پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۵۰۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید که اجاز نمی‌دهد کسی حال خوب فوتبال ایران را خراب کند اما در عین حال نمی‌گوید چه کسی یا کسانی این کار را انجام داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «حال فوتبال ایران خوب است»؛ این جمله‌ای است که رئیس فدراسیون فوتبال از مدت‌ها پیش از جام جهانی 2018 آن را به کار می‌برد و البته بعد از جام جهانی نیز این جمله را گفت زمانی که درگیری‌های لفظی بین کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ به اوج خود رسید.

مهدی تاج ابتدا در پیامی که در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شد اعلام کرد که «اهالی فوتبال اجازه فضاسازی علیه تیم ملی را به هیچ جریان و گروهی ندهند»(لینک مطلب)  و سپس در مصاحبه زنده تلویزیونی گفت که «حال فوتبال ما خوب است و اجازه نمی‌دهیم کسی آن را خراب کند.»  (لینک مطلب)

کمتر از 24 ساعت پس از آخرین بازی تیم ملی برابر پرتغال در جام جهانی و در حالی که در این روزهای سخت، فوتبال کام مردم را شیرین کرده بود، کی‌روش، برانکو را هدف قرار داد و به او حمله کرد. فردای همان روز سرمربی پرسپولیس جواب کی‌روش را داد و بلافاصله سرمربی پرتغالی تیم ملی در مقام پاسخگویی برآمد. پس از این اتفاقات بود که تاج اعلام کرد که «به کسی اجازه نمی‌دهد حال فوتبال ایران را خراب کند.»

تاج اما نه در پیامش و نه در گفت‌وگوی زنده‌اش با تلویزیون نگفت که چه کسی یا کسانی حال فوتبال ایران را خراب می‌کنند. رئیس فدراسیون فوتبال در بخشی از پیامش اینگونه گفته بود: «سرمربی محترم باشگاه... دیدی در میدان روسیه، دلیران ایران زمین چه کارستانی را رقم زدند؟» خطاب او در این پیام و البته گفت‌وگویش مربیان باشگاه‌ها بوده (اگر نخواهیم بگوییم که منظورش تنها برانکو بوده است) اما در هیچ جای صحبت‌ها و پیام مهدی تاج اثری از اینکه وی از سرمربی تیم ملی درخواست آرامش کرده باشد، دیده نمی‌شود.

سوالی که انتظار می‌رود رئیس فدراسیون فوتبال به آن پاسخ دهد این است که چه کسی یا کسانی درصدد به‌هم زدن آرامش تیم ملی هستند؟ چرا در پیام و صحبت‌ زنده تاج هیچ اشاره‌ای به موضع‌گیری‌های کی‌روش نشده و چرا رئیس فدراسیون فوتبال از کی‌روش و عوامل تیم ملی نخواسته که آنها هم با آرامش و در فضایی بدون تنش کار را پیش ببرند؟ آیا واقعا فدراسیون فوتبال از کی‌روش حساب می‌برد و نمی‌تواند به او بگوید چه کاری انجام بدهد یا چه حرفی را نزند؟

تجربه گذشته نشان می‌دهد که فدراسیون فوتبال قدرت ایستادن مقابل کی‌روش را ندارد. بار دیگر توجه شما را به بندی که در قرارداد کی‌روش وجود دارد جلب می‌کنیم: «سرمربی همچنین می‌پذیرد که در هیچ مصاحبه یا کنفرانس خبری درباره مسائل فدراسیون فوتبال بدون موافقت کتبی و هماهنگی با روابط عمومی صحبت نکند به‌استثنای پرسش و پاسخ‌های مربوط به وضعیت تیم ملی در زمین فوتبال». تجربه نشان داده فدراسیون فوتبال نمی‌تواند مقابل سرمربی پرتغالی تیم ملی بایستد و به او بگوید که آرامشش را حفظ کند. بیانیه و صحبت‌های اخیر رئیس فدراسیون فوتبال تایید کننده این موضوع است. شاید بهترین راه برای رفع ابهام این باشد که رئیس فدراسیون فوتبال بگوید «چه کسی یا کسانی حال فوتبال ایران را خراب می‌کنند؟»

انتهای پیام/

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: