پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۵۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
در جنوب کرمان:
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان در رابطه با پُر کردن بادکنک ها با برخی از گازهای خطر ناک هشدار داد.
گیتی آنلاین-"علی عسکری” گفت: در حال حاظر شاهد رواج استفاده از برخی بادکنک ها در بعضی از جشن ها و میهمانی ها هستیم که این باد کنک ها بسیار خطر ناک هستند.

وی افزود: برخی افراد غیر مطلع برای پر کردن بادکنک از گازهایی استفاده میکنند که این گازها میتواند سبب حوادث ناگوار شود.

عسکری با اشاره به دلیل بهره گیری از گازهای خطرناک اظهار کرد: برای بالا رفتن و شناور ماندن بادکنک در هوا نباید از هر گازی استفاده کرد زیرا هر گازی مخصوص پر کردن بادکنک نیست.

وی در خصوص گازهایی که نباید برای پر کردن بادکنک ها مورد استفاده قرار گیرند تصریح کرد: گاز هیدروژن, گاز کربن و گاز بادکنک که به تازگی وارد بازار شده است بسیار خطرناک بوده و میتواند با کوچکترین جرقه ای باعث انفجار شود.

علی عسکری ادامه داد: انواع این گازها آتش زا بوده و به دلیل ماهیتی که دارند میتوانند سبب انفجار و آتش سوزی شوند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در رابطه با نحوه صحیح بادکردن بادکنک ها خاطر نشان کرد: گاز هلیوم، گازی بی اثر، بی خطر، بدون اشتعال پذیری و بدون اثر شیمیای است و شهروندان اگر تمایل به استفاده از بادکنک های معلق دارند باید از گاز هلیوم برای پر کردن بادکنک های خود استفاده کنند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:محمدرضاقنبرپور
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: