات متهم و شاکی خبر داد

گیتی آنلاین، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  موحدی راد دادستان مرکزی استان سیستان و بلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده هتک حرمت بانوی ایرانشهری باید نحوه ارتباط متهم و شاکی از طریق بررسی قضایی مشخص شود .

وی افزود:در جریان رسیدگی به این پرونده باید نحوه ارتباط بین شاکی و متهم از این حیث که از قبل ارتباطی بین این دو بوده یانه بررسی شودو در این راستا تماس های گرفته شده پیامک های رد و بدل شده کمک شایانی به شفاف سازی موضوع خواهد کرد.

وی تصریح کرد: معمولا در بررسی اینگونه پرونده‌ها ارتباط کاری بیشترین مورد را به خود اختصاص می دهد.

وی با اشاره به اعلام جرم علیه مولوی بیان کرد: از آنجاییکه ایشان به نقل قول از فردی که در قانون نشر اکاذیب خوانده می‌شود اقدام به خدشه دار کردن افکار عمومی از طریق تریبون نمازجمعه می‌نماید که  علیه ایشان اعلام جرم و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر نیز تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند، زیرا از نظر قانون هیچ نهادی حق ورود به محتویات پرونده‌های دستگاه قضایی را ندارد، در حالیکه این فرد با پرداختن به این موضوع و بزرگنمایی تعداد شاکیان از ۴نفر به ۴۱که نشر اکاذیب خوانده می‌شود به تشویش افکار عمومی پرداخته است.

موحدی راد گفت: با انتشار این خبر معاندان و دشمنان در تلاش اند تا در این خصوص، سیاه نمایی کنند و با مانور دادن در شبکه های، اجتماعی جامعه را متشنج کنند که از این رو رسانه‌ها نقش موثری در تنویر افکار عمومی دارند.

وی افزود: در تلاشیم تحقیقات این پرونده هر چه زودتر به اتمام برسد و پرونده در مرکز استان و سپس دیوان عالی کشور رسیدگی شود و نتیجه حکم طی مدت کوتاهی در استان اجرا شود.

وی با اشاره به نقش پیشگیری در جرایم تصریح کرد: دستگاه قضایی پیشگیری با موضوع فرهنگی را در دستور کار دارد و در این رابطه اقدامات متعددی را در طول سال انجام می‌دهد.

وی مسئله امنیت در استان را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: خوشبختانه میزان ورود گردشگر به استان در حال افزایش است زیرا استان به عنوان جغرافیایی امن در کشور شناخته شده که می‌تواند به جذب گردشگر و سرمایه گذار بپردازد.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: